Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem barátkoznak velem...

Miért nem barátkoznak velem az emberek? "Lúzer" típus lennék?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista srác vagyok, és amióta az eszemet tudom nem igazán tudok emlékezni egyetlen egy olyan emberre, akire barátként tudtam volna tekinteni. Érdekbarátaim voltak csupán még az iskolás éveim alatt, akik inkább elviseletek engem csak azért, hogy segítsek nekik 1-2 iskolai dologban (dolgozatok, házik). Egy 4-5 fős csoportról van szó, akik közösen tartottak házibulikat, ahová csak 1x hívtak el, azután sehová.


Onnan jöttem rá ténylegesen, hogy csak érdekbarátok voltak, hogy érettségi után azonnal megszakadt a kapcsolatom velük, nem kerestek, én viszont hiába próbáltam velük beszélni, totál faképnél hagytak.


Akkor úgy döntöttem, hogy totálisan hátra fogom hagyni az eddigi életemet, és az egyetemen majd igyekszem normális barátokat szerezni, de sajnos itt se jött össze a dolog. Nem szeretek bulikba / kocsmákba eljárni, az egyetemen viszont többnyire itt alakulnak ki a baráti körök, szóval ebből is kimaradok.


Van pár ember akivel beszélgetek, de őket se tartom tényleges barátoknak, csupán haveroknak / ismerősöknek. Az egyetemi előadásokon általában nem szokott senki mellém ülni, pedig nem vagyok se büdös se rosszul öltözött. Általában az első 2-3 padsorba szoktam beülni, és van hogy még 1-2 padsort ki is hagynak az emberek mögöttem.


Magamat úgy tudnám jellemezni, hogy egy eléggé magamnak való és zárkózott típus vagyok, és kevés olyan ember van akivel meg tudnám magamat értetni, viszont sokan mondják hogy intelligens vagyok és intellekt jellemű.



2020. jan. 31. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez van sajnos, a zárkózott embereket mellőzik, átnéznek rajtuk.
2020. jan. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
viszont nem hiszem, hogy csak te vagy ott egyedül zárkózott. Biztos van még valaki, aki hasonló, nemigen vannak barátai, vele kéne megpróbálnod ismerkedni, üljetek egymás mellé, hadd lássa a sok beképzelt, népszerű majom, hogy te, ti sem vagytok egyedül. Biztos, hogy nem vagy lúzer, én csak azért nem tartok annak senkit, mert zárkózott.
2020. jan. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy "lúzer" lennél, szerintem inkább csak a zárkózottságod miatt azt gondolják, hogy te nem akarsz barátkozni. Meg valószínűleg azt is ennek tudják be, hogy nem jársz el velük bulizni, stb., így inkább békén hagynak. Próbálj meg találni valakit, aki szintén egyedül van, hátha össze tudtok barátkozni. Amúgy a padsort biztosan nem miattad hagyják ki, a többségnek egyszerűen csak túl elöl van, és nem akarnak szem előtt lenni. De biztos ülnek az első sorokban még páran magányosan, próbálj meg melléjük ülni, hátha ott vannak, akikkel több közös van bennetek. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, de az én esetemben tudom, hogy erről én is tehetek, mert túlságosan félénk vagyok, és arra várok, hogy más kezdeményezzen felém, mikor én is ugyanúgy megtehetném.
2020. jan. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lúzer, egyszerűen a zárkózott embereket félre szokták érteni.

Nő létemre én is távolságtartó vagyok, túl naiv voltam kamaszkoromban és túl sokszor estem pofára ahhoz, hogy nyissak mások felé. Sokáig én is azt hittem, hogy lenéznek, de nem. Nagyon nem. Épp az ellenkezője, a legtöbben úgy gondolják, hogy nem vagyok hajlandó "leereszkedni" hozzájuk, egoista, nagyképű vagyok, sorolhatnám, hallottam már vissza mindenfélét, de egyik sem arra irányult, hogy lúzer lennék, hanem arra, hogy én nem tartom őket egyenrangú partnernek. Valahol hízelgő egyébként :)

Amúgy tök érthető, kívülről nézve én is ugyanezt gondolnám egy hasonló emberről valószínűleg.

2020. jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
A leírásod alapján te vagy az "okos srác". Keress olyan embereket, akiket érdeklődőnek és intelligensnek tartasz és próbálj velük barátkozni, mert valószínűleg ők lesznek a te súlycsoportod. Az első pár padsor nálunk is többnyire üresen marad, mert a többség nem szeret a tanár szeme előtt lenni, nem te vagy az oka, hogy nem ülnek oda.
2020. febr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Régi, de azért írok.


Sajnos ez van. Ugyan ezen megyek keresztűl, fogalmam sincs, hogy kedvelnek-e az emberek, nagyon ritkán rámírnak néhányan, de egyébként nem tudok velük beszélni. Hiába beszélek szaktársakkal, nem ülnek mellém, ha meg én ülök melléjük, érzem, hogy nem akarják, hogy ott legyek. Mások (pl emberek az utcán) undorodva néznek rám, pedig nem vagyok undorító.


Ahhoz, hogy valakinek barátai legyenek, az embernek extrovertáltnak kell lenni, különben le lesz szarva.


De remélem, hogy azóta lettek barátaid. <3

febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6.

Azért ezt, hogy undorodva néznek rád, igen valószínű, hogy csak beképzeled.

febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7


A legtöbb esetben valószínű, de van egy-két Karen, akik utálnak mindenkit.


(6-os voltam)

febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!