Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik külföldre költöztek...

Akik külföldre költöztek ismerősökhöz, tőlük kérdezném! Hogyan és hol ismerkedtetek meg velük? Én hogyan tehetnék szert ilyen ismerősökre?

Figyelt kérdés
Mindig irigykedve nézek azokra, akiknek ilyen olyan "ismi"/"csókos" biztosított szállás külföldön, amíg megszokja az ottani közeget és rendeződik a helyzete ezalatt meg segít neki mindenben. Nekem még itthon sincsenek barátaim, senkire nem számíthatok még itthon sem, de elképesztően szeretnék külföldre menni akár aljamunkát végezni. Magam viszont őrültség lenne belevágni. Hogyan és hol lehet olyan emberekkel megismerkedni, akik terveznek kimenni vagy már kint élnek és néha hazajönnek (hogy megtudjak velük ismerkedni)? Őszintén megmondom, hogy ez az életcélom: kijutni külföldre, szorgalmasan tanulni a nyelvet és hasznos állampolgár lenni egy élhető, biztonságos, nyugodt országban.

2019. okt. 11. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy már a nyugat európai országok nem olyan biztonságosak mint te azt képzeled. Én 10 évig éltem külföldön és az első par év tényleg jó volt de a 10 évre ez igencsak megváltozott. Pénzt meg lehet keresni tehát meg lehet élni, de minden éven egyre több és több a dolgozó ember fizetnivalója adó formájában és akármilyen ismerős álltál mész ki dolgozni akkor is kérni fogja az albérleti díjat ami 300-500€/hó egy szobáért amin lehet osztoznod kell mással is, és meg enned is kell ami ha szűken vásárolsz 150-200€/hó biztosítást is fizetned kell ami 100-150€/hó ezen kívül ott lesz meg az öltözködés ami megint pénz ez sokban függ hol vásárolsz de mondjuk legyen csak 50-100€/hó ha közlekedni akarsz az is pénz ha nem vagy túl aktív az is minimum 50€/hó tömegközlekedéssel, ha szórakozni akarsz menni az megint 50-100€/hónap vagy kettő. Telefont is szeretnél használni gondolom az legyen 10-20€/hó, ha dohányzol az megint a pénzt viszi ha nem akkor jó.

A legalja munkáért fizetnek neked kb 1300-1400€-t kapásból elmegy a fizetésed fele, bele kell kalkulálni azt is hogy valami történik és mondjuk másik szállást kell talalnod vagy épp másik munkát szóval össze kell raknod egy kis vesz tartalékot. És azt sem szabad elfelejteni hogy egy idegen országban vagy idegen emberekkel akármi történik nem kire számíthatsz? Apu és anyu nem tud segíteni! és az ismerősök is akik által kimentél nem biztos hogy olyan jó fejek mint azt hiszed.

Nem lebeszélni akarlak legyen szerencséd de Ezekkel a dolgokkal jobb ha tisztában vagy.

Lehet neki indulsz a kis pénzeddel (ami nem baj ha minimum 2000€ ) és csalódottan jössz majd haza mert nem jött be.

De az induláshoz semmiképp ne vegyél hitelt a nyakadba.

2019. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia, én először is azt tudom neked mondani, hogy nyelvtudás nélkül ne indulj el külföldre. Abban ne reménykedj, hogy majd ott kint megtanulod, ugyanis a kezdetek kezdetén is élned kell valamiből, és ha nem beszélsz egyáltalán semmit, akkor nem fogsz munkát találni. Ugyanis olyan állást, ahol nem kell tudni egyáltalán a nyelvet, ma már nem lehet találni, sehova nem vesznek fel, ha nem tudnak veled kommunikálni. Szóval minimum egy A2es szintű angol vagy nemet nyelvtudás szükséges, hogy ne tudjanak eladni. Ezen kívül nem tudom van-e szakmád, vannak olyan szakmák amik egész keresettek külföldön is, pl hentes , villanyszerelő vagy ilyesmi. Interneten ma már nagyon sok munkalehetőség van, de még egyszer mondom, kell a nyelvtudás. Idegenforgalomban, pl szállodaiparban is keresnek mindig embert (kivéve most a korona miatt), de az azért is lenne jó, mert ott legtöbbször biztosítanak szállást, étkezést is. Én ilyen irányban keresgélnék és bújnám a netet. Vagy tengerjáró hajón, bár a korona miatt most az is kilőve. Én biztos h először is elkezdenék gyűjteni, hogy legyen egy kis tőkém az induláshoz, és otthonról próbálnék meg valami állást találni, ma már rengeteg ilyen van. Az, hogy ismerősök által kijutni, hat az baromi nehéz, én egy rokont hoztam most ki nemrég, de csak azért vállaltam be mert nagyon közeli hozzátartozó, és még egyszer nem csinálnám végig ezt a tortúrát, rengeteg pénz és utánajárás. Igaz, én nem EU-s országban lakom, EU-s országokban azért sokkal könnyebb.
2020. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja, még az jutott eszembe, ha biztonságos, nyugodt országra vágysz, akkor ne nyugat-Európába menj 😂
2020. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Akkor hova? Dél-Ázsiába?
2020. nov. 25. 17:13
 5/5 anonim válasza:
Valószínű, hogy most az is biztonságosabb, mint Németország, vagy Franciaország.
2020. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!