Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szerettek ebben a felszínes...

Ti szerettek ebben a felszínes, materialista világban élni?

Figyelt kérdés
Amelyikben a birtoklás, népszerűség minden.
2020. febr. 3. 09:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

A világunk átesett a ló túloldalára.

Keresztanyukám 70. szülinapi bulijában apukám pénztárcájából elloptak 20 ezer forintot, családon belül. Na ilyenkor mondom azt, hogy a világ megérett a pusztulásra, mikor az anyagi felülír mindent, nem tisztel se szeretet, se családtagot, se emberséget.

2020. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

21


Erről beszélek. Az emberi életnek nincs már önmagában értéke.


Csak az számít mennyi lóvé van a számládon, milyen autót vezetsz, mit dolgozol, milyen diplomád van, hogy néz ki barátod/barátnőd, hogy nézel ki te, milyen öltözködési stílusod van és hasonló materialista szempontok.


Nagyon siralmas, durva hogy ezek az embereket boldoggá tudják tenni.

2020. febr. 3. 13:20
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem. És az a gond, hogy ezen változtatni sem lehet nagyon, kivéve ha leköltözöl a világ végére, ahová fél óra alatt ér ki mentő, 1-2 bolt van, busz naponta 3-4 alkalommal van, stb... És még ilyenkor sem garantált, hogy tényleg jó helyet fogsz ki. Vagy nyerni kell a lottón, venni egy hegyoldalt az Alpokban, és felhúzni egy házat.
2020. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Én ebben a világban is megtaláltam a saját értékem, saját céljaim, saját utam. Attól még, hogy sokaknak "a birtoklás, népszerűség" jelenti az élete értelmét, attól még nekem nem kötelező eszerint élnem és nem kötelező olyan emberekkel körülvennem magam, akiknek ez az értékrendjük.
2020. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

24


Könnyű mondani. Ha ez a trend, ha a többség eszerint él te mit teszel? Kizárod a környezeted egész egyszerűen?

2020. febr. 3. 14:03
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valójában csak irigy vagy azokra akik ezeket megengedhetik maguknak igaz?
2020. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Ha ez a trend, ha a többség eszerint él te mit teszel? Kizárod a környezeted egész egyszerűen?"

Pontosan. A barátaim hozzám hasonló értékrendet képviselnek, ilyen emberekkel veszem körbe magam. Az emberek nagy többsége pedig egyszerűen nem érdekel, nem hat rám az életük, nem akarok megfelelni senkinek, nem érdekel, hogy a "társadalom" mit szól a döntéseimhez és az életvitelemhez.

2020. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

26


Épp ellenkezőleg. Számomra ezek a “teljesítmények” semmit nem jelentenek.


Gyakran többre tartok egy koldust, ha a személyiségében több szépséget vélek felfedezni mint a sikeres törtető akárkiéjében.

2020. febr. 3. 14:25
 29/33 anonim ***** válasza:

A manit kihagytad kérdező.

Nem, nem szeretem én sem, legszívesebben remete lennék, bár már majdnem úgy élek most is.

2020. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én egyet tudok veled érteni, kedves kérdező. Én is hasonlóképp látom a dolgokat, és nem az anyagi dolgokban keresem létem értelmét. Sokkal inkább a szabadság gondolata foglalkoztat. Mert elegem lett ebből a modernkori rabszolgaságból.
2020. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!