Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valakinek sok ruhája van,...

Ha valakinek sok ruhája van, akkor egyértelmű, hogy nem mennek olyan hamar tönkre. Igaz?

Figyelt kérdés

Egy haverom tökre megsértődött rám, mert elmagyaráztam neki, hogy nem fog tönkre menni a ruha, ha minden harmadik nap az van rajta.

Neki nincs sok ruhája és határozottan kikérte magának, hogy okoskodjak. Mondtam neki, hogy régen nekem is kevés ruhám volt, elég hamar is tönkrementek a farmerjaim például, mert volt két darabom, azokat hordtam felváltva. Persze, hogy kikopott...

Értelem szerűen ha nekem van mondjuk elegendő ruhám 2 hétre, hogy minden nap mást vegyek fel, akkor a kevesebb használattól kevésbé használódik el a ruha.


Nem tudom miért sértődött meg, amikor igazam van.



2020. ápr. 3. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, logikus.
2020. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A minőség is számít. Én 1 farmert hordok egesz héten, 3 éve van meg, semmi baja, minden hétvégén kimosom
2020. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
59%
Igen, részben igaz. Gimis koromban nagyon kevés ruhám volt, egy év alatt tönkre is mentek de az is közrejátszik hogy milyen a minőségük, abban a városban csak ilyen lepukkantabb kínai volt ahonnan tudtam vásárolni meg ilyen sportboltok mint az adidas de olyasmire nem volt pénzem. Most felnőttként kifejezetten sok ruhám lett mert amikor végre lett elég pénzem és nem abból állt ki az életem hogy óráról diákmunka meg fordítva, kicsit kiélveztem hogy vásárolhatok és feltankoltam. De évek óta nem veszek megint csak ha valami tönkremegy és kell helyette, sok ruhám 4-5 éves, ez valszeg azért van mert ugye a több ruhánál ritkábban kerül sor ugyanarra a darabra és kevésbé kopik meg valamivel jobb minőségűek is mint a régiek.
2020. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
51%

Egyrészt igen, másrészt viszont akinek sok ruhája van, annak nagyobb valószínűséggel vannak olyan ruhái, amiket szinte sose nem hord, így a hordott ruhák mennyisége is lecsökken, tehát kb. ott van, mintha alapból kevesebb ruhája lenne.


Másrészt pedig azt is érdemes figyelembe venni, hogy akinek kevesebb a ruhája, vagy kevésbé tudja megengedni magának, hogy újakat vegyen, az nagy valószínűséggel jobban vigyáz a ruháira, mint egy olyan ember, aki minden második héten új ruhát vesz vagy tud venni, mert a túlzott fogyasztói mentalitással ritkán párosul a tulajdon megbecsülése.


Harmadrészt pedig ott van mondjuk az az ember, akinek kevés, de jó minőségű, akár drágább ruhája van, meg az, aki sok ruhát vesz olcsón rosszabb minőségű üzletekből. Nyilván egy 1000 ft-os póló fog hamarabb tönkremenni, mint egy 10ezer forintos. Már akár az első mosásnál. Főleg, ha az ember nem vigyáz rá.


Szóval logikailag igaz is lehet, amit írsz, de sok múlik a többi tényezőtől.

2020. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!