Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tökre teszi magát a barátnőm...

Tökre teszi magát a barátnőm mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz,de próbálom a lényeget leírni,picit sietni fogok, szóval a helyesírásért bocsi


Helyzet a következő, van egy legeslegjobb barátnőm már 15 éves korom óta,21 évesek vagyunk


Középiskolában ismertem meg,mindig is szegény családban nőt fel, svájci Frank van a lakásukon, nálunk minden pénz számít.


Az anya súlyos betegséggel küzd rokkant nyugdíjas, kap támogatást, de az kb elmegy a gyógyszerekre, az apa meghalt, a nővére kiment külföldre dolgozni,küld haza pénz,hogy könnyebb legyen,de így se elég.


A barátnőm 16 éves kora óta dolgozik suli mellett,de az összes pénzt elvette tőle az anya, ha meg mert tartani belőle 1000ft már kitagadták a családból,hogy lopja a pénzt,szegény lány még reggelit se tudott enni,én adtam neki, segítettem mindenben

Érettségi után, kiment a lány a barátjával külföldre.


Először egy hotelben takarítottak,de ott elkezdte molesztálni a főnök felmondtak , találtak egy másik hotelt,de ott az erős vegyszerek miatt elég komoly bőr és egészségügyi baja lett,most egy gyárban dolgoznak, ők is küldenek haza pénz,2en keresnek 850.e Ft.


A baj a következő minuszba vannak elég rendesen, van valami kártya aminek van egy limitje,nem nagyon értek ehhez, de az a lényeg hogy -15.e euro tartozásuk van


De közben eljátszák,hogy ők milyen nagylábon élnek kint külföldon és,hogy milyen jó dolguk van

Volt egy 40 nm² lakásuk,nekik ez nem tetszett mert nem akarnak egy lyukba élni elköltöztek egy nagyobb 56nm2 de sokkal drágább,nekik, pluszban már nem 1 autó kell hanem 2 amivel tudnak munkába járni mert ha az egyik dolgozik a másik ne kuksoljon otthon hanem ő is had tudjon elmenni erre arra.

Hazájárnak mert Győrben tetoválást akart egész lábra a csaj az úti költség a kaja a tetkó 200 e Ft volt.

Azért minden évben el tudnak menni 2 hét nyaralásra,szülőt is pénzelik


De közben tőlem kérdezi,hogy tudna spórolni mert nem jönnek ki a pénzből és egyszerűen nem érti más miért mondja azt hogy milyen könnyű külföldön amikor ő szenvednek


De amikor felsorolom,hogy a lakás,az autó a tetkóert képes 200 e Ft fizetni akkor elmondja,hogy ő ezt igen is megérdemli mert gyerekként nélkülözni kellett neki és végre hadd költson egy kicsit magára is meg hogy én nem tudom milyen ez


Kezdjük ott én ott hagytam anyámat 18 évesen, át mentem apámhoz lakni,Semmin de semmin nem volt, nem hozztam el anyámtol egy darab ruhát se az volt rajtam amiben elmentem és kész.

A 0 kellett kezdenem,keresnem kellett munkát,első munkahelyemen szaris 88 e Ft fizettet apránként,de megtudtam mindent venni ruhákat telefont gyógyszer stb , egy darab bugyim nem volt

Most ott tartok,hogy én is hónapról hónapra élek,de sikerült minden ami alap szükségletet megteremteni,most új munkahelyem van ami 200 fölött fizet, én is tudom milyen szegénynek lenni és sanyargatni magam,hogy egy mozi jegyre egy pizza szeletre nem telik,apukám azzal támogat hogy nála lehetek rezsit ugyan úgy fizetek.

Nem értem a barátnőm kirobbanását, próbálok neki segíteni hol és min tudna spórolni,de nem tesz érte


Hogy tudjak neki segíteni



2020. jan. 25. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Majd a saját kárán tanul.
2020. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Nem fogsz tudni neki segíteni. Tetováltatni, mondjuk, csak primitív emberek tetováltatnak. Sajnos, elég alacsony szinten van a barátnőd, jóval alacsonyabb szinten, mint te. Mondd el neki a véleményedet a pénzhez való hozzáállásáról is, arról is, hogy külföldre ment dolgozni, aztán ne foglalkozzál vele többet, nem érdemli meg, és nem is lehet rajta segíteni.
2020. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rajta segíteni. Először is akkor tudnál segíteni tanácsokkal, ha ő tényleg akarna változni. De nyilvánvalóan nem akar. Mennyi ilyen ember van aki azt hiszi hoyg kolbászból van a kerítés külföldön és mikor kimegy rájön, hogy ugyanúgy kell dolgozni ha akarsz valamit. Nem állítom hogy rossz, de sokaknak 2 állása van, úgy fizetik azokat az extrákat amiket a barátnőd most fizet magának kölcsönből. Amíg ezt nem érti meg addig nem fog javulni a helyzet. Amúgy meg ne érezd magad rosszul, mert a barátnőd saját magának keresi a bajt. Mert az baj ha már 15 ezerrel tartozik 21 évesen. Hihetetlen mennyi ilyen felelőtlen ember van. Sokan vagyunk akik éltünk rossz körülmények között. Én is így nőttem fel. És pont ezért csak akkor megyek bele egy kölcsönbe, ha tudom törleszteni. Mert

tudom hogy senki más nem fogja helyettem kifizetni (egyik egy TV volt mikor már dolgoztam, utána pedig a házam).

2020. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is van tetoválásom 6 db is megse érzem magam primitívnek
2020. febr. 1. 05:26
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezaz,én se érzem rajta a valzozast,gondolom nem tetszik neki,hogy le kell mondani olyan dolgokról amit szeret,és ezért csak nyafogni tudd.

Ja amúgy a napokban szét ment 5 év után a barátjával akivel megegyeztek hogy -7e eurót a lány fizet a maradékot az exe

Ja amúgy pár nappal később össze jött egy másik fiúval a barátnőm, ez a fiú felajánlotta neki hogy kifizeti az adósságát és költözzön hozzá,kezdjek tiszta lappal

Kicsit se gyanús,hogy itt a pénzre ment rá

5 nap után már szerelmem meg szeretlek szavak hangzanak el,én ettől már hányok

2020. febr. 1. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!