Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet az oka, hogy mindeki...

Mi lehet az oka, hogy mindeki kéretlenül kioktat?

Figyelt kérdés

Látszólag semmit nem csinálok jól, mert más mindent jobban tud.

Vagy ez ilyen általános emberi szokás?


2020. ápr. 6. 20:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
egyebkent psichologus vagyok, es ha valtoztatni szeretnel vmit, barmit, akkor nem szavad varnod a kovetkezo oraig, hanem mar abban az oraban kell elkezdened azt ami a cel fele vezet.
2020. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Általános emberi szokás.

Ilyenkor fontosnak érezhetik magukat.

2020. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11


A pszichológusok fő tanácsa az, hogy nem hagyjam, hogy hassanak rám. Ez nagyon jó tanács lenne, csakhogy emberből vagyunk, érzelmekkel, természetes reakciókkal.


Pszichológusként biztosan tudod az okát annak, hogy miért teszik ezt, így leköteleznél ha elmagyaráznád, hiszen nem mindenkivel teszik ezt, ezért nyilván olyan tulajdonságaim vannak amelyek ezt kiváltják belőlük.


Nem ha külső adottságok, csak légy őszinte, nem fogok megsértődni.

2020. ápr. 7. 15:50
 14/17 A kérdező kommentje:
*Nem baj ha külső adottságok...
2020. ápr. 7. 15:52
 15/17 anonim ***** válasza:
1× mond meg a véleményedet a kioktatónak, hogy kösz, de nem kértem a véleményedet, vagy kérdezd meg tőle, hogy ez most mire jó.
2020. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A pszichológusok fő tanácsa az, hogy nem hagyjam, hogy hassanak rám."


A legtöbb okoskodó látni is akarja, hogy megfogadtad a tanácsát, nem csak bólogatást vár.

2020. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

10es 11es valaszoló vagyok, sajnos keves az idõm , de a 10es válaszban leirtam.

Legfõképpen azert van mert latjak azt h te adsz az ök véleményükre, az emberek olyankor szeretnek felulkerekedni a masikon es megmondani mit-hogyan.

Ezert neked is megkell h legyen véleményed az adott dologról és tedd is szóvá.

Nagyon fontos ilyenkor a nyugodtság , de legyél kész arra is h meghallgasd õket, ezzel mutatva azt h oke, en meghalgattalak ,de elvetem a véleményed mert nekem más.

Szituaciótól fugg sok minden, ezert nincs megadva h mindig mit es hogyan kell tennunk.

Ami a legfontosabb amit a 10es valaszomba is írtam hogy te tudd mit akarsz és tegyél aszerint. (persze jó dolgokat akarj) és legyél fontos magadnak -talan ez a legfontosabb..

Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!