Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barát volt barátnője...

Legjobb barát volt barátnője akkor is tabu, ha úgy érzem ő lenne az igazi?

Figyelt kérdés

Tudom, gerinctelenség. De nem tudom nem szeretni. Röviden: Ők úgy 6-8 éve jártak kicsit több, mint 2 évig. A barátomnak ő volt az első minden téren, nagyon szenvedett mikor vége lett és nem is vagyok benne biztos, hogy azóta már teljesen túl van rajta, de egyébként meg boldog kapcsolatban él. Nekem akkoriban is nagyon bejött a lány, de elnyomtam magamban, sose mutattam ki és amennyire csak tudtam el is kerültem, hogy ne is legyen sok esélyem látni őt. A barátom kicsit haragudott is rám, mert azt hitte nem kedvelem. Ők már 5 éve nincsenek együtt és teljesen véletlenül egy másik közös ismerősön keresztül találkoztunk. Eleinte néha mikor összefutottunk dumálgattunk, aztán facebookon is elkezdtünk beszélni, és most úgy 3 hete találkozgatunk is, de még semmi se történt. Ő azt mondja nagyon sajnálná, ha miatta elromlana egy gyerekkori barátság, így vagy ne találkozzunk többet vagy mondjuk el őszintén, hogy egymásba szerettünk és bízzünk benne, hogy megérti, hisz boldogok a barátnőjével,de egyébként a srác tudja, hogy egy munkatársammal jóban vannak és emiatt néha találkozok vele és ilyenkor mindig kérdezget róla, ezért gondolom, hogy még nincs túl rajta. A harmadik lehetőség, hogy simán barátok maradunk, de nekem az nem menne. Mindent imádok benne, a legrosszabb napomat is szebbé tudja tenni egyetlen mondattal és úgy érzem Ő mellette van a helyem, neki meg mellettem. Szemétség, de akár egy 23 éves barátságot is feláldoznék érte, mégha ez is fájdalmas lenne. Ha ti lennétek a barátom helyében mennyire lennétek elnézőek? Bűntudatom van, de ilyen szerelmes még sosem voltam.

25/F


2020. jan. 18. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én nő vagyok, de remélem, számít a véleményem.


Őszintén megmondva, én sosem hittem ebben a "tabu" dologban. Ha valóban a legjobb barátod, és még boldog kapcsolatban is él, akkor nem gondolnám, hogy megharagudna. Nyilván, ha valóban nincs túl rajta, akkor lehet, ezt nyilván nem tudhatod.


A legegyenesebb az, ha elmondod a barátodnak, hogy beleszerettél a lányba és őszintén beszéljetek róla. Mondd el az érzéseidet, hogy régebben is volt és számodra a világot jelentené, ha vele lehetnél és mondd azt is el neki, hogy ő ettől a legjobb barátod és nem akarod, hogy haragudjon.


Azt mondod, feláldoznád a barátságot. Ha valóban így van, akkor nincs mit gondolkodni. Le kell vele ülnöd beszélni erről, mert ha nem etszik neki, akkor tényleg annyi a barátságnak, ha pedig elfogadja, kettőt is kapsz az életedbe.

2020. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan foglalkozz a lánnyal, de a barátoddal ne hozd össze, ne találkozzanak általad. Külön találkozzatok, meg ne beszélj egyiknek se a másikról.
2020. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt már eldöntöttem, hogy beszélek vele csak nehéz rávenni magam, kiváncsi vagyok mások hogyan állnak ehhez a kérdéshez, ezért is tettem fel a kérdésem. Köszi a válaszokat!
2020. jan. 18. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele. Sokkal jobb ha már most megtudja és nem mástól tudódik ki.
2020. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem fogom megérteni ezt a hozzáállást. Ha én egyszer jártam valakivel, akkor azzal bárki a világon lehessen boldog, csak az nem, aki a legjobb barátom? Én nem, hogy legjobb barátnak, de még csak barátnak sem nevezném magam akkor, ha így gondolkodnék. Egy vadidegen barom nyugodtan jöjjön vele össze, de az, akit kedvelek, az nem? Ugyan már... egy barátság nem arról szól, hogy akadályozzam a boldogságban. Ha nekem a legjobb barátom szerelmes lenne az exembe, én magam segítenék, hogy összejöjjenek. Ha meg ezen fennakad, akkor ő minden volt, csak barát nem.
2020. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blade Bone ***** válasza:
Fura helyzet lenne, de nem hinném, hogy egy ilyen helyzetben bármivel is akadályoznám őket, hiszen én is a boldogságra törekszem és ha ez meg is van egy másik személlyel, akkor nincs miről beszélni.
2020. jan. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!