Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet higgadt maradni...

Hogyan lehet higgadt maradni asszertív emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik túlérzékeny vagyok és amikor asszertív emberekkel beszélek, akik nem fogadják el a véleményem egyből hanem kérdőre vonják amit mondtam és az ő véleményüket próbálják lenyomni a torkomon olyankor úgy érzem mintha megerőszakolnának és a személyes határaimon átlépnének. Ilyenkor elvesztem a türelmemet, ideges leszek, nehezen tudok higgadt és udvarias maradni.


Erre van megoldás vagy idegrendszer illetve személyiség kérdése?


Magyarán nem szeretem amikor akadékoskodnak illetve az akaratukat rám akarják erőltetni.


2019. okt. 14. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Én értem a kerdezot.

Engem is irritál, amikor a tanult szép beszédével,próbál manipulálni.

Állandóan álarcot hord, sosem azt mondja ki amit gondol.

Han.szepen probal rávezetni.


Én most felhúzták magam.

2019. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11


Köszi, hogy összefoglaltad. Így értettem valahogy

2019. okt. 14. 16:37
 13/17 A kérdező kommentje:

11


És igen, azt hiszem engem is a manipuláció oldala zavar a dolgokbak a leginkább

2019. okt. 14. 16:39
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe juttattál egy embertípust, talán rájuk gondolsz, talán tévedek: A legegyszerűbb dolgokra is van egy szerintük helyes út, és ha más megoldást látnak, akkor jön a "de miért nem úgy csinálod, hogy..." kezdetű kèrdés. Olyan piti dolgoknál is, amiknél teljesen mindegy, hogyan jutsz a végére. Mint pl. hogy feltekered a lekváros palacsintát, vagy külön tálalod a lekvárt és külön a "szűz" palacsintát. Képesek lyukat beszélni a hasadba arról a verzióról amit helyesnek gondolnak, mialatt kétszer is megehetnénk mindent, csak hogy a példánál maradjak...
2019. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajj bakker te az energiavámpirokra gondolsz, azokra a sejtekbe hatoló manipulátorokra.
2019. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező amit a 11es írt, az minden, csak nem asszertív kommunikáció! Egy asszertív ember nem fog megpróbálni manipulálni. Azokat az embereket akikről te írsz kb senki se szereti.
2019. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Először is bocsánat a rengeteg hibáért.


Ez szerintem sem az asszertiv kommunikáció,de szerintem a kérdező erre gondolt.

Ez inkább nárci viselkedés, olyané aki állandóan álarcot hord.

Viszont sokan szeretik, mert az igazi oldalukat nem sokan ismerik.

Állandóan fejlesztik magukat, és úgy viselkednek ahogy az adott partnerrel szükséges.


Na ezeket én nem szeretem.

2019. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!