Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a barátnőmnek...

Hogy mondjam meg a barátnőmnek, hogy ne írja le a napja minden percét?

Figyelt kérdés

3 hete került új munkahelyre. Azóta minden egyes nap leírja részletesen, hogy miket kell csinálnia, melyik irodába megy át, de olyan részletességgel, hogy most épp kijegyzeteli az x. oldalt, vagy beszélt 2 szót a főnökkel, az ebédlőben hanyadikként áll a sorban stb. Valamelyik nap egy regényt írt a céges program működéséről. Nem egy területen dolgozunk, így egy szót nem értek a dolgokból. Nagyon hozzászólni sem tudok a témához, de arra sem tudok mit mondani, ha írja, hogy átmegy a főnökéhez. Elhiszem, hogy nehéz neki a betanulásos időszak, természetes ha nagyvonalakban leírja mik történnek vele, de ez már kezd fárasztó lenni. :(

Én nem igazán írok neki munkahelyi dolgokat, mert nem érdekli a másikat, köze nincs hozzá, és úgysem ért ő sem ehhez a területhez.

Van, hogy csak este válaszolok már neki, de addigra kb 20 üzenetet ír, tehát még rosszabb mintha folyamatosan reagálnék.

Hogy mondhatom meg neki, úgy hogy ne sértődjön meg?

N


2020. jan. 30. 15:13
1 2
 1/14 cseppszi válasza:
82%
Így mutatja ki , hogy megbízik benned és szüksége van a támogatásodra. elég neki ha odafigyelsz rá. Csak erre van szüksége. Nem kell megérteni se. Csak éreztesd vele, hogy fontos neked és odafigyelsz rá. Biztathatod is, hogy ügyes meg önálló stb Így lehet hamarabb csökkenti a túlzásba vitt írásokat.
2020. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Lehet figyelemhiányos. Az okot kéne megszüntetni,lehet egyedül érzi magát.
2020. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem bírd ki még ezt a 2-3 hetet, utána úgyis hozzászokik és nem ír róla.
2020. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nehéz helyzet. Szerintem nem tudsz úgy szólni, hogy ne essen rosszul neki. Pláne ha még sértődékeny típus is. Szóval szerintem vagy kibírod még egy darabig így (egyszer csak abbahagyja), vagy amilyen kedvesen csak tudod elmondod neki, hogy ez így neked sok, és bevállalod, hogy esetleg megsérted vele.
2020. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Na és akkor mi van?

Feszült, ki kell adnia magából valamilyen formában.

Nem azt várja el tőled, hogy konferáld a dolgait, csak hogy "meghallgasd". Úgysem fog kikérdezni a dolgokból, tehát elég ha átfutod és küldesz egy odaillő smileyt!

2020. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen csak egy hangulatjel meg olyan béna. Nem szeretném megbántani, meg örülök, ha bízik bennem, de túlzásnak érzem ezt. Tudom milyen betanulni én is végigcsináltam.

Úgyhogy próbálok visszakérdezni, meg reagálni, de egyre fárasztóbb a dolog.

2020. jan. 30. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez így ebben a formában tényleg fárasztó tud lenni. DE ha előtte nem ilyen volt, akkor csak az új munkahelye miatt frusztáltabb, ezért a legjobb barátnőjével osztja meg. Ha beilleszkedik, mindenbe beletanul, akkor visszatér minden a régi kerékvágásba. Nekem is volt ilyenben részem, az én barátnőm magától rájött, hogy egy kicsit sok(k) már.

Én is azt javaslom, hogy küldj neki gratuláló emojikat, matricákat (felfelé mutató hüvelykujj, stb.). Nem kell mindig kommentálni. Ha nem használ hetek múlva sem, akkor szóban mondd el neki őszintén, hogy téged nem érdekel a munkaköre, mert már annyit ír róla, hogy lassan jobban értesz hozzá, mint ő maga. Ha van egy kis humorérzéke, akkor nem sértődik meg.

2020. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ma nekem is volt egy kis gondom, és nagyon rossz volt a kedvem. Általában nem szoktam magamról írni neki, mert nem szokta kérdezni, de ma írtam neki, hogy mi bánt.

Erre elolvasta majd folytatta a mondandóját, hogy megy a buszhoz és melyiket fogja elérni. Nekem ez már tényleg sok így :(

2020. jan. 31. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Nna, az ilyen barátnőt viszont azonnal le kell építeni. A másik meghallgatása alap kellene, hogy legyyen kölcsönösen. Gyűlölöm az ilyen embereket, akik csak a saját bajukkal vannak elfoglalva. Te mondasz egy mondatot, magában leokézza, és folytatja a nyűgjeit napokon át. Az ilyen nem barátnő! Ignoráld. Eddig azt hittem, csak átmeneti. Ne légy szomorú, nem kár az ilyen exibicionista emberért.
2020. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jav., elírtam: exhibicionista
2020. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!