Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek lehetséges beilles...

Szerintetek lehetséges beilleszkedni egy idegen országban?

Figyelt kérdés

Vagy előbb utóbb mindenki hazatér vagy boldogtalanul éli le ott életét, mert ugye a pénz nem boldogít.


Most gondolok olyan rideg lakosságú népekre mint angolok, németek, hollandok, északiak stb. Gondolom csak idő kérdése mikor áll be a depresszió.


Mit gondoltok erről? Szerintem sosem fogod tudni otthonodnak érezni az idegen országot. A lakosok sem fognak soha közülük valónak tekinteni.


2020. jan. 28. 18:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nem minden esetben. Minden ember más és más nem kategorizálhatunk be egy népet ridegnek. Mind az angoloknál mint a hollandoknál vannak olyan emberek akik barátságosak és kedvesek, illetve nyitottak. Úgyszintén a magyarokról is azt tartják, hogy barátságtalanok és pesszimisták de mindig van kivétel. Az tény, hogy nem az lesz a tényleges otthonod de én nem feltétlenül a beilleszkedéstől félnék... Inkább attól hogy nem az anyanyelvem az angol és nem tudom kifejezni magam úgy ahogy szeretném. Akár mennyire tudod a nyelvet az anyanyelv az csak anyanyelv marad. Amúgy meg én szívesen kiköltöznék de a házam akkor is Magyarország maradna.
2020. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én erdélyi magyar vagyok, és 15 évesen kerültem ki Budapestre, család nélkül. Az otthoniasság érzetét csak akkor találtam meg legközelebb, mikor 20 évesen összeköltöztem a párommal. Azelőtt habár sikerült beilleszkednem (és csodák csodájára így is kaptam hideget, románozást, stb.) sokszor gondolkodtam, hogy "haza" megyek, mert tényleg nem éreztem olyan komfortosan magam, hiába fogadtak be. Nekem az otthon személyfüggő lett :) ha olyannal vagyok, akit szeretek, az nekem biztosítani tudja a legjobb, legkényelmesebb, legcsaládiasabb érzést - főleg nyilván ha már együtt lakunk.

De biztos vagyok benne, hogy nem érezném én se otthonosan magam itt a párom nélkül, ennyi idő után se.

2020. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én élő példa vagyok rá, hogy lehetséges. Itthon vagyok és mások sem tekintenek rám idegenként. Sosem értettem, mi az a honvágy, számomra ez egy olyan dolog, amit soha nem fogok megérteni.
2020. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szokni a nyugati életet és mentalitást is, sokaknak éppen ez tetszik jobban a magyarnál. Én magam is Nyugatra költöztem, vannak helyi barátaim és kollégáim, akik nem tesznek különbséget abból a szempontból, hogy külföldi-e az ember, vagy nem. Úgyhogy én itt rosszat különösebben nem tapasztaltam, rossz emberek mindenhol vannak. Már jól beilleszkedtem, 6 éve már itt lakom, de szerintem sosem fogom magaménak érezni és a szívembe zárni ezt az országot. Lehetnek itt akármilyen kedves emberek és gyönyörű tájak, a szívem mindig is haza fog húzni, a leggyönyörűbb nekem mindig is Magyarország marad, amikor hazafelé utazok, és az autópálya mentén látom a repceföldeket, mögöttünk a lenyugvó napot, balra az ismerős hegyvonulatokat, elöl a völgyben a szülővárosomat, ilyenkor érzem igazán, hogy hazaértem. Tőlem lehetnek külföldön akármilyen szép tájak, nagyvárosok, hegységek, vagy tengerpartok.
2020. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is miért lenne egy angol, német, vagy holland rideg?

Ez kifejezetten ostoba általánosítás, errefelé sokkal emberibbek, mint a többség MO-on.

Másodszor miért ne lehetne beilleszkedni? Ha nem azt érted alatta, amit rengetegen, hogy az ottaniak éljenek úgy, ahogy te megszoktad - mert az nem beilleszkedés.

Emellett természetesen tudni kell az adott nyelvet, és nem csak annyira, hogy "ne lehessel eladni", hanem tisztességesen.

Akik "hazatérnek" vagy boldogtalanul élnek ott, azokkal van baj, nem a környezettel.

Én sok éve élek egy nyugati országban, eszem ágában sincs visszamenni MO-ra, és föleg nem a pénz miatt, hanem az emberek miatt.

Én - és sok ismerösöm is - itt vagyunk itthon és minden további nélkül befogadtak az itteniek is, csak természetesen nem "magyarosan" kell viselkedni, hanem emberiesen.

2020. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az északiak ridegek? Honnan vetted ezt a butaságot? Már két éve itt élek Dániában, és ennyi céltudatos, önfeledten boldog és kalandvágyó embert még sosem láttam.

Idekint nyoma sincs a Magyarországon oly gyakori depressziónak és gyűlölködésnek.

Persze, nincs itt a családom és nem ideszülettem, de ugyanúgy otthonomnak érzem ezt a helyet, mert itt megtaláltam mindent, amit valaha szerettem volna. A helyi barátaim, barátnőim pedig semmivel nem kezelnek másképp, mint egymást, az pedig nyilván tény, hogy sose leszek dán. Na és? Attól még "alattuk" se vagyok, sőt.

21/L

2020. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5


Azért mondtam azt, hogy ridegek, mivel felszínesek, a barátságok nem túl mélyek, inkább közös ide-oda járkáláson alapulnak, mintsem igazi mély barátságon.


Magyarországon is vannak emberi emberek, csak mellette nyitottabb nép a magyar, nem titkolózik, jobban lehet tudni, hogy mit gondol rólad vagy mit érez. És még ha nem is pozitívan érez, akkor is legalább tudod, és meg tudjátok beszélni mi az oka az ellenszenvnek. De külföldön erre nincs esélyed, mert sosem tudod meg, ha az illető téged nem bír, nem fogja ezt a tudtodra adni, így még azt is gondolhatod, hogy minden rendben van.

2020. jan. 28. 19:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még két növény sem fejlődik ugyanúgy, ergo ember sem reagál mindent ugyanúgy. Ez gyermeteg gondolat :D
2020. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyénfüggő.


Van aki még a saját hazájában sem tud beilleszkedni, saját "fajtájával" sem találja az összhangot. Mások meg a világon bárhol elvannak.


Amúgy magyar embernek kifejezetten előnyös helyzete van "nyugaton" hiszen külsőre, viselkedésmódra, kultúrára nem tér el jelentősen így sokkal könnyebben beilleszkedhet, mint valaki akire ránézel és tudod, hogy nem helyi lakos.

2020. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

a saját ismeretségi körömben nincs olyan, aki visszament volna magyarországra, és olyan sincs, aki boldogtalanul tengődik ebben a kegyetlen, hanyatló nyugatban.

a magyarok nyitottabbak? csúnya, sovány, kevertvérű gyerekként soha nem éreztem így... mióta ezekkel a felszínes, rideg népekkel élek, valahogy senki nem közli az utcán, milyen ronda vagyok, senki nem köt bele hogy anyám-apám honnan származik... időbe telt mondjuk megtanulni, hogy az emberek nem bántanak, hogy a mindenkori személyzet a boltokban és a kajálós helyeken tud viselkedni, hogy ha lövésem nincs hol vagyok az új városban, vagy mi az istenért nincs meg a metró, odamehetek a rendőrhöz, mert azért van, hogy segítsen...

ha valamikor beüt a depresszió, az az, amikor visszalátogatok, a családhoz, az ottmaradt barátokhoz, na, az mindig stresszes, legszívesebben megvenném nekik a jegyeket, hogy jöjjenek ki, én oda nem megyek...

mondjuk ja, minden más országnak ami nem magyarország, bizarr sajátossága, hogy beszélned kell a hely nyelvét, vagy legalább angolul, mert a magyar kis gagyogással nem jutsz messzire, meg a gyorstalpaló némettanfolyam sem lesz elég egy "sétálós" barátság kialakításánál többre.

2020. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!