Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Depressziós a barátom, és...

Depressziós a barátom, és számomra már reménytelen, nem tudok rajta segíteni. Szóban vagy írásban közöljem ezt neki?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom szegényt, nagyon sokat segítettem neki, rengeteg tanácsot adtam neki, hogy javítsak a helyzetén, de sajnos egyiket sem fogadta meg, és rossz döntéseket hozott, ezzel még rosszabbá téve a helyzetét. Számomra már teljesen reménytelen, szeretném, ha kilépne az életemből, azonban nem tudom, hogy ezt hogyan közöljem vele. Nem szeretném hátba szúrni, mert már így is depressziós. Lehetőleg a legkevésbé fájdalmas módon szeretném neki ezt közölni. Írtam neki egy hosszú üzenetet, de még nem küldtem el neki, mert nem tudom mit tegyek. Próbáljam meg inkább személyesen, vagy jobb lenne egy jól összeszedett üzenetben közölnöm neki?


Itt lenne néhány információ:


Rajtam kívül nem igazán vannak barátai, a családjával sincs jóban, sőt, mondhatni utálja a családját. Osztálytársak vagyunk, én részben, ő viszont teljesen ki van közösítve. Nekem az osztálytársaim próbálnak segíteni, nagy részükkel jóban vagyok, de ez csak az utóbbi időszakra mondható el, sajnos én is depressziós voltam. Én most azon vagyok, hogy bekerüljek egyetemre, és már kezd elegem lenni ebből a helyzetből, szeretnék valahogy kimászni belőle.


Nem tudja mit kezdjen az életével, és rengeteg olyan dolgot tett, ami engem megsértett, csak ezt ő nem vette észre. Nem él túl jó körülmények között, cigarettázik, nem jár be iskolába, amire nevetséges indokot ad. És még sorolhatnám, hogy miket csinál, de felesleges tovább húznom, tényleg nagyon sajnálom őt.


Előre is köszönöm a válasz(oka)t, menni fog értük a zöld kéz!



2020. febr. 8. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szemelyesen mond el h szakitasz.
2020. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Írásban semmiképp, csakis szóban.
2020. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy többet nem tudsz rajta segíteni, úgy érzed: minden tanácsot elmondtál, amit tudtál, javasold neki szakember felkeresését. Nem tudom: érdemes -e ezzel egyúttal lezárni a vele való barátságot is, vagy csak ezekután nem keresni többet. Nem tudom: a barátság abból állt -e csak, hogy ő folyamatosan csak akkor keresett ha tanácsokra volt szüksége, mert ha megtudja: többet nem tudsz tanáccsal szolgálni, lehet nem keres többet.
2020. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szóban mondd el neki. Annyit megérdemel.
2020. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te energiád is rámennek erre; akkor szerintem praktikus lehet szakítanod vele; a saját érdekedben. Nem mehet rá a te saját lelkiállapotod, a saját életed arra, hogy próbálj valakit "megmenteni".
2020. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*majd még esetleg küldök valamit, amit mutass meg neki, hátha azoktól majd felvidul, ilyen motivációs idézetek, videók.
2020. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak fokozatosan szakítsd meg vele a kapcsolatot amennyire lehet, kezdj el másokkal barátkozni, legyél egyre kevesebbet vele
2020. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!