Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nem alázkodok meg egy...

Ha nem alázkodok meg egy közösségben akkor miért vádolnak azzal, hogy barátságtalan vagyok?

Figyelt kérdés

Leginkább munkaközösségben fordul ez elő, de más társaságokban is szembetűnő, hogy mindig alacsonyabb szerepet szánnak nekem mások mint saját maguknak.

Munkahelyen rendre szeretik az ő munkájukat is rám sózni, szívességeket kell tennem, egyet kell értenem velük stb. Ha nem teszem akkor kezdik, hogy barátságtalan vagyok, antiszociális és sértő jelzőkkel is illetnek, mint idióta, hülye stb.

Miért van ez?


30F


2019. nov. 6. 15:43
 1/6 anonim válasza:

Szerintem alacsony az érzelmi intelligenciájuk és belegondolni se tudnak abba, hogy te egy ilyen beállítottságú ember vagy és nincs mögötte negatív szándék. Ennek oka lehet a nem megértés, amiről te nem tehetsz.


Én is ilyen vagyok, sok helyre emiatt nem illeszkedtem be, de általában kiderült, hogy nem is vagyunk egy hullámhosszon.


Aki nem ért meg, az nem fog bírni, vagy nem fogod érdekelni.

2019. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Határozott vagy egyébként? Akiken megérzik, hogy bizonytalanok önmagukban, félénkek, azokra szállnak rá ilyen módon.
2019. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2


Csendes vagyok, békés típus, de attól még nem kellene rámszállni.

2019. nov. 6. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Megérzik, hogy nem tudod megvédeni magad, vagynem vagy határozott. Akik erre fogékonyak, mindenkinél megérzik sajnos és meg is próbálják kihasználni. "Nemkellene" - tudom. Nem kellene, de ezt csinálják.
2019. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


De próbálom megérteni miért teszik ezt. De sosem találok ésszerű magyarázatot. Csakis akkor érthető, ha szellemileg nagyon alulfejlett az illető, nincs benne empátia.

2019. nov. 6. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én is hasonló beállítottságú vagyok, 33N, és sokat agyalok azon, hogy miért csinálják egyesek ezt a sok szart velem.Próbálom megérteni őket, de szerintem nem kéne erre energiátt pazarolni.Neked se.Ők eldöntötték-legalább is az én esetemben-hogy kell nekik egy közös ellenségkép, akire ki lehet vetíteni az összes belső frusztrációt.Én csak azt tudom tanácsolni, hogy kerüld a társaságukat, és ne hagyj magadon fogást, támadási felületet!Én például nagyon lendületes személyiség vagyok, de egyben szorongó is.És egyeseket ezzel irritálok , a jelek szerint.Nem akarok beleolvadni a tömegbe,belevonódni az össznépi gyűlölködésbe de nem szerintem nem is tudnék.De ehhez sok önismeret kell.
2020. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!