Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tehetném jóvá, hogy...

Hogyan tehetném jóvá, hogy részeg barátomat cserbenhagytam?

Figyelt kérdés
2 hete nem áll szóba velem... otthagytam egy szórakozóhelyen mert féltem hogy lehány, ijesztő volt. Én soha nem iszom és nem erti az undoromat. Meg fog valaha bocsájtani?
2020. jan. 26. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem NEKED, NEKI kellene bocsánatot kérni! Jól tetted, hogy ott hagytad!
2020. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Megértelek, az exem is rettegett a hányástól. A barátod alapértelmezettnek tekintette az ilyen segítségedet, de nem tudta, hogy ez neked nem megy. El kell mondanod, hogy sajnálod, de bocsánatot nem kell kérned.
2020. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Biztos nem lesz népszerű a válaszom, de jogosnak tartom a barátod kiakadását.


Ha a barátod, gondolom ismered a szokásait, és azt is tudod róla, hogy részegre issza magát, főleg egy szórakozóhelyen, ahol az ilyen események adják magukat. Vagy nem így van?


Figyelj, nem mindenkinek ugyanazok az értékei, de ha barátok vagytok, akkor azt jelenti, hogy Te ezt elfogadtad nála.


Saját példám: fóbiásan rettegek a hányástól, ha más hány akkor Én is rosszul leszek. De egy barátot sosem hagynék cserben ez miatt, megpróbálom a legtöbbet nyújtani, amit tudok. Ha nem hányt még, akkor főképp. De egyébként a szükség nagy úr, tehát ha nagyon necces a szituáció, az ember összetudja annyira szedni magát, hogy ilyen gátlásokat félre tegyen...


Lehet egyszer Te kerülsz hasonló helyzetbe, nem feltétlen ittas állapot miatt. Képzeld bele magad a szituációba. Rohadtul nem lehetett neki kellemes érzés.


Ezek után azr vonom le, hogy Ti nem ismeritek egymást vmi jól. Tehát egy őszinte beszélgetésre le kellene üljetek, ahol elmondod, hogy nem megy jól a részegség tolerálása, utána meghallgatod az Ő panaszát is, és próbálj a sorok között olvasni, mert lehet, komolyabb problémája lehet amit az alkoholba próbál fojtani. Tehát, ha tényleg barátok vagytok, akkor ezt túl fogjátok vészelni, de mindenképp beszélnetek kell róla. De, ha ennyire nem fogadjátok el egymást, akkor változtatni kéne a kapcsolatotokon.


Én a helyedben felkeresném személyesen, és úgy próbálnék meg bocsánatot kérni. Aztán ha látod, hogy enyhül, akkor meg amit írtam, leülnék vele megbeszélni a dolgokat, és lehet Ő is belátja a saját hibáit. De nem csodálkoznék azon sem, ha többet nem bízna meg benned, az Én baráti körömben legalábbis alap ez, hogy főképp „idegen” helyen nem hagyunk magára senkit. De leht, csak mi vagyunk ilyen régimódiak.

2020. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a valaszod. A barátom pontosan tudja, hogy "bepánikolok" ilyen szituban, mert máskor volt részem benne, és ismeri legalábbis hallotta a reakciómat, hogy ilyen helyzetben menekülök a szituból.

Én őt nem lattam még soha részegen, nekünk közösen még nem volt ilyenben részünk, mivel nem huszonévesek vagyunk ezért feltételezni mertem, hogy tudja hol a határ.

Az teljesen más, ha elájulna vagy infarktus vagy bármi más, akkor tudok jól reagálni. De ebben nem.

2020. jan. 26. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ti nem vagytok egymáshoz valók, neki olyan haver kéne aki olyan mint ö. Neked meg hasonló mint te.
2020. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most, hogy bővítetted az információkat, így viszont eléggé makacs felfogásra vall a barátod reakciója. Tehát, Ő ismerte a Te nézeteidet, így tényleg bele kellett volna kalkulálni ezt a kimenetelt is. Így azt mondom, hogy nem igazán jogos a kiakadása, viszont nem lehetett volna köztes megoldást találni akkor? Tehát, hogy nem hagyod ott esetleg, csak elmész a közeléből, de a távolból azért rajta a tartottad volna a szemed?


Mondjuk, hogy írod, hogy idősebbek vagytok, ez azért elég durva, hogy senki sem mert felelősséget vállalni legalább a saját tettéért.

2020. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már nem azért de igazad van. Népszerű a válaszod. Ha valaki fekszik a földön,az emberek tuti azthiszik,hogy csak részeg... Tehát baj nincs,majd felkel... Amúgy lehet,hogy te is belekeveredsz majd valami hasonlóba. Igen. Ha alkoholista ám legyen,de könyörgöm,ha egy normális ember,aki ritkán iszik,de egyébként a hétköznapokban teljesen becsületesen éli az életét,de néha sikerül neki becsiccsenteni,csak úgy otthagyod? Tuti nem esett neki jól.
2020. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy. Fontosabb volt az undorod, mint az, hogy a barátodat esetleg meglopják, rosszul lesz, vagy nem talál haza és kihül az árok szélén. Gratulálok. Ha undorít a részegség, miért mész olyan helyre, ahol szinte csak részeg emberek vannak?
2020. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Háát szerintem is genyóság volt otthagyni.


Barátot nem illik magára hagyni ilyen állapotban, jól írták meglophatják,megverhetik de akár az árokba is megfagyhat ilyen hidegben.


Te erre nem is gondoltál?


Szép barát az ilyen.


Én sem szeretem ha hánynak,de istenem ezt félre tudom tenni ha barátról van szó!


Legjobb barátnőm is került ilyen állapotba,mert szakított a barátjával. Aztán elmentünk bulizni,szerencsére a helyi diszkóba,nem tudta a határt. Végül én ültem vele a patak parton fogtam a haját míg hányt.. sétálgattam vele, vettem az éjjel nappaliba neki vizet. Majd haza kísértem. Addig ott maradtam vele,míg jobban nem lett,aztán elaludt. Öccse még ébren volt ő zárta utánam az ajtót.


Én is megsértődtem volna. Láttad,hogy nagyon részeg akkor miért mondtad,hogy most már menjünk,hívtál volna taxit,vagy vettél volna vizet.

Ilyenkor azért illik segíteni..


Őszintén le kell vele ülni és átbeszélni.

Lehet máskor nem fog annyit,mert ott vagy és figyel magára. Vagy külön buliztok.

2020. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A bnőm hajszálpontosan ismeri a hozzáállásomat az alkoholhoz. 2 hete még pont ő akadt ki hogy micsoda emberek vannak akik részegre isszák magukat és nincs semmi tartásuk...ezek után hogy Ő is?!


Mellesleg nem az utcan hagytam, csak nem voltam hajlandó beengedni a kocsimba hogy aztán esetleg mindent összehányjon.


Tudta ő pontosan hogy neki hol a határ, de nem tartotta. Nekem teljességgel kiábranditó ha egy nő hányásig issza magát. Akkor is, ha az csak évi 1x fordul elő.

2020. jan. 27. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!