Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vannak elszállva maguktó...

Miért vannak elszállva maguktól sok mérnökök?

Figyelt kérdés

Persze ez nem mindenkire igaz. Apukám is mérnök. A “legjobb” barátom gépészmernoknek tanul Bsc képzésen már 5 éve...(lol) Szent István egyetemen. Én Bges vagyok most vegzek, egy angol c1, spanyol szakmai közép, és lassan egy nemet nyelvvizsgaval rendelkezem (és beszélem is őket). Ellenben lenéz h az milyen könnyű. Már nem nagyon beszelek vele, mert elegem lett h királynak hiszi magát egy közepesnek mondható nehézségi fokú mérnöki képzésen.

Kiváncsi vagyok a véleményekre!



2019. dec. 18. 10:07
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
*sok mérnök
2019. dec. 18. 10:09
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Az egy nem sok. Vagy apukád is el van szállva magától? Mert az még mindig csak kettő.
2019. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

Ahhoz képest, hogy három nyelvvizsgád van, a magyarral vannak gondjaid.

Bizonyos mérnök szakokat tényleg nagyon nehéz elvégezni, én olyanra jártam ahol mindenhol gyakran órákig szóbeliztették az embereket, a többség kerülte is ezeket a szakirányokat/modulokat (tehát még mérnök hallgatók is), a megajánlott jegy fogalma pedig nem létezett. Eközben a tesóm aki magyar szakos volt vizsgaidőszakban arra ért rá, hogy külföldre menjen kirándulni, a menedzser szobatársam pedig kérdezgette, hogy én hogyan vagyok képes ilyen sokat tanulni, és had hallgasson már hangosan zenét. Bár a barátodnak nem tudom miért tart 5 évig, valószínű, hogy a helyében inkább meghúznám magam. Lehet, hogy ezzel próbálja elterelni a figyelmet arról, hogy bukásai voltak.

2019. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy nehéz szakra jár valaki nem jogosítja fel, hogy az ismerőseit, barátait vagy családtagjait lenézze vagy bunkón viselkedjen. Az ilyen viselkedéssel magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Aki sokat tanul, annak kellene eszének lennie, hogy másokat nem néz le a végzettsége miatt. Pláne egyik diplomás a másikat. Nem a szak nehézségén múlik, hogy ki mennyire lesz sikeres az életben vagy rátermett. Én is többet tanultam, és több diplomám van, mint a barátaimnak, de ez semmit nem változtatott a velük való kapcsolatomban. Értékes emberek, ez a lényeg.
2019. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem marhaság ez az általánosítás. Sok évig dolgoztam villamos- és gépészmérnökök között, bírtam őket, nem voltak fennhéjázóak. Igaz, a főnököm elsőre nagyon úgy tűnt, mint aki el van szállva magától, de egyszer beszéltem vele, és onnantól legjobb cimborák lettünk.

Egyébként azok, akik nagyon hangoztatják, ők mennyivel nehezebb iskolát/munkát stb. végeznek, a saját bizonytalanságukat akarják ezzel leplezni. Egy egészséges önbizalommal, önismerettel rendelkező ember senkit nem néz le ilyesmi miatt.

Javasold a barátodnak, hogy haverkodjon elméleti fizikusokkal inkább, azokra felnézhetne. :)

2019. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%

Azért az egészséges önbizalmad neked is megvan. ;) Értem én, hogy ez csak egy visszatámadás, amiért ő a közeped erősségű mérnök szakjával le merte szólni a te Harwardot megszégyenítő erősségű szakodat, de akkor sem kéne ugyanarra a szintre süllyedni.

Én nem modnanám, hogy ez a mérnökök privilégiuma. Minden közegben vannak olyanok, akik durván túlértékelik saját képességeiekt és életpályájukat. Ez inkább függ személyiségtől, mintsem szaktól. (Az már más kérdés, hogy a gyártósor mellett jóval kevesebb önjelölt istenség fogja hangoztatni az ő diadalmas életútját, mint mondjuk egy jó nevű szakon.)

Én azt mondom, hogy nem kell mindenki önfényezését magadra venni. Akiben meg nincs meg az alapvetően elvárható tisztelet, azt nem kötelező barátnak tartani.

2019. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
Minimum 3x olyan nehez egy mernoki szak, mint egy gazdasagi. Tudom, csinaltam mindkettot, sőt, doktoriztam is.
2019. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
98%

Esetleg mindketten elismerthetnétek egymás eredményeit.

Mocskos frusztráló mérnöknek tanulni. Két fő okból: 1 az "átadott" tudás 80 használhatatlan és az ipar rég nem ezt kéri. 2 olyan értelmetlen dolgok miatt szopatnak, amit utána sehol nem kérnek számon.


Ez nem ok arra, hogy mást leszóljanak. Ez arra mondjuk indok, hogy miért gondolja nehezebbnek ezt a szakot. Aztán megint más, hogy ki mit tud majd kezdeni az életével.


Én örülnék, ha lenne több nyelvet beszélő ismerősöm. Bármilyen könnyű / nehéz nekem elvégezni a mérnökit, nincs erőm még több nyelvet is megtanulni. És ebből jó win-win szitut lehet összehozni, hiszen kiegészítheti a két tudás egymást és közösen nagyobb erőt képvisel.


A történet a te szemszögéből ismert. Most érdekelne a másik is, hogy mikor hozakodik ezzel elő.


Grat a sok nyelvhez!! Nem kis teljesítmény!

2019. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 nemaRendőrség ***** válasza:
63%
Azért BGF híresen az egyik legrosszabb középiskola
2019. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mire elszállni maguktól. Én is mérnökin tanulok, és valóban rengeteg dolog már rég nem úgy van, ahogy azt kérik és tanítják. Sok tárgy mégis nagyon nehéz a követelmények miatt, a felét így is ki lehet puskázni sajnos. Az évfolyam 90%-a minden lesz, csak nem mérnök, az is biztos XD
2019. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!