Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy egy ember ne tekintsen többé a barátjának?

Figyelt kérdés

Szia! Köszönöm, hogy idetévedtél! Kérlek hozz egy csésze teát, mivel némileg hosszú mesét kell elmesélnem, hogy megértsd a kérdésem. Kezdjük is:


Jelenleg 2. osztályos gimnazista vagyok. Van egy személy aki az osztálytársam és alsóbb osztályokban nem különösebben kedveltük egymást. Ahogy nagyobbak lettünk rájöttünk, hogy mindkettőnknek hasonló az érdeklődési köre ezért barátok lettünk, azonban az azóta eltelt időben sajnos jobban megismertem.

Szeretnék először is egy történettel kezdeni róla: múlt évben osztálykiránduláson egy szobába kerültünk, még nagyon jó volt a kapcsolatunk, viszont természetesen ő és a barátnője lerészegedtek és az olvasó fantáziájára bízom a többit. Emiatt az estét egyedül töltöttem a szobában, s ahogy próbáltam elaludni hirtelen meghallottam hogy kinyílik az ajtó. Két ( 1 fiú és 1 lány ) osztálytársam kérdezte meg bejöhetnek-e és esetleg itt aludhatnak-e (mivel tudták, hogy én egyedül vagyok). S az ez követő fél órában igencsak "érdekes" hangokat hallottam az ő ágyukról ( nem tudom én sem mi történt valójában ) s másnap be is számoltam erről akkor barátomnak s bizalmasomnak hitt, az egyszerűség kedvéért M.-nek. Nos az én nézőpontom szerint egy barát ezt megtartotta volna magának, azonban M. ezt elmondta a nevemmel együtt további 4 osztálytársamnak, s ez visszajutott a 2 nálam éjszakázó osztálytársamhoz is. Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem miatta és ő még azóta sem kért bocsánatot.

Most néhány foszlányt mutatnék be róla: általában nem figyel rám, telefonozni szokott, volt már rá példa hogy többször mutatott meg nekem egy képet, sokszor csesztet, szereti éreztetni azt, hogy ő az okosabb.

Nos, kedves Olvasó remélem sikerült egy képet kialakítanom M.-ről, hogy ő milyen is az én számomra. Fontos! Ezeket a dolgokat nem látják a többiek, csak az aki huzamosabb ideje ismeri.

Meg szeretném még említeni emellett M. párkapcsolati életét is: egy osztálytársam, L. lett a barátnője akivel 1 év együttlét után szakítottak. A párkapcsolatukról pár szór: L. teljes mértékben ki akarta sajátítani M.-et, nem engedte többször hogy elmozduljon mellőle, hasonlók. Mi változott a szakítás óta: semmi.


Én már nem bírom, hogy mindig a szenvedő legyek ebben a barátságban, ezért szeretném ezt megszünteti, azonban attól tartok hogy ő neki nem tűnik fel hogy már idegesít.

A Te segítségedet kérném: te mit tennél az én helyemben?


Nagyon szépen köszönöm annak aki eddig elolvasta, remélem te is megoldást találsz minden problémádra!

Minden jót,

Leon, 16 éves.



2020. márc. 5. 14:44
 1/3 anonim válasza:
Ez nehéz kérdés. Én a helyedben direkt nem keresném a társaságát, elkerülném. Ha nem venné a jeleket talán mond meg neki, hogy hagyjon téged békén. Ha ez se elég neki legyél vele bunkó és valószínüleg így már ő sem fog keresni téged. Remélem tudtam segíteni.:)
2020. márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, teljesen egyetértek veled :) !

Megpróbálok majd mindenképpen beszélni vele!

2020. márc. 5. 14:55
 3/3 October15 ***** válasza:
72%

Vagy egyszerűen elmondod neki, hogy mi a bajod. Aztán vagy kezd vele valamit vagy hagyjátok egymást.


Nem mellékesen a 2 oszt. társad sztoriját marhára nem kellett volna elmondani senkinek. :D + Azért én közöltem volna velük, hogy skacok aludni nem egymásban szoktak, ha meg dugni akartok akkor azt mondjátok mert a ráknak nincs kedve tartani a hipotetikus gyertyát. XD

2020. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!