Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt senki nem fogadja/fogadná el?

Ezt senki nem fogadja/fogadná el?

Figyelt kérdés

Meleg férfi vagyok, és nagyon szeretnék egy lány barátnőt.


Ez általában működik is, amíg fel nem ajánlom a hölgynek, hogy szívesen költök rá.

Nem kell félreérteni, nem arról van szó, hogy testi szolgáltatásért akarok fizetni, vagy eltartani az illetőt, hanem jól menő vállalkozásom van, így, ha másnak megkönnyítem az életét, az nekem csak öröm.

Nem nagy összegről van szó, havi sacc/kb 100.000 ft-ról.


Ha az adott nőnek párja van, az sem probléma, szívesen befizetném őket egy nyaralásra is. Illetve nem kérném, hogy titkolózzon a párja előtt, rá is ugyanúgy költenék, hiszen az élete része.


Havi szinten adakozom, adományozok is rendszeresen, mind élelmet, mind pénzt, viszont ettől függetlenül beleférne a keretembe, hogy másnak vagy másoknak megkönnyítem az életét. Nyilván a családnak, rokonoknak már segítek, de önzőnek tartanám magam, ha a barátoknak, vagy leendő barátoknak nem ajánlanám ezt fel.


Olyanra már volt példa, hogy kölcsönkért valaki, amit sosem adott meg és lelépett, de olyanra még sosem, hogy valaki azt mondta volna, hogy igen, neki ez segítség, és belefér ez a barátságunkba!



2019. dec. 26. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben nem fogadnának el pénzt a semmiért cserébe, pláne, ha egyébként nem is lenne rászorulva, mert még ha kisebb lábon is, de boldogul a saját pénzéből. Aki pedig önként jelentkezik majd itt privátban is biztosan, hogy ő szívesen elfogadja, az nem a barátod lesz, hanem egy fejős tehenet lát benned.

A jó barátság lényege, hogy mindkét fél kb ugyanannyit adjon és kapjon a masiktól/nak, nem feltétlenül anyagi értelemben. Ha valaki anyagiakban annyival támogatja a másikat, amennyivel te szeretnéd, akkor a másik fél sosem lesz képes ezt viszonozni neked semmivel. Oké, hogy szívesen adnád és nem vársz semmit cserébe, de ha elfogadja az ember, akkor ennek tudatában is igyekszik viszonozni valamivel a segítséged és baromi frusztráló lesz számára, ha képtelen rá.

Ha annyira segíteni szeretnél valakit, akkor inkább adakozd el ezt a barátokra szánt összeget is olyanoknak, akik tényleg rászorulnak.

2019. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt érezné, hogy innentől kezdve örökre tartozna neked. nem akarja elrontani pénzzel a barátságot, te se tedd ezt. Máshogy is lehet segíteni valakit, nem csak anyagi dolgokkal. Pl azzal, hogy tényleg a barátja vagy és mindig mellette állsz. :)
2019. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés ez, mert nálunk pl. családon belül sem szokás pénzelni egymást. Ha valaki megszorul is kölcsönt szolgáltatunk neki, az első adandó alkalommal visszaadja mindenki. Egy baráttól ezt még nehezebb elfogadni, főleg hogy nincs is különösebb oka. Ha lenne ilyen, akkor kérd meg, hogy segítsen a vállalkozásodban és némi munkáért fogjátok fel egyfajta fizetésként. Ha segít kap, ha nem nem.

Talán azért is fér bele nehezen ez egy baráti kapcsolatba, mert valamilyen szinten függővé tesz más embertől az, hogy folyamatosan pénzel.

2019. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem jó ötlet.Kisegíthetnéd a barátnőt,de ne havi szinten.Miért nem a szerelmedre költöd?
2019. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Bár én is szerettem volna mindig egy meleg barátot, és nem is jönne rosszul, egyszerűen nem lenne pofám elfogadni... Sajnos azt tapasztaltam az életben, hogy az emberek nem ilyen önzetlenek, és egyrészt elkezdenék spekulálni, hogy mi lenne a dolog mögött, másrészt rossz lenne bem viszonozni. 25 N
2019. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
*nem
2019. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy gyakorlatilag meg akarod venni a barátságát. Innentől tárgytalan a dolog. Plusz lekezelően hangzik, ,mert ez a "kis összeg" másnak a havi fizetésének a kétharmada. Te magad alacsonyítod a dolgot érdekkapcsolattá lehetséges barátság helyett. Ha barátot akarsz, azt ne alázd meg azzal hogy megvetetőnek tartod.
2019. dec. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
*megvehetőnek
2019. dec. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia, leszünk barátok? Xd
2019. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen pénzes vagy és használod a vásárlás és yaoi szavakat,akkor fizess digitális rajzokért, esetleg rajzoltass doujinshit, annak is jól megkérik az árát oldalanként.
2019. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!