Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy bármelyik...

Miért van az, hogy bármelyik nyugati országban is jártam az volt a véleményem, hogy az emberek kedvesek, szerethetők, nyitottak más kultúra iránt, kivéve Angliában?

Figyelt kérdés

Jártam már Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban, Németországban, Ausztriában, Belgiumban és mindenhol nagyjából hasonlónak tüntek az emberek számomra. Kutyát nem érdekelte honnan jöttem. Őszinte mosoly, kedvesség stb. Ha esetleg valami nem tetszett nekik azt is érthető és elfogadható módon közölték.


Ezzel szemben Angliában amint meghallották a kiejtésemről, hogy külföldi vagyok már az egész arckifejezésük átalakult, átmentek lekezelőbe.

Ha hibáztam valamiben, azt is elég tahó módon adták tudtomra, megalázó volt az egész.

Az őszinte kedvességnek, barátságnak semmi nyomát nem véltem felfedezni. Azok az emberek szerintem teljesen leszharnak mindenkit, csak saját maguk érdeklik.


Miért van ez a nagy eltérés az angolok és más európaiak között elsősorban emberileg?


2020. márc. 13. 14:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sok réteg van ott, a lakókocsiban lakókon át a munkásosztályon meg a alsó /felső középosztályon keresztül a gazdagokig meg az iszonyat gazdagokig. Meg rengeteg bevándorló gazdag is szegény is. Más a társadalom felépítése mint más országokban. Attól is függ hol vagy, más észak mint dél meg középanglia..egy órát autózol már más akcentus van, más szokások.. nagyon összetett ország. Itt nincs annyi féle réteg..kb háromba be lehet csoportosítani az embereket.
2020. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez be lett etetve a sok hülyének, hogy a magyarok mindenben a legrosszabbak és magyarország a legrosszabb hely (mikor fiatal voltam és sehol sem jártam én is ezt hittem)..ugyanezeket a problémákat megtalálod a világ minden országában.
2020. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%
Az angoloknál jelenleg nagy probléma a bevándorlás. Mondhatni náluk eléggé túltolták ezt a dolgot. A brittek már sokszor visszaszorítva érzik magukat és a külföldiekről csak a nyűg jut az eszükbe. A saját kultúrájuk a nagyvárosokban már - már rétegnek számít. Kicsit olyan a hozzáállás a külföldiekhez, mint nálunk. Én is láttam már magyar trolisofőrt ordítozni külföldivel, hogy mi a fa$zér nem magyarul beszél, ha Magyarországon van, amikor az segítséget próbált kérni. Ez szerintem a legalja, az angolok még egy fokkal kultúráltabban kezelik ezt a dolgot, pedig aztán nekik velünk ellentétben van is okuk rá, hogy elegük legyen a külföldiekből. Nagyon sok kelet - európai vándorol ki oda és sokuk bajkeverő, főleg lengyelek, akik közül a magyarokkal ellentétben leginkább az alsóbb rétegek vándorolnak ki (ebben az esetben ironikus, hogy nálunk a gyenge nyelvoktatás miatt, csak a felsőbb rétegek tudnak érvényesülni odakint, így nem a bajkeverők mennek ki). Az indiaiakkal nincs baj, a pakisztániak szintén bajkeverők. Meg tudom érteni, hogy egyes angoloknak baja van. Mondhatni, hogy betelt náluk a pohár. A fiatal korosztály pedig köztudottan a balhésabbak között van Angliában, de ez nem új dolog. Kevés feléjük az elvárás és nem igazán nevelik őket humán értékekre az iskolákban, pont az ellentétje a magyar helyzetnek ebben a tekintetben, egyik sem jó.
2020. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!