Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cseh vagy horvát nyelv tanulása?

Cseh vagy horvát nyelv tanulása?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni egy szláv nyelvet és ez a kettő tetszik a legjobban, azonban különböző okok miatt: Csehország szimpatikusabb ország, mert jóval nyugatiasabb, liberálisabb gondolkodású társadalom, fejlett gazdasággal, a horvát nyelvnek viszont jobban tetszik a hangzása és az írásképe (kevesebb mássalhangzó, könnyebb "kibogozni" első ránézésre a szavakat/mondatokat). Az is a horvát mellett szólna a számomra szebb hangzás mellett, hogy jelenleg Ausztria déli részén élek, tehát a horvát nyelvterület közelebb van hozzám. Minden más viszont inkább a csehhez húz.

Mit gondoltok?



2020. márc. 8. 01:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Röviden összefoglalva: szerintetek az a fontosabb a nyelvtanulásnál, hogy maga a nyelv hangzása/írásképe (horvát) tetsszen, vagy inkább a nyelvhez kapcsolódó kultúra/ország (cseh)?
2020. márc. 8. 01:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azt a nyelvet választanám, amit a horvát esetében leírtál. Nekem eddigi nyelvtanulásaim során fontos volt, hogy tetsszen maga a nyelv, értelmet, logikát lássak a nyelvtanában, ezáltal könnyebben meg is értsem azt, és hogy sikerélményeket szerezzek a tanulás közben. Például gimiben kötelezően franciát kellett tanulnom, és akármennyire is tetszett Franciaország meg a franciák szokásai, sajátosságai, amikor anno ott nyaraltam, maga a nyelv abszolút távol állt tőlem. Emiatt nehezen sajátítottam el, idegennek éreztem, így mindig küszködtem vele, és ezen az ellenállásomon sajnos semmilyen igyekezettel nem tudtam változtatni.


Ettől függetlenül ez csak egy személyes tapasztalat volt, másnak talán nem lenne ilyen problémája, de én nyelvtanulásnál eddig mindig akkor haladtam jobban, ha maga a nyelv tetszett meg elsősorban, az adott ország (esetenként országok) kultúrája, társadalmi/gazdasági stb. helyzete másodlagos, vagy éppen sokadlagos volt.

2020. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A horváttal jobban el tudsz helyezkedni és ez sem egy utolsó szempont.

Szlovákiában él kb fél millió magyar akik mind tudnak szlovákul és csehül.

Továbbá a horvát mellett szól,hogy a turizmus jóval fejlettebb ott, könnyebb hozzá tananyagot találni és Ausztriában is keresett nyelv.

Ha szláv nyelvet szeretnél tanulni és az orosz teljesen kilőve akkor a horvát egy szuper választás C:


Bármi kérdés van nyugodtan írj,Szlovákiában élek, félig cseh vagyok ,a barátnőm pedig ukrán szóval van összehasonlítási alap :D


Utóirat:amit a cseh társadalomra írtál az kb a magyarra is igaz mert kevés annyira konzervatív hely van a világon mint Horvátország.Talán a bosnyákok tudják őket überelni :D

2020. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kommentes kérdésre:én csak úgy tudok megtanulni egy nyelvet legalább kommunikációs szinten ha maga a hangzása is tetszik+ a horvát nyelvtan egyszerűbb mint a cseh.
2020. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én horvátul tanulok, itthon, jobban érthető, hogy mit mondanak, így könnyebb a zenéket, filmeket, videókat, tv műsorokat megérteni. De én inkább hobbyból tanulgatom, kedvelem a népet és jó érzéssel tölt el ha beszélhetem a nyelvüket :D
2020. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ha a csehet választod azzal többre mész, bár tényleg nehezebb ‘kibogozni’. Én lengyelül tanulok és nem túl könnyű... nem szeretik a magánhangzókat😂
2020. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a horvátot az egyik legszebb nyelvnek tartom. A kultúrája, a tájak, mind mind gyönyörű. Ha lehetőségem lesz rá, egy bizonyos időre biztosan kiköltözöm. Szerintem a horvátot tanuld. Mint nyelv könnyebb, és többre mész vele. Ez a saját véleményem.
2020. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Attól függ mit akarsz vele. A csehet többen beszélik.
2022. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!