Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha a legjobb barátom sose...

Ha a legjobb barátom sose mond el semmi komolyat, akkor lehet hogy hagyni kéne ezt a barátságot?

Figyelt kérdés
Közel egy éve ismerjük egymást, kb minden óránk közös, a legtöbbön együtt is ülünk. Szóval sok időt töltünk együtt. Legyen most X. Van egy másik barátunk(legyen Y) akivel kevesebb ideje beszélünk, mint egymással. Ettől függetlenül nagyon bírom őt, meg minden. Csak éppen X minden családi baját meg ilyesmiket elmond Y-nak nekem meg nem. Úgy hogy kevesebb időt töltenek együtt. Ráadásul részben miattam lettek ilyen jóban. 10.-ek vagyunk.
2020. jan. 13. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is tarts önvizsgálatot és gondolkozz el alaposan, hogy van-e oka arra, hogy ne bízzon benned és ne mondjon el valamit.

Nekem is van egy régi barátnőm, akivel anno sokkal szorosabb volt a viszony, de a mai napig szeretek vele programokat szervezni, legtöbbször jól érzem magam a társaságában, mindig meghallgatom minden baját, viszont már eljutottam odáig, hogy ne mondjak el neki semmi személyeset vagy fontosat. Miért? Mert csak kétféleképpen reagál: vagy elbagatellizálja a dolgot, mert neki épp nagyobb baja van (szerinte) vagy azonnal rákontráz a saját problémájával és utána azt szajkózza egy órán keresztül, mintha ez valami verseny lenne. Nem hallgatja végig, nem ad használható tanácsot, ahhoz túlságosan énközpontú. Hiába jó a viszonyunk, emiatt sose lesz igazán mély ez a barátság. Nem mondom, hogy nálatok is ez van, de ilyenkor érdemes ezen elgondolkozni. Közben pedig nyiss mások felé is, ne egy lapra tegyél fel mindent, ritka, hogy egy gyerekkori barátság túlélje azt a sok változást, amin most mentek keresztül és amin még a következő években keresztül fogtok menni.

2020. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!