Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak szerintem van ebben...

Csak szerintem van ebben kihasználás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy általában, ha este megyünk bulizni, vagy összeülünk valahól beszélgetni akkor autóval megyek, mert nekem kényelmesebb, inkább nem iszok, de legalább nem kell taxizzak vagy sétáljak. A baráti körből csak nekem van autóm, igy engem ér az a ”megtiszteltetés”, hogy velem jönnek ilyenkor.


Az elején tudom, hogy én rontottam el azzal, hogy felajánlottam, hogy fuvarozom őket, mert kezdik természetesnek venni, hogy értük megyek és szállitom őket.

Az egyik probléma azzal van ,hogy nekik természetes, hogy a benzinbe sem szállnak meg, illetve hogy egy esti kiruccanásnál csináljak nagyjából 15-20km-t, azért hogy haza vigyem őket.


A másik problémám azzal van, hogy én nagyon pontos vagyok. Tehát,ha megbeszéljük, hogy 10 órakor találkozunk akkor én odamegyek 9:50-re, mert sosem lehet tudni. Ezzel szemben nem egyszer tőrtént meg, hogy 15-20percet kellett várjak ameddig elkészűl valaki (időben le volt beszélve, hogy mikor találkozunk), illetve volt olyan is, hogy mondtam ha nem lesz kint időben nem fogom megvárni, nem fogom akadályozni a forgalmat. Természetesen nem volt ott és otthagytam, amiért megint én voltam a rossz arc...


Az elmúlt időben előfordult néhányszor, hogy amikor haza indultunk mondtam, hogy egy darabig elviszem, de nem egészen hazáig. A másik story, hogy egy kiruccanás során megismerkedtem egy lánnyal, jól elbeszélgettünk és felajánlottam neki és a barátnőjének, hogy hazaviszem őket, ne taxizzanak olyan későn, mert nem biztonságos. Másnap már hallottam, hogy jó hogy vad idegen lányokat elviszek és őket nem. (ez valamilyen szinten érthető, de részemről ez tényleg aggódás volt, mert éjjel még én sem szivesen sétálok egyedül).


Egyetemisták vagyunk, igy megértem,hogy nincs mindenki jó anyagi helyzetben, de azt is meg lehet érteni, hogy nem jóindulattal megy az autó. Amikor célzok, rá hogy 12-13litert eszik az autó és hogy megint megyek tankolni akkor nincs reakció a részükről.


Szerencsésnek mondhatom magam, mert jó anyagi helyzetben vagyok, saját autóm van (igen, szülők vették, de szerintem ezzel nincs semmi gond,ha tiszteled amid van), de a tudat, hogy úgy érzem ki vagyok használva nem tetszik nekem.


Hogy tudnám megoldani ,hogy leszokjanak róla, hogy én azért megyek autóval, hogy őket fuvarozzam?


2019. szept. 22. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne célozgass, hanem közöld, hogy X összeg a benzinköltség. HA nekik nem tetszik, akkor mehetnek taxival.
2019. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem barátkoznék ilyen emberekkel. V mond meg, h most anyagilag úgy vagy, h spórolnod kell az autón, otthon is be kell segítened pénzzel!
2019. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű kihasználás.

Ha kevésbé akarsz konfrontálódni, akkor első körben mondd azt, hogy máshol van dolgod, ezért nem fogod tudni vinni őket, a célállomáson csatlakozol. A hatás kedvéért késhetsz is pár percet.

Vagy szimplán mondd meg, hogy nem vagy hajlandó ilyen egyoldalú szívességeket tenni folyamatosan.

2019. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt egy darabig, amikor meglett a jogsim és az autóm is, de már előre megmondtam a barátnőimnek, hogy az autó nem barátsággal megy, szívesen viszem őket, ha úgy adódik és hacsak nem egyszeri, max kétszeri alkalomról van szó, akkor be kell szállni a benzinbe. Késést meg nyilván nem tűrnék el.

Aki értelmes, felnőtt az megérti ezt, nálunk sem volt ebből probléma. Nyugodtan mondd ezt így el, ettől nem leszel “szar barát”.

2019. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!