Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha veletek tenné ezt valaki,...

Ha veletek tenné ezt valaki, szánalmasnak gondolnátok vagy örülnétek neki?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt nagyon összevesztem az egyik legjobb barátommal. 8 éven át voltunk nagyon szoros kapcsolatban, napi szinten beszéltünk. Egyszer összekaptunk, elég messzire szaladt vele a ló, ő is tudta jól, hogy megbántott, pont egy olyan téren, amelyre érzékeny vagyok, mégis semmisnek tekintette. Mások unszolására mégis eldünnyögött egy bocsánatot, de látszott rajta, hogy nem szívből jön. Azt a bocsánatkérést olyan hangnemben már-már pofátlannak éreztem, ezért elküldtem.Utána hallgattunk mindketten. A barátaink mesélték nekem, hogy mikor arra kérték a fiút, hogy kérjen tőlem bocsánatot, akkor az volt a válasz, hogy ő nem fog megalázkodni ,és majd csak akkor méltat beszédre ha én szólok hozzá. Lányként úgy gondoltam, hogy ez nem az én dolgom. De két hónap után vettem észre, hogy valójában nagyon hiányzik,a beszélgetéseink a nevetgélések, és egyik barátomnak mondtam,hogy adja át neki, hogy mi lenne, ha újra jóban lennénk.Persze ilyen semmilyen választ kaptam, és hogy az már nem lenne olyan. Utána gondolván, hogy nem érdeklem, hagytam az egészet. Csak az volt a fura, hogy a srác ugyanúgy kérdezget másokat rólam, mindig néz, ha meglát, és ha valakivel beszélek, akkor általában hallgatja. Tehát úgy tűnik, mintha még észrevenne.Volt egy olyan pillanat, mikor szembejött, és nagyon nézett,mintha nem tudta volna, hogy köszönjön-e vagy sem, de végül mégis elmentünk egymás mellett. Illetve mikor együtt utaztunk, akkor ő mondott egy dolgot egy másik barátunknak, amin én elnevettem magam, és akkor láttam, hogy ő is elmosolyodott. Valahogy úgy érzem, nem utál, de nem értem, miért nem akarta felvenni a . Arra gondoltam, hogy 4 év után szerintem már begyógyultak a sebek, és felkeresem Facebookon? Szerintetek? Jó ötlet vagy röhejes inkább?
2020. ápr. 1. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy hiányzik, de szerintem, ha ennyi volt neki, hogy újra barátok legyetek, mármint nem csinált semmit, akkor nem érdemes, hogy a barátod legyen.

Én évekig alázkodtam meg a "legjobb" barátnőmnek, mindig minden összeveszés után én kértem bocsánatot, még ha ő bántott meg nagyon, akkor is.

Aztán egyszer azt mondtam elég, mikor megint nekem kellett volna utána mennem, hogy elnézést kérjek, mikor bunkó volt, és egyszerűen elengedtem.

Nagyon meglepődött, és ettől meg is utált, mert, hogy "ennyit jelentett nekem".

De nem bántam meg soha, mert még évekig az lett volna, hogy egyre pofátlanabbul megbánt, azért meg nem éri meg a nevetgélés, meg azok a napok, amikor jól elvoltunk egymással.

Ő keresett meg évek múlva face-n, de nem írt, megint csak bejelölt, gondolom, hogy én beszéljek először.

Már nem haragszom rá, nem érzek iránta semmit, persze jó lenne vele hülyülni, de már nem lenne ugyanaz, és nem szeretném folytatni a játékait.

Úgyhogy a te döntésed, de én hagynám a helyedben. Ha annyira barátod akarna lenni, már megjelent volna az évek során...

2020. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!