Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem lehet a társadalomban...

Nem lehet a társadalomban mozogni és működni úgy, hogy közben nem játszol szerepeket?

Figyelt kérdés

Utálom az egész társadalmat. Punktum.


Utálom a hülye értékeit amiknek az emberek nagy jelentőséget tulajdonítanak.


Utálom az embereket, mert mindenki hamis, szerepeket játszik, sosem adják maguk.


Többet szerintem nem is kell hozzáfűznöm.


2020. márc. 13. 13:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9


De ha kedves vagy amikor nem érzel kedvességet akkor színészkedsz.


Ha dicsérsz valakit amikor megveted az illetőt akkor színészkedsz.

2020. márc. 13. 14:14
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
#11 Akkor az is színészkedés ha valakit szeretsz és bántod? Huh. Akkor engem rengetegen szeretnek. 😀
2020. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

Mindent meg lehet csinálni, nem is kell itt megkérdezni. Add önmagad minden helyzetben, mondd ki mindig, amit érzel. Őszintén és kegyetlenül, ami a szíveden, az a szádon. Ne válogasd meg a szavaidat. Ne állj szóba azokkal, akik szerinted szerepet játszanak, stb.


Egy hónapot adok és pontosan tudni fogod a választ a kérdésedre.

2020. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12


Az nem. Az hiba. Hibázni lehet, de színészkedni nem.

Vagyis akkor lehet hibázni ha belátod utána, hogy hibáztál és van gerinc benned bocsánatot kérni. Na itt a legnagyobb probléma, az emberek azt gondolják a bocsánatkérés gyengeség és ebből a hamis felfogásból származik a rengeteg bunkóság amit nap mint nap megtapasztalunk.

2020. márc. 13. 14:24
 15/20 anonim ***** válasza:

"De ha kedves vagy amikor nem érzel kedvességet akkor színészkedsz."

Ez egy marhaság. Kedvesnek lenni nem egy érzés, hanem illemtudás kérdése.

2020. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15


Illemtudás az ha nem vagy bunkó paraszt. Lehet semlegesen is viselkedni.


A kedvesség ha valakit nem bírsz simán nyalás.


Én például megvetem a főnököm emberileg, és sokan azt mondanák, hogy igen, de ő fizet téged és ráadásul jól és ezért szelíden, kedvesen kellene viselkednem vele.


De tudom milyen ember igazából, és nem érdekel ha állásimba, fizetésembe kerül de akkor sem fogok nyalni neki. Úgy beszélek vele, hogy érezze mit gondolok róla. Persze ez nem azt jelenti, hogy káromkodok meg ordibálok rá. Simán a hanglejtés. Meg lehet ezt oldani civilizáltan is. De álarcot hordani...fúújj.

2020. márc. 13. 14:31
 17/20 anonim ***** válasza:

Nyalni valakinek és kedvesnek lenni két külön dolog.

Ha ennyire képtelen vagy különbséget tenni ilyen alapvető dolgok között, érdemes lenne szakemberhez fordulnod!

2020. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, két esetben, amit én láttam:

A, Vesztes: amikor alárendeli magát az ember a másiknak, azzal is a saját szerepét játssza, de ezzel szív, mert kihasználják;

B, Nyertes(?): Amikor van önbizalma, ereje, kiállni önmagáért, a környezetéért, ha még egy kicsit nyers is. Ezzel a körülötte lévő emberek egy része eltávolodik, de legalább nyugodt lehet a lelkiismerete.

2020. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Na itt a legnagyobb probléma, az emberek azt gondolják a bocsánatkérés gyengeség"


Pontosan leírtad, hogy mi a probléma. A birka, tömegemberek gyengének, és szánalmasnak hiszik ezt a viselkedést. Emiatt mennek tönkre a kapcsolatok. És nemcsak párkapcsolatokra gondolok!

A barátságnál is... Főleg mikor az ember azt a bűnt is megbánja, amit maga és mások szerint nem is követett el, csak azért, hogy visszakapja a másik fél barátságát... az szerintem a legnagyobb erény, és ritka manapság. Több alázatra van itt szükség!

2020. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem kötelező szerepeket játszani. Én pl nagyon jól megvagyok a dolog nélkül


F 40+

2020. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!