Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőim miért piszkálnak...

A barátnőim miért piszkálnak folyton a ruháim miatt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mintha azt gondolnák rólam hogy nagyzolok, vagy sznob vagyok. Akármikor veszek valamit megkérdezik, hogy mennyibe került. Amikor elmondom, látom hogy egymásra néznek, fintorognak, és mondják hogy: hát ennyiért biztos nem vettem volna meg.

Oké de én meg megvettem, miért ne vehetném meg? És nem nagy márkákról van szó, most legutóbb például egy Tommy Hilfiger pulóvert vettem, és meg voltak rökönyödve. Folyamatosan csak mondogatják, hogy semmi értelme, meg ugyanilyet tudok venni pl a Bershkaban is, csak azon nincs márka, meg hogy hát ők ebből a pénzből inkább vesznek a h&m-ből 10 pulóvert. Már nem tudom hogy reagáljak ezekre, én sose vágtam fel semmi ilyennel, magamtól még csak azt se mondanám hogy “nézd vettem egy új ruhàt”, nemhogy még azt hogy mennyibe került. Évek óta ezt csinàlják, és nem is csak öltözködés terén, volt hogy azért szóltak meg mert ékszert, órát vettem magamnak, vagy volt hogy azon röhögtek, hogy én milyen flancos ételeket eszek. (Én nem gondolok flancosnak egy avokádót, vagy mangót, de szerintük az, mert “csak a youtubeos influencereknél látnak mindig ilyeneket”). Nagyon idegesítő, és már közel járok ahhoz, hogy egyszer kiosszam őket, mert tényleg évek óta tűröm, és már utálok új cuccokban találkozni velük, mert tudom hogy megint kezdik majd. Miért kell ezt csinálniuk? Ti mit csinálnátok a helyemben?


2020. jan. 19. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress másik barátnőket, mert hogy ezek nem a barátnőid, az biztos
2020. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Csak egy mondás jutott eszembe ami nagyon igaz is, főleg az önbizalomhiányos emberekre, biztos te is az vagy!

A mondás: "Olcsó emberek,drága ruhákban járnak!"

Nem tudom,tudod-e ezt értelmezni,de biztos.

2020. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Hulyeseg ilyet kerdezni, mast mi se tudunk mondani mint hogy feltekenyek. Kicsit az az erzese az embernek, hogy ezt a kerdest is csak azert irtad, hogy felvagjal itt nekunk.
2020. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb megkérdezik, hogy mennyi volt ez a pulóver, egyszerűen csak válaszold azt, hogy Közöd?

Amúgy ezek az emberek nyilvánvalóan nem a barátaid, max valami haverok vagy ismerősök.

2020. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
A Tommy nem is luxus kategoria (mint ahogy a Ralph Lauren se pl), csak ebben az orszagban szamit annyira draganak.
2020. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Tetszett a "nem nagy márkák" és a "Tommy Hilfiger" egy mondatban. Ugye az megvan, hogy a legtöbb embernek egy ötvenezres pulóver elérhetetlen?

Tényleg kicsit felvágósnak tűnsz a kérdés alapján. Amúgy keress veled egy anyagi szinten lévő barátokat, és akkor nem lesz ez.

2020. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg féltékenyek, bár nem tudom, én sem feltétlenül tartom logikusnak megvenni egy pulcsit 30-40ezerért, amikor 10ezerért is tudok venni kb.ugyanolyat, csak a márkajelzés nélkül. Annak ellenére, hogy megvehetném....


De azért nehéz elhinnem, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy a Tommy Hilfiger az átlag embernek igenis elég drága, ahogy azzal sem, hogy a mangó meg az avokádó sem tartozik az olcsó, hétköznapi gyümölcs kategóriába.

2020. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem haverok, vagy ismerősök, gimi eleje óta legjobb barátnők vagyunk, tehát már kb 10 éve.

Nem felvágásból írtam ki a kérdést, távol áll tőlem, csak bánt a viselkedésük, és csak ki szerettem volna írni magamból, és érdekelt az emberek véleménye ezzel kapcsolatban, nem gondoltam hogy ilyen rosszindulatot vált majd ki

2020. jan. 19. 17:22
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

Majd ha Chanel cuccokba jarkal, majd akkor talan megertem egy kicsit a picsogokat, de ez meg boven fast fashion.

Avokado, mango sirasra kerj toluk bocsanatot hogy elsz.

2020. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem féltékenyek, én egyértelműen azt látom rajtuk hogy engem lenéznek, hülyének néznek emiatt

Én is ugyanúgy vásárolok a zarában, mangoban pl, tök szívesen megyek turizni is néha, nem vagyok egy kényes liba

De ha megtetszik egy pulcsi 30ezerért, ugyanúgy megveszem, mintha a Humana-ban találnék egyet 500ft-ért, és nem értem ezért miért kell magyarázkodnom

2020. jan. 19. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!