Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te bocsánatot kérsz a barátodt...

Te bocsánatot kérsz a barátodtól akkor is, ha a szavaidat csak a barátod tartja bántónak, de te nem?

Figyelt kérdés
A barátom férfi, én nő. Csak barátok vagyunk. 3 évi barátság van mögöttünk. Ő az érzéketlenebb, én az érzékenyebb. Az elején lenyeltem a bántó szavait, de egy ideje szóvá tettem őket. Ilyenkor elmondtam, hogy ez vagy az nem esett jól és jeleztem, hogy legalább annyit mondhatna hogy ne haragudj vagy sajnálom vagy bocsánat. Néhányszor ugyan kelletlenül bocsánatot kért, de legutóbb szimplán hátat fordított nekem és egyúttal a barátságunknak (nem válaszolt az üzeneteimre, nem vette fel a telefont, vissza se hívott).Amikor 4 nap után, utolsó próbálkozásként másik telefonszámról hívtam, azt felvette. Azért tettem ezt, mert tudni akartam, hogy miért kerül. Közölte, hogy nem kér bocsánatot és letette. Én azt vallom, hogy tisztelni kell a másik érzéseit és ha ő valamit bántónak tart, akkor én mérlegelés nélkül bocsánatot kérek. Ez az érzékenység-különbség volt köztünk az egyetlen surlódási pont, amúgy minden másban hasonlóan gondolkoztunk. Mi a ti véleményetek?
2020. ápr. 1. 12:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6%

Nem érdemli neg egy ilyen, hogy akár próbálkozz nála egy percig se. Játsza a sértett félt, közben ő szúrta el nem te, mert képtelen belátni, hogy ő valaha is hibázott volna...

És te kérnél bocsánatot? Ne tedd! :)

2020. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11: azt se tudod, mit mondott, mondott-e bármi valóban sértőt 😁
2020. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8%
#12 akkor nem írta volna ki a kérdést.
2020. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amíg a kérdező nem ír konkrétumot, addig szerintem nem lehet tudni, hogy valóban túlérzékeny-e és túlreagál-e mindent (amely esetben teljesen érthető, ha nem akarbocsánatot kérni és nem akar vele barátkozni, mégis ki akar egy mimóza mellett állandóan tojáshéjon lépkedni), vagy csak a férfi a bunkó.
2020. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!