Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szemétség lenne csak emiatt...

Szemétség lenne csak emiatt leépíteni a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés
Több, mint 11 éve barátnők vagyunk és nagyon szeretem őt, de mindketten változunk és én egy ideje már rosszul érzem magam a társaságában. Folyamatosan csak a pasikról beszél, már nem is tudom megjegyezni a neveket és bár, sose gondoltam róla, de elég nagy ribi lett belőle. Az elmúlt egy hétben 3 pasinál aludt ott, ebből 2nek kapcsolata van plusz ő is még az anyagiak miatt az exénél lakik, együtt alszanak. Ma elmondtam neki, hogy napról napra egyre nagyobbat csalódok benne és, hogy nem akarok minden alkalommal arról beszélgetni, hogy melyik pasival milyen volt a szex. Ezen kívül nincs vele semmi gond, millió emlékem van vele és biztosan hiányozna, de gyomorforgató, ahogy él és komolyan rossz látni, ahogy leépül és közben folyamatosan panaszkodik, hogy neki miért nem jön össze egy normális kapcsolat. Rossz ember vagyok, ha elfordulok tőle csak azért mert nem tetszik amilyen életet él?
2020. ápr. 12. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez valojaban segelykialtas. Belekap össze vissza mindenbe beleszalad abba is amibe nem kene, keresi önmagàt vagy a biztonsagot vki mellett, önbizalma kanyarban, igazabol segitsegre lenne szüksege.


Erthetö ha nem akarsz ebben reszt venni.

2020. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz ember emiatt egyaltalan, DE

Konyorogve kerlek, ne tunj el az eterben.

Allj ele batran, es mond el neki az igazsagot, hogy toled ez a fajta eletmod nagyon tavol all, es annak ellenere, hogy szereted ot, nem erted mar jol magad vele.

Tudom, hogy nehez ezt egy baratno szemebe mondani, de ez a legkorektebb megoldas, es neked sem lesz buntudatod miatta.

Meg az is lehet, hogy eszbe kap a baratnod es rajon, hogy valami vele nincs rendben teljesen.

2020. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam segíteni, de annál többet nem tudok tenni, hogy elmondom a véleményemet. Szerintem az önbizalmával sosem volt gond és nem is kellene, hogy legyen hisz szép és értelmes lány, de az értékrendjével valami nincs rendben. Nem gondoltam, hogy eddig jutunk, de belefáradtam a végtelen pasizásába és, hogy számára nem is létezik más. Szeretném, ha újra jó lenne a kapcsolatunk, de ehhez ő is kellene, de nem érti hol a probléma.
2020. ápr. 12. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy rossz ember. Ez a kapcsolat már nem baráti kapcsolat - te csak egy hallagtóság vagy a barátnpd szemében, egy lelki szemetes.


A barátnőd valaha jó barát volt, ma már csak unalmas ismerős, aki teher. Mindketten más irányba változtatok. Ha mellette maradsz megszokásból, bűntudatból vagy szánalomból, akkor csak az áldozata leszel.


Nem, nem fog hiányozni, ha meggyászklod a kapcsolatot. A múlt az múlt, és annak is kell lennie. Bármilyen szép is volt valaha, ha mára elviselhetetlenná vált - akárcsak egy rossz házasság esetében. A hamis nosztalgia és a megszépített múlt a lezáratlanságra és a meggyászoltság hiányára utal.


Szerintem keress más barátokat, és nyiss másfelé. De előbb gyászolj, különben visszahúz a múlt.

2020. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En szakitottam meg baratsagot hasonlo ok miatt. Igazabol a kulonbozosegetek a problema ha te is igy elnel nem lenne gondod ezzel.
2020. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondd el neki amit gondolsz, majd azt is, hogy neked ez nem barátság már, illetve még hallgatóságként sem szeretnél asszisztálni az életvitelèhez. Viszont szereted őt, ezért ha változni akar, vagy segítsegre van szüksége ehhez, akkor ott leszel neki, kereshet, szívesen elmondod, hogy te kívülről hogyan látod. Ha meg változik, és olyan lesz mint rég, akkor fogsz tudni te is teljes szívvel újra feléje fordulni, és akkor lehet csak a ti kapcsolatotok is a régi.


Remélem segítettem, kissé hasonló esetet néztem végig egyszer kívülről, ott ez a fajta hozzàállás a legjobb barátnőtől volt az, ami megmentette a barátságot, illetve az adott lány helyzetét és további életének alakulását is.

2020. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valoszinubb h oszevesztek, o azt mondja csak irigykedsz es a vegen o fog eltavolodni toled... De ja probalj meg beszelni vele az a legkorrektebb.
2020. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem barátkoznék mélyen egy olyan emberrel, aki nem tiszteli mások kapcsolatát. Mi a garancia, hogy a tiédet majd fogja, ha megtetszik neki a pasid?

Ui: Most ne a két ember kell hozzá szöveggel jöjjetek, mert ha viszonzatlan is marad, akkor is undorító rámászni olyanra, akinek párja van.

2020. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy - ha nem hallgat a szavadra - leépíted a kapcsolatot (esetleg leépíti ő, ahogyan az egyik válaszoló írta), vagy szenvedsz mellette. Válassz!
2020. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szemétség, 11 év sok idő, mindenki változik én 5 éves barátságot hagytam,mert annyira eltért az életünk. Jó részt róla szólt már a barátság. Tudni kell,hogy terhes lett és csak az volt a téma. eleinte oké elfogadtam,de mikor hetente 2x összefutottunk és csak ez volt a téma meguntam. Aztán jött a szülés. Utána meg csak a gyerek téma. Értem én. De azt se kérdezte meg én hogy vagyok.


meguntam,hogy nekem csak kuss van, ő meg darálja a szöveget,mert én ilyen anyatejekhez és miegymáshoz hozzászólni nem tudtam.


Aztán persze elhordott,hogy azért mert gyereke lett azért romlott meg a barátságunk,mert én nem fogadom el. Mondom nem erről van szó :D Én elfogadtam. Csak azt nem hogy nem tudtunk másról beszélni. Akkor én voltam az önző,persze végig terhesség alatt is mellette voltam mikor megszült utána is érdeklődtem,de nem persze önző vagyok. Csak elfogyott a türelmem ennyi.. 1 évig bírtam kb.


Nem hiányzott utána abszolút aztán volt egy időszak mikor hiányzott a társasága,de leginkább a személye. De aztán túl tettem magam. Néha beszélünk facen vagy ha a központban össze futunk beszélünk pár szót,de ennyi.

2020. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!