Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért utálják azokat az...

Miért utálják azokat az embereket akiknek fejlett az igazságérzetük?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert az ilyen emberek kimondják az igazságot. És ahogy van a mondás, az igazság fáj
2020. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Csak azokat utálják, akik ki is merik mondani az igazságot. Az kényelmetlen tud lenni. Egyébként nekem is fejlett, úgy érzem, viszont vannak szituációk, amikor szerintem jobb hallgatni. Néha az igazság kimondásával nagyobb kár keletkezik, mint a hallgatással.
2020. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Mert sokszor a saját véleményüket szajkózzák "igazságként" hisztérikusan visítozva.

Logikusan, érvekkel alátámasztva meggyőzhető vagyok. Ordítással ("mert csak!") és fizikai fenyegetéssel meg nem.

2020. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Mert akik abban a hitben élnek, hogy "fejlett az igazságérzetük" felhatalmazottnak érzik magukat arra, hogy másokat kioktassanak, megprobálják a véleményüket másokra ráeröltetni. Ráadásul elég gyakran szo sincs igazségrol, csak sima nagyképüsködés!!!
2020. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy te azt hiszed neked van igazad, még nem biztos, hogy úgy is van.
2020. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

1. Viszonyítás kérdése, hogy ki, mire tekint igazságként. -A legtöbb embernek "saját igazsága", - igazságérzete - van.

2. Az őszinteség önmagában nem bűn, de sokan összekeverik a tapintatlan gyökér magatartással az őszinte vélemény megformálását. -Ha én más véleményen vagyok, mint egy ember, az nem jogosít fel arra, hogy sértegessem, megalázzam.

3. Sokan abban látják a saját igazságukat, hogy végig sem hallgatják a másik embert, - csak a magukét fújják - lehetőleg úgy, hogy a másikat még véletlenül se hagyják szóhoz jutni annak reményében, hogy legyen esélye megvédeni a saját álláspontját.

4. Sokan a saját igazságuknak érzik azt is, hogy kéretlenül osszák az eszet, beleszóljanak mások magánügyeibe, könyékig kotorásszanak mások zsebeiben, - holott ehhez semmi joguk.


Ennyit a "fejlett" igazságérzetről!

2020. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Mert nem elég rugalmasak. Az igazságérzet jó dolog lehet néha, de nem mindig.
2020. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy sok embernek a saját maga igaza az igazság, és én csak simán hülye vagyok, hogy értsem őket. Nesze neked, három félév pszichológia!
2020. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobban szeretnek kényelmes hazugságban élni.
2020. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt szerintem érdemes megkülönböztetni az "igazság" szó értelmeit. Szerintem nem arra mondják, hogy fejlett az igazságérzete, aki a saját igazát szajkózza, vagy aki úgy érzi, hogy csak neki lehet igaza. A fejlett igazságérzet az, ami gyerekeknek, kamaszoknak van. Pl. ha ketten nem egyforma jutalmat/büntetést kapnak ugyanazért a dologért, akkor egy gyereknek ez hamar feltűnik és gyakran szóvá is teszik, mert nincsenek bennük azok a gátlások, mint a felnőttekben. A felnőtt nem mondja ki, mert, ha őt éri a negatív megkülönböztetés, akkor kicsinyeskedőnek tarthatják majd, ha szóvá teszi, vagy más okból lehet sértődés, kellemetlen helyzet belőle. Egy gyerekre meg csak legyintenek, hogy gyerekszáj, vagy jobb esetleg azt mondják: igaza van!

Szerintem utóbbi értelemben a fejlett igazságérzetűeket nem utálják, csak ha túlságosan kellemetlen helyzetet teremtenek vagy nagyon tapintatlanul közlik az igazságot. Valóban sokszor fáj az igazság...

2020. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!