Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sose voltak barátaim, azaz...

Sose voltak barátaim, azaz közeliek akik mindig mellettem maradtak. Ez miért lehet? Számomra nagyon nehéz szerezni barátokat. Szeptembertől egyetemre járok majd, akkor megváltozik ez? 20/lány

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem feltétlen. Én is ezt tapasztalom, az emberek számára már nem fontos a barátság. Persze hozzám is odajöttek egyetemen, hogy tanuljunk együtt, segítsünk egymásnak a beadandóban, meg ilyenek, de ez mind ki is merült ennyiben.
2020. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Szia, melyik egyetem?
2020. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 1-2 barátom ugyan volt középiskolában is, meg korábban is, de nem nagyon erős kapcsolat. De még a jobb kapcsolatok is meglazultak mikor egyetemre mentem (kivéve, akivel naponta tudom tartani a kapcsolatot továbbra is, vele megerősödött). Cserébe egyetemen megismertem pár embert, akivel lett átlagos haveri kapcsolatom, és kollégiumban lett néhány jó barátom. Egy párnak, már a lagziján is voltam és valakivel még lakásba költözés után is nagyon jóban vagyok, pár hetente találkozunk és interneten is szoktunk beszélni (pl. volt szobatárs). Valaki kiment külföldre, de tartjuk a kapcsolatot, meglátogattuk egymást.


Szerintem esetedben is megváltozhatnak a dolgok, de valamilyen szinten nyitottnak kell lenned. Nem kell az összes buliba elmenned, de az elején 1-2-be érdemes elmenni (akár gólyatáborba is, bár én például nem voltam azon).

2020. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Velem is ugyanez a helyzet és szintén szeptemberben kezdem az egyetemet, ha minden jól megy. Nem várom túlzottan, főleg a közösség miatt aggódom, hogy hogyan fogok beilleszkedni, mert az átlagnál jóval csendesebb, zárkózottabb vagyok. 19/L
2020. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne aggódj. Szuper lesz minden, meglátod
2020. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csska z egyetemtől nem fog megváltozni. De ha nyitott vagy, igyekszel közösséget szervezni akkor megváltozhat
2020. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a pozitív kommenteket:) Remélem,hogy sikerül majd beilleszkednem. Gólyatáborba terveztem menni,hogy már ott “barátkozzak”.
2020. febr. 22. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy egyetemen nehezebb mély barátságot kialakítani mint gimiben. Gimiben mindig ugyanazokkal az emberekkel volt órád, valamilyen szinten muszáj volt közel kerülnöd hozzájuk, de egyetemen... Van, hogy bemegyek és egyetlen ismerőssel se találkozok. Beülsz előadásra, gyakorlatra ahol egyrészt nagyon sokan vannak, másrészt nem igazán beszélgetsz közben. Persze ha nagyon szociális vagy, elkezdhetsz barátkozni a melletted ülővel, de nagyon kicsi rá az esély, hogy ez el tud mélyülni. És akkor is inkább 'hivatalos' a kapcsolat, segítetek egymásnak tanulni meg ilyenek.

Az első félév persze más, megvannak a tanulmányi csoportok, az a beszoktatás, de utána csak akkor maradsz ugyanazokkal az emberekkel, ha direkt ugyanakkorra veszitek fel az órákat.

Ha barátkozni szeretnél nagyon, akkor érdemes az egyetemi rendezvényekre elmenni, ott tényleg lehet ismerkedni, csatlakozol a hökhöz, animátor közösséghez stb

2020. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyidosek vagyunk

Igazabol en is ezt erzem, bar nekem abbol adodik, hogy tul sok mindenkit tudok szeretni, baratkozni es annyira melyen nem tudok pl csak egy emberrel baratkozni. (Persze van igyis boven akivel barmit megtudok beszelni)

Mindkettonknek uj kezdet lesz a szeptember, ne keseredj el! Igyekezz apolni a regi kapcsolataid amennyire lehet, az egyetemen rengeteg uj kapcsolatra tehetsz szert es tanulhatsz esetleg abbol, amit az eddigi kapcsolataidban elronthattal.

Ezerszer jobb baratsagok kialakitasara mindig lesz lehetoseg!

En sokkal tobbet tanulnek magamrol, hogyan legyek inkabb kevesebb emberrel, de nagyon mely kapcsolatban-reszben ez megvan de nem teljesen

Nekem egy tobb fos lanytarsasagom van, most erzem kilogva magam. Igyekszek nem dramazni, es inkabb tanulni, hogy biztosan uj kezdettel inditsam az egyetemet, tiszta lappal. Inkabb mar masokkal baratkozok

Nyiss, szeress ! Ez a kulcs


Illetve tudod, sokszor idoszakiak a baratsagok, sokszor addig tartanak ameddig egy adott eletszakaszban vagytok-sokban fugg toletek is mennyire tudjatok fenntartani ezekutan, miutan mindenki tobbfele megy

2020. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!