Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem segít a barátnőm,...

Miért nem segít a barátnőm, ha egyértelmű, hogy tudna?

Figyelt kérdés

Egy egyetemre jartunk, bár én váltottam jóban vagyunk. Ő elég korán,nagy szerencsével egy nagyon jó gyakornoki helyett kapott, majd onnan már egy még jobb helyre került. Gyakran kértem, ha tudná nekem is egy helyet szóljon, vagy érdeklődjön a főnökénél (akivel remek a viszonya, tehát nem lehetne ez kifogás), hogy nincs e szüksége valamely ismerősének/kollégájának jogász gyakornokra. Ezt nem tette meg, sőt szerintem meg sem fordult a fejében, hogy megteszi... Most új helyen van, a főnöke ott is az egyik főnök, jeleztem, hogy szívesen mennék helyette az irodába,de persze megint semmi... Természetesen mindenki a maga sorsának a kovácsa, de annyival előnyösebb a pozíciója és rengeteget segithetne nekem... Másoknak is kifejtettem ezt, számukra is érthetetlen.

Persze próbálkozok rendszeresen interjúkkal, voltam gyakornok már fel évig, bár önkéntesént.

Aki igazán a barátotok, azzal tennétek ilyet?

Köszönöm! :)



2016. jan. 17. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek téged is, de akár neki is lehet igaza.

Lehet, hogy nem akarja a barátságokat kockáztatni azzal, hogy egy helyen dolgoztok, mert az akár kellemetlen szitukat is szülhet. Másrészt beajánlani valakit mindig kockázatos, hisz a munkastílusodat nem ismeri, ha nem felelsz meg, akkor neki szegezhetik a kérdést, hogy "kit hozott oda?". De lehet, hogy szimplán félti a helyét, riválisnak tart, esetleg irigy. Nekem ezek a lehetőségek jutottak eszembe.

2016. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Karrierben nincs barátság.

Lehet nem tart alkalmasnak a feladatra. Őszintén szólva én se ajánlanék be olyat, aki nem teljesen biztos, hogy minden akadályt könnyedén venne. Tudod miért? Mert az visszacsap arra, aki beajánlotta és máris elbukott egy lehetőséget.

Meg az ilyennek gyakran az a vége, hogy tönkremegy a barátság. Átmegy irigységbe, féltékenységbe, egymás furkálásába...

De simán lehet, hogy csak nincs szükség gyakornokra. Az új szabályozás miatt már fizetni is kellene nekik, ami a legtöbb irodában egyszerűen nem fér bele a keretbe.

Szerintem ne sértődj meg ilyesmin, valóban nem kötelessége segíteni és nem a megélhetésed múlik a dolgon.

2016. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan talpraesett lennél, akkor találnál magadnak munkát. Nem szép, hogy a barátnőd hátán felkapaszkodva szeretnél előrelépni, de még te vagy felháborodva. Ennyi erővel ő is dühös lehetne, mert arra kérted kockáztassa a nehezen szerzett helyét miattad.
2016. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Munkában,üzletben nincs barátság,nincs beajánlás.

Bár én ezt simán korrekten közöltem volna veled a helyében.Ez nem bunkóság,vagy szívtelenség.

2016. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!