Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen nehéz dolog közeli...

Egyetemen nehéz dolog közeli barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős diák vagyok egy gimiben. Mondjuk ,hogy mindenkivel jóban vagyok az osztályból meg pár emberrel az évfolyamon. Van egy 6os baráti társaságunk , néha néha van pár közös programunk. Gimi után nem hiszem ,hogy tartanánk a kapcsolatot és ettől rettegek a legjobban. Nem tudom elfogadni a tényt , hogy azon a 6 emberen kívül nincsenek nagyon barátaim. Mármint közeli barátaim... Nah értitek.

Egyetemre szeretnék menni és attól félek ,hogy nem fogok tudni kialakítani közelebbi baráti kapcsolatot. Mennyire nehéz egy egyetemen barátokat szerezni ?

Válaszaitokat előre is köszönöm !



2019. okt. 14. 19:52
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
12%

Ha minimális szociális készségeid megvannak és nem ülsz a négy fal között állandóan, akkor mindenhonnan új ismerősök esnek az öledbe, úgyhogy szerintem nem nehéz.

Nyilván szelektálni tudni kell, és kell az is, hogy valamennyire azért kezdeményező legyél pl. elmenj egyetemi rendezvényekre, de legalábbis az órákra bejárj és hozzá merj szólni a csoporttársaidhoz :D

2019. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Nem nehéz, ha nem csak tanulni, órákra jársz be. 6 nagyon jó, közeli barát pedig egyáltalán nem kevés, sőt.
2019. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon jártam egyetemi bulikra, mert bejárós voltam. Szinte csak az órák alatt, között (helyett :) ) vegyültem a csoporttársakkal, de így is van két közeli barátom az egyetemről. Már több, mint 10 éve végeztük, de még mindig tartjuk a kapcsolatot és rendszeresen találkozunk.
2019. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem véletlen, hogy sokan a párjukat is egyetemen találják meg (én is <3) ;)
2019. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!