Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem lehet a társadalomban...

Nem lehet a társadalomban mozogni és működni úgy, hogy közben nem játszol szerepeket?

Figyelt kérdés

Utálom az egész társadalmat. Punktum.


Utálom a hülye értékeit amiknek az emberek nagy jelentőséget tulajdonítanak.


Utálom az embereket, mert mindenki hamis, szerepeket játszik, sosem adják maguk.


Többet szerintem nem is kell hozzáfűznöm.


2020. márc. 13. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A szerepek is a tieid a szemelyiseged resze. Te is szerepet jatszol, ha mindenki teljesen osztonosen viselkedne nagyjabol a vadon elo allatok szintjen lennenk bar ott is vannak "tarsadalmi szerepkorok" falkavezer pl.
2020. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, mert ez az emberi természet része. Meg kell találni a saját középutadat, amit önmagadnak még el tudsz viselni, vonatkozik ez a saját viselkedésedre, vagy a veled kapcsolatba kerülő emberek viselkedésére.


Sokszor az ember nagyon sok mindenkit elküldene a büdös francba, de vagy érzelmileg, vagy emberileg, vagy anyagilag függ tőle.

2020. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2


Én úgy vagyok vele, ha nekem megy a normális viselkedés akkor másnak is menne, ha akarnák.


Tehát ez alapján jogosnak érzem az utálatot amit érzek.

2020. márc. 13. 13:45
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Akkor is lehetsz önmagad, ha szerepeket játszol.


Nyilván nem ugyanazt az arcodat fogod mutatni mint főnök, apa, eladó, beosztott, tanuló, barát, szerető, stb.


De ez nem azt jelenti, hogy ezekben a szerepekben meg kell játszanod magad. Lehetsz ugyanaz a személy, csak a tálalás más.


Ellenpélda: baromi szigorú, kegyetlen, kimért főnök vs. gondoskodó, engedékeny, vajszívű apa. És vannak olyanok, akik ezt képesek összeegyeztetni, és ilyen szerepeket eljátszani.

Vajon melyik az igazi énjük?

2020. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Csak az a gond, ami neked kiveri a biztosítékot, másnál az a normális. Vagy ami neked normális, másnak elviselhetetlen. Emberek vagyunk és nagyon sokfélék. Neked kell a saját határaidat kijelölni. (2. voltam)
2020. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4


Na jó. Megmagyaráztad és legitimizáltad a színészkedést.

2020. márc. 13. 13:55
 7/20 A kérdező kommentje:

5


Az, hogy emberek vagyunk az gyakran használt kifogás. Pedig épp hogy különbek vagyunk az állatoktól és az, hogy emberek vagyunk nem szabadna, hogy a kifogás legyen, az ok kellene legyen amiért normálisan viselkedünk!

2020. márc. 13. 13:57
 8/20 anonim ***** válasza:

De mi az, hogy normális viselkedés? Persze, vannak normák, amiket be kell tartani, mert büntetés jár érte (pl. ne ölj, ne lopj, stb).

Viszont neked lehet normális, hogy káromkodva beszélsz, mert ezt szoktad meg és ilyen közegben nőttél fel (csak példa), nálam viszont kiveri a biztosítékot. Akkor most melyik a normális?

2020. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy máshogy viszonyulsz a főnöködhöz, a gyerekedhez, a szomszédodhoz, még nem lesz egyik sem színészkedés.
2020. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8


Most komolyan ez kérdés? Hogy melyik normális?


Oké akkor elmondom, hogy az ha nem káromkodva beszélsz.

2020. márc. 13. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!