Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újra akar a haverom lenni, de...

Újra akar a haverom lenni, de még mindig mérges vagyok rá. Engedjem neki?

Figyelt kérdés
20 éves srácok vagyunk. A 20. születésnapomon együtt ittunk ketten egy kocsmában. Anno 5 éve neten ismerkedtünk meg, születésnapomig nagyon jóban voltunk egymással. Aztán aznap éjjel részegen buszoztunk haza. Mindketten vak részegek voltunk. A buszsofőr ledobott engem a megállóm előtt, mert majdnem behánytam, viszont a másik srácnak ég 5 megállóra volt az otthona. Mondam hogy kísérjen haza, mert nem fogok hazatalálni, de ez a "nemmondomkimi" nem akart hazasétálni a mínusz 10 fokban és utolsó busz is volt. Ledobott a buszsofőr, majd én beleborultam az árokba a buszmegállótól pár méterre. Kiraboltak, ellopták a 60 ezres edzőcuccaimat, és tüdőgyulladást is kaptam. Majd rámtaláltak 3 óra múlva. Azóta letiltottam a srácot pár helyen, de még mai napig írogat néha, mémeket küldözget. Ignorálom. Gyűlölöm. Hallottam ő haverjaitól (akik az enyémek is) hogy mostanában elkezdte nekik elmesélni ezt a tragikus patkánya... Mondták hogy amúgy beszélt is arról, hogy jó lenne újra haverkodni velem. Nagyon nem akarom, egyszer sem kért bocsánatot. Viszont sok közös haverokkal való játszást így nem tudunk összehozni, mert kerülöm ahogy csak tudom. Szerintetek lenne értelme adnom még egy esélyt ennek a gyereknek?

2020. ápr. 12. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Huhh. Rendőrségen tettél feljelentést a lopott dolgok miatt?


Egyébként hazakiserhetett volna, de nem tudom mennyi távolságot kellett volna sétálnia, hiszen hát ő is ugye tökrészeg volt mint írtad. Én kibékülnek vele, de csak olyan haveri szinten, hogy elvagyok vele, beszelgetunk, de semmi komolyabbb

2020. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te kell tudd, hogy megéri-e újra felvenni vele a kapcsolatot. Hogy ez csak egy egyszeri hiba volt tőle vagy a személyiségéből fakadóan olyan, akivel nem akarsz inkább jóban lenni.


Azt azért tartsd szem előtt, hogy az érmének két oldala van. Egyrészt nem tudhatta, hogy milyen következményekkel fog járni az, hogy nem kísér haza. Ki számít arra, hogy valakit kirabolnak?!

Másrészt, a te megállód előtt rakott le a buszsofőr, ergo te ott laktál a közelben, míg neki 5 megállót kellett volna a fagyban sétálnia, mert te részeg vagy és nem tudsz hazamenni.

Nem azt mondom, hogy nem kellett volna segítenie, de ráadásul részeg volt ő is, ilyenkor nem tud úgy mérlegelni az ember...

Én azt mondom, hogy beszélj vele, ha hiányzik neked a barátságotok, még ha haragszol is rá.

Hallgasd meg az ő oldaláról ezt az egészet. Aztán dönts. Nem csak ő hibázott, ez egy szerencsétlen helyzet.

2020. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, tettem, dehát nem történt 5 hónapja semmi. Hát 5 buszmegálló elég messzi távolság. Azigaz, hogy a kirablásra senki sem számít, de arra gondolhatott volna, hogy hulla részegen nem fogok hazatalálni. Nem hiányzik, csak sok a probléma miatta. Majd beszélek vele egyszer és akkor döntök szerintem.
2020. ápr. 13. 00:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De ő hulla részegen gondoljon arra, hogy te nem fogsz hazatalálni, míg te lesz*rod, hogy ő 5 megállót kéne gyalogoljon ugyanabban a hidegben miattad részegen?


Ez nem korrekt. Ne csak magadra gondolj. Az ő helyzetébe is gondolj bele és mérlegelj.

2020. ápr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő se tud hazatalalni hulla részegen
2020. ápr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igaz, de volt nálam egy 60 ezres edzőfelszerelés. Amiről ő is tudott. És ő azért mégis kicsit jobb állapotban volt meg ő edzettebb volt mert régebb óta piált mint én.
2020. ápr. 13. 00:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egyreszt o is tok reszeg volt a leirasod szerint, masreszt neki joval messzebb kellett volna mennie es arra sincsen semmi garancia, hogy amig o egyedul baktat a minuszban egyedul, nem raboljak ki, nem esik el, ahogy te stb. Felajanlottad neki azt, hogy ott aludhat nalad, ha elkiser teged?

Megertem, hogy rosszul esett neked a dolog, de probald belekepzelni magad az o helyzetebe is. Valoszinuleg az itt a legnagyobb problema, hogy meg mindig benned van a tuske es nem mondod el neki ami bant. Uljetek le es beszeljetek at a dolgot. Csak ezutan donts.

2020. ápr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos a felháborodásod és a haragod. Mindketten részegek voltatok. Téged leszállítottak a buszrol és az árokparton elaludtál és kiraboltak. A haverod nagy nehezen hazabotorkált.

Olyan dolgokért hibáztatod amiért Te vagy a hibás. Hárman fogtak le és itattak le? A haverod erősködött, hogy hozd magaddal az edzőcuccot kocsmázni? Te egy megállót nem bírtál hazasétálni és a haverodtól azt várod, hogy miután téged hazakísért akkor ő gyalogoljon hasonló állapotban öt megállót?


Ezek után a haverod helyében nem keresném a társaságodat. Irreálisak az elvárásaid ezért nekem ilyen barát nem kéne.

2020. ápr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Önző vagy.

Téged a saját megállód előtt raktak ki, ő jóval messzebb lakik, de elvártad volna, hogy ő gyalogoljon haza a fagyban részegen? És ha ő se talál haza? Ő jóval messzebb volt. Azt nem tudhatta, hogy téged ki fognak rabolni. Amúgy meg, ne részegedjetek le annyira, hogy ilyrn legyen.

2020. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
miért várod el 20 évesen, hogy bébiszitterkedjenek feletted? miért mész 60 ezres edző cuccal inni?
2020. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!