Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság és pénz? Hogyan...

Barátság és pénz? Hogyan beszéljek vele erről úgy hogy ne legyen sértődés, összeveszés a vége?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó, mind a ketten egyetemisták vagyunk. A probléma hogy kb. egy hónapja adtam neki kölcsön (egy kis összegről van szó,nem rokkanok bele szóval nem is az anyagi része zavar leginkább, hanem a morális). Ő egy hónapja kezdett el suli mellett dolgozni, amivel ugyan nem keres sokat, de ez inkább zsebpénz jellegű, nem ő tartja el magát alapvetően (mindkettőnket még a szüleink).

Szóval kölcsön adtam neki már egy hónapja. Azóta nem adta vissza többször említettem neki, de akkor még ne m kapott fizetést illetve voltak fontosabb dolgok amiket sürgősen kellett kifizetnie, ezt meg is értettem , nem nyüstöltem vele.

Aztán elkezdtünk tervezni egy egy napos kirándulást Szegedre. Már beszéltünk programokról, vonatról stb. Említettem neki tegnap amikor elmentünk beülni egy kávéra, hogy jó lenne ha már vissza tudná adni mivel már kapott újabb fizut, sürgős dolgokat elintézte és nyilván nekem is jó lenne ha lenne az az összeg az útra (nyilván az nem fedezné az egészet).

Erre mondta hogy majd meglátja addig hogy lesz, mert lehet hogy kell neki.

Én ezen kicsit már kiakadtam és mondtam, hogy de jó lenne ha visszaadná ,mert engem is ugyanúgy a szüleim tartanak el, nem is dolgozom a suli miatt nyilván nekem sem mindegy.

Ami jobban zavar az egészben és igazából ez is a lényeg ,hogy azóta hogy kölcsön adtam többször is voltunk kávézni, meginni egy sört vagy ilyesmi. Én úgy vagyok vele hogy amíg tartozom valakinek, addig az lesz az első amint pénzhez jutok hogy rögtön visszaadom, addig nem költök magamra, még annyit se, mert kínos hiszen abból a pénzből amit elköltöttem ilyenekre abból simám visszaadhatnám.

Ő nem. Azóta már simán vissza tudta volna adni az összeget, ha nem költi el ilyenekre. Én ha tartozom valakinek kínos hogy addig lazán fogyasztok , míg simán vissza tudnám adni. ő nem. és ez zavar leginkább.

Ezt így konkrétan nem mondtam el neki ,mert pénzről beszélni rettentő kínos. Alapvetően mindent meg tudunk beszélni , nem akarok emiatt összeveszni vele, nem akarom hogy emiatt a kirándulás maradjon el, megbántani se akarom de már baromira zavar, hogy úgy áll hozzá hogy "majd ha marad" holott szerintem az lenne az első hogy ha tartozom valakinek akkor előbb arra "költök" és csak utána magamra.

Hogy beszéljek vele erről?



2019. okt. 3. 19:57
 1/6 A kérdező kommentje:
A konklúziót levontam, nem fogok többet kölcsön adni.
2019. okt. 3. 19:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem dolgozol és a szüleid tartanak el, akkor miért adtál kölcsön? Nem is a sajátodból kölcsön adni?

De azért sajnálom, hogy így jártál. A konklúziód helyes.

Mondd meg szerintem, hogy szükséged van a pénzre bizonyos határidőre és adja vissza. Szóval mondd ki kerekperec, hogy 20.-ára kell az XY összeg. Ne azt, hogy "majd" meg hogy "esetleg" "jó lenne, ha", stb.

2019. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért mert tényleg nem egy nagy összegről van szó, mint említettem nem is maga az anyagi része zavar a dolognak, hanem az etikai.

Illetve jót akartam neki, segíteni akartam neki, plusz úgy voltam vele hogy nem ebbe fog belerokkanni a haztartás és hogy úgyis visszakapom hamar. Nyilvan nem fogok erre raszokni, pláne nem ezek után (bár sajnos nem ez az első eset,volt hasonló).

Tenyleg a morális része zavar, hogy simán,vissza tudta volna adni ha 2-3× ahelyett hogy ivott volna egy limonádét/kávét/teat stb. Nem arrol van szó hogy sajnálom tőle, de azt gondolom ha tartozom valakinek az az első.

2019. okt. 3. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez bunkóság. Szerintem ő lazán fogja fel, úgy ahogyan írtad. Lehet pont amiatt, mert nem nagy összeg.

Legközelebb mond neki, hogy szükséged lenne a tartozására, mert szeretnél venni valamit mostanában, tedd hozzá, hogy sürgős lenne (Pont.) Így nem lesz kellemetlen, van indok, nem tűnsz majd pénzorientáltnak és persze elegánsabb, mint piszkálni vele. Én ezt tenném, bár velem ilyen még sosem fordult elő, ha a barátnőimmel adtunk is egymásnak kölcsön vagy visszaadtuk szó nélkül, vagy mi kerestük egymást a tartozással vagy, ami a leggyakrabban történt elnéztük, el sem fogadtuk egymástól, mert "legközelebb te adsz nekem.".

Lehet azt hiszi a barátnőd, hogy annyira kis összegű a tartozása, hogy szóra sem érdemes.

2019. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmondtad neki többször is, célozgattál is rá, maximum azt tudod tenni, hogy megmondod, hogy pl. 10.-ig adja vissza, mert kell valamire. Aztán ha vissza is adja, akkor soha nem adsz neki többet kölcsön.
2019. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 z. f. ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mekkora összeg. De úgy látom, hogy belőled hiányzik a nagyvonalúság, az ismerősödből meg az egyenesség.
2019. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!