Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék? Hogyan tudnám...

Mit tehetnék? Hogyan tudnám vele megbeszélni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom. Igazából több nincs is rajta kívül, akiben ennyire megbíznék... Mégis napról-napra egyre rosszabbul érzem magam, rengeteget bőgöm el magam... :(

Tehát az az alapsztori, hogy nagyon jól megismertük egymást. Igaz neten, de tervben van az is, hogy majd találkozunk... (Nyílván nem a korona járvány ideje alatt). Aránylag sokat beszélgetünk a neten, de mégse olyan minden, mint amilyennek lennie kéne.. :/ Ezelőtt beszélgettünk teamspeak 3-on is, de sajnos ez mostanában nem valósul meg. Ez a része fáj a legjobban a dolgoknak. :( Hívott ugyan, de én "négyszemközt" szeretek beszélgetni vele, erre ott volt egy másik gyerek is. Ezt én próbáltam a tudtára hozni, hogy zavar ugyan, de beszélgessenek nyugodtan. Mondta, hogy mehetek én is, hisz nem zavarok... De rávágtam, hogy nem, majd ha nem lesz dolga, amit vele csinál, akkor szívesen megyek.

Másnap beszélgettünk megint fb-n, de csak nagyon ritkán válaszolt, miközben amúgy online volt végig, és csak játszott... Ergó totál ráért volna pár szót írni. Később láttam, hogy ők megint beszélgetnek ts3-on, de engem egésznap nem hívott volna beszélgetni, ráadásul fb-n is ignorálta az üzenetem órák óta...

Annyira ragaszkodok hozzá, nem akarom elveszíteni a barátságát, de ezek a dolgok egyszerűen annyira bántanak, hogy már napiszinten elbőgöm magam miattuk.. :(

Próbáltam már vele többízben megbeszélni a dolgokat, de csak ideig-óráig tartott a változás... :( Már nem is nagyon merem zargatni ezzel, mert még a végén ezt fogja megunni, és mégrosszabb lesz a helyzet. De én mégis szeretném vele megbeszélni ezt, de már úgy, hogy ne csak ideig-óráig tartson...


Mit javasoltok, mit tegyek? :/


2020. márc. 19. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

nem akarok messzemenő következtetést levonni pár bekezdés alapján, de ebből nekem úgy tűnik, hogy csak azért, mert neked ő az egyetlen barátod, azt várod, hogy ő is csak veled foglalkozzon a szabadidejében (vagy legalábbis élvezz elsőbbséget másokkal szemben)

pedig ez nem így működik, attól még a barátod marad, hogy mondjuk épp játszani van kedve és nem beszélgetni

tartsd tiszteletben, hogy lehetnek más barátai is

nyilván értem, hogy vannak olyan témák, amikről nem akarsz úgy beszélgetni, hogy azt egy 3. ember is hallja, de attól még ne zárkózz el ha így hív beszélni, akkor majd olyan téma lesz, ami így is oké

legyél kicsit nyitottabb, lehet te is élvezted volna amúgy azt is

2020. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, azt nem várom el tőle, hogy csak velem foglalkozzon szabadidejében, csak egyszerűen annyit, hogy rám is legyen pár perce. Mert nagyjából mostanában mindennap így telik.

Tiszteletben tartom, hogy vannak más barátai is, de tisztában vagyok azzal is, hogy amíg ők munkálkodtak ts-en, addig én ott ültem volna csendben, és csak hallgattam volna őket, mert biztos nem lett volna téma azon kívül... Ennek meg szerintem semmi értelme nem lett volna.


A "kedves" privát üzenetet küldő embernek pedig azt üzenem innen, hogy igazán értelmes "ember" lehet, hogyha valakire csak úgy ráír ismeretlenül azért, hogy szidja, anyázzon neki. Gratulálok!

2020. márc. 19. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!