Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezhetnék barátokat?

Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés
Nincsen senkim és tudom, hogy ez önmagában nem feltétlenül ok arra, hogy ne csináljak semmit, ne menjek sehová és csak otthon ücsörögjek a négy fal között, de velem mégis ez van... Én egyedül valahogyan nem érzem jól magam. Csomó mindent szívesen kipróbálnék, elmennék csomó helyre, programra, de egyedül nem szeretek. Egyrészt furán is érzem magam, valahol kifejezetten kellemetlen az, hogy egyedül vagyok, míg az esetek többségében egyedül szimplán csak nem elég élvezetes számomra, nem tudok beszélgetni senkivel sem stb. Így viszont csomó mindenből kimaradok, unatkozom, nem úgy élem az életemet, ahogyan azt valójában szeretném. Ha lennének barátaim vagy legalább egy, akkor már rögtön minden sokkal jobb lenne. Viszont nem tudom, hogy hogyan köthetnék barátságokat...
2020. jan. 20. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is barátkoznék.
2020. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Meg kell találnod magad, menj ki és lépj ki a komfort zónádból. Sokáig én se mentem sehova egyedül, majd egy szakítás és barátok elvesztése után megtettem. Életem egyik legjobb koncertjeit is egyedül éltem át :)
2020. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Ismerkedj, kezd el beszélni emberekkel bárhol, aztán majd alakul.
2020. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak én nem találkozom emberekkel, nem járok sehová, vagy pedig szimplán nem is olyan szituációban vagyunk, hogy bármi okán is beszélgetni kezdhetnénk. Egy tök idegenhez nem fogok odamenni a semmi közepén, hogy beszélgessünk...
2020. jan. 20. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Velem inkább az van hogy lenne lehetőség, de a legtöbb esetben képtelen vagyok élvezni. Dolgozol, Tanulsz mit csinálsz? Hobbi?


Én barátkozásnál 2 módszert szoktam alkalmazni, és ezek alapján döntök.


1. Mivel én introvertált személy vagyok általánosságban, így a magam dolgával törődök, ha elmegyek sportolni akkor arra fókuszálok, nem zárkózom be teljesen, de nem megyek senki után hogy beszélgessek..stb. Kb mindenhol így, és általában 1-2 személy mindig akad aki kezdeményez, akár többször is. Ők azok akiket közelebb engedek magamhoz. Hiszen ha ők kezdeményeztek, akkor volt valami okuk, és nagy a valószínűsége hogy szimpi vagyok, és barátkozni akarnak.


2. Ez az amikor akarok valamit azzal hogy barátkozok, vagy barátságos vagyok. Megkérdezem, hogy érzik magukat a körülöttem lévők, nagyon fontos ne mondj soha semmi rosszat senkiről! Ha hiszed ha nem ez az a szabály ami köréd gyűjti az embereket. Ha jó embernek tűnteted fel magad, és annak látnak mások, akkor ezt is mondják tovább, és valljuk be mindenki szereti a jó szívű, kedves embereket.


Szóval az én tanácsom haladj lépésenként, elég ha csak néha beszélgetsz az emberekkel kezdetben. Majd kezdj el nyitni feléjük jobban. Ha tanulsz például egyetem akkor nagyon egyszerű ismerkedni. Mindenki egyre több, és ha lehet hasznosabbnál hasznosabb ismerősöket akar. Szóval ha megy valamennyire a hazudás, akkor csak hazudj össze dolgokat, és ha kell majd valami keresni fognak, te meg kihasználod ezt valamilyen formában.


Ha Szegeden tanulsz akkor még lehet össze is tudunk futni néha.


Egyébként ha barátkozni akarsz ne mondd ki a másiknak hogy azt akarsz nyíltan, tapasztalataim alapján az emberek nagy része képtelen kezelni ha nyíltan tálalják nekik az ilyesmit.

2020. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tanulok, egyetemista vagyok. Én nem érzem, hogy itt könnyebb lenne... Ez már nem az első évem, mindenkit ismerek a szakomon, mindenkivel beszéltem már, de senkivel sem barátkoztunk össze. A többség eleve úgy jött ide, hogy együtt a legjobb barátjával/barátnőjével, vagy egy városból jöttek stb., én pedig nem ismertem senkit. Valamint sokan nem is szimpatikusak, mert nagyon mások és nem nagyon van bennünk közös pl. érdeklődés terén. Hazudni vagy megjátszani magam pedig biztosan nem fogom, nem jó az senkinek és értelmetlennek is tartom. Nekem nem az kell, hogy körülugráljanak stb. A hobbijaim mind magányos tevékenységek pl. olvasás, rajzolás, festés stb., szóval nem közösségi. Viszont már ezekhez sincsen kedvem, mert nem szeretek egyedül lenni. Más emberekkel pedig nem találkozom, az egyetemen sem és azon kívül sem járok el sehová.
2020. jan. 21. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!