Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek muszáj így reagáln...

Szerintetek muszáj így reagálni, ha valami félreérthetőt mondok?

Figyelt kérdés

Tegnap mondtam valami félreérthetőt erre ingerülten odavágott valamit a barátnőm, amit nagyon gyakran szokott amúgy is.


Végzősök vagyunk, épp szakdolgozatot írunk, ez volt a téma.


Azt mondtam, hogy hazautazom a szüleimhez két hétre, mert itt nincs mit csinálnom.


Erre odavágta:dehogy nincs, szakdolgozatot kell írnod!


Persze elég félreérthető volt ez a mondatom, de emiatt nem kéne beszólni. Úgy értettem, hogy igen szakdogát kell írni, de azontúl nincs miért itt maradnom, mert ez a helyzet.


Egyedül vagyok az albiban, elment a lakótársam és a koronavírus miatt most nem nagyom van esélyem találni valakit. Szóval semmi kedvem 2 hétig itt lenni egyedül és úgy kiszenvedni magamból ezt a dolgozatot, hogy közben vezetnem kell a háztartást és nincs kihez szólnom.


Neki van férje, aki bármikor segít neki bármiben, megadja neki a törődést, stb.


Ha hazamegyek a szüleimhez, legalább kapok meleg ételt, pár jó szót, stb. Jobb, mint itt robotolni tök egyedül.


Persze barátnőm haza nem menne a családjához, mert neki ott a férje és neki már fárasztó otthon lenni.


De nekem miért kéne itt maradnom egyedül?


Az a baj, hogy nem magyaráztam meg neki, hogy értettem a dolgot. Nem is érdekelte volna szerintem. Egyszer közölte velem, hogy hozzám sok türelem kell, ő meg nem az a türelmes fajta, de szándékosan sosem bántana meg.


De akkor is unom az ilyen megjegyzéseit,mert úgy sem tudok megfelelni neki, és már lassan beszélni se akarok, csak hogy ne sértegessen.


Amúgy ez nem igazi barátság, csak össze vagyunk verődve még pár más lánnyal, mert csoporttársak vagyunk, de ennyi. Most legalább 2 hétig nem látjuk egymást.



2020. márc. 12. 09:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval az én problémám az, hogy soha nem gondol bele, miért szeretnék/csinálnék valamit, csak az van, hogy vagy nem érti, nem érdekli, elítéli.
2020. márc. 12. 09:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért érdekel ennyire, hogy egy ismerős mire mit mond? Fel kellene végre nőni.
2020. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fejezd ki magad világosan és félreérthetetlenül. Ennek később is nagy hasznát fogod venni.
2020. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!