Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek lehetséges beilles...

Szerintetek lehetséges beilleszkedni egy idegen országban?

Figyelt kérdés

Vagy előbb utóbb mindenki hazatér vagy boldogtalanul éli le ott életét, mert ugye a pénz nem boldogít.


Most gondolok olyan rideg lakosságú népekre mint angolok, németek, hollandok, északiak stb. Gondolom csak idő kérdése mikor áll be a depresszió.


Mit gondoltok erről? Szerintem sosem fogod tudni otthonodnak érezni az idegen országot. A lakosok sem fognak soha közülük valónak tekinteni.


2020. jan. 28. 18:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

"Azért mondtam azt, hogy ridegek, mivel felszínesek, a barátságok nem túl mélyek, inkább közös ide-oda járkáláson alapulnak, mintsem igazi mély barátságon."


Ezt a hülyeséget megint honnan szeded? Sokkal stabilabb, erösebb barátságok vannak errefelé, amik akkor is megmaradnak, ha az egyik fél bajban van, és nem csak addig müködnek, amíg haszna van belöle a másiknak.

A magyar "barátságok" többsége a közös lerészegedésen alapul, ami minden csak nem pozitív.

2020. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon ember- és helyzetfüggő. Miért ment ki, milyen a személyisége, mit hagyott itthon, mennyire jöttek össze kint a számításai.

Nekünk nem sikerült otthonosan éreznünk magunkat Angliában. 30 évesen, gyerekekkel mentünk ki, itthon is megvolt mindenünk (panellakás, Suzuki, szóval nem nagy dolgok), csak azt reméltük, kint jobb lesz. Az első fél év nagyon kemény volt, utána én már elvoltam, lassan ráállt a fülem az akcentusra, lett munkám, barátaim, de három év után is elsírtam magam, ha hazalátogattunk. Be kellett látnunk, hogy ez nem a mi utunk, és a gyerekeink még pont abban a korban voltak, amikor sérülés nélkül lehetett őket mozgatni, így hazajöttünk. Egy pillanatig sem bánjuk.

Sok kinti ismerősünk viszont egészen máshonnan jött. Főleg azok, akik kint alapítottak családot, vagy építettek fel egy jó vállalkozást, mondták azt, hogy el sem tudnák már képzelni, hogy visszaköltözzenek. Megértem, nekik már ott volt az életük. Nekünk nem.

2020. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!