Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagy jellemhiba, ha csak...

Nagy jellemhiba, ha csak azért barátkozom vele, mert jobbnak érzem magam mellette?

Figyelt kérdés
Nincs sok önbizalmam, szinte mindenkit jobbnak látok magamnál. Van egy barátnőm, akit őszintén kedvelek, mert humoros és aranyos ember, de elég csúnyácska és kis szerencsétlen is. Mellette sosincs önbizalomhiányom, ha megyünk valahova mindig nekem bókolnak vagy dicsérnek meg, sokkal jobban észrevesznek az emberek valamiért. Tudom, hogy ez nem szép dolog és azt hiszem érzi ő is, hogy az egóm növelésére használom, de talán nem is zavarja, hisz nem tesz ellen semmit. Felismertem magamban, hogy ez rossz csak nem tudom hogyan győzzem le. Vannak más barátnőim is,de mindannyian csinosabbak, szebbek, okosabbak, mint én és velük nem is szeretek annyira kimozdulni, mert elveszik a kevés magabiztosságomat is. Nagyon rossz tulajdonság ez?
2020. ápr. 28. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz tulajdonság, hanem természetes dolog, hogy jó érzés, ha értékesnek érzed magad, DE ez nem barátság.
2020. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább gusztustalan dolog részedről. Ha egyszer fordul a kocka, és ő kivakarodik, akkor mit fogsz tenni?
2020. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem rossz, amit teszel, viszont az nagyon pozitív, hogy tudod, hogy ez az egó miatt van.

Igazából a helyzethez nem sok köze van a barátnődnek. Talán ő már rég rájött arra, amire te most kezdesz: az egó vajmi keveset ér az életedben. Amint megérted - és jó úton haladsz -, hogy az egó semmi, azonnal felértékelődsz önmagad számára. Ha most szükséged van az "egó"-ra, nem tudod, hogy több vagy annál, amit most vélni látsz önmagadból. De a barátnőd azért tudhatja ;) Azt hiszem, a barátnőd viselkedése lehet a visszacsatolás (tükör) önmagadnak. Figyelj rá :)

2020. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Ha egyszer fordul a kocka, és ő kivakarodik, akkor mit fogsz tenni?"


Nálam előfordult már ilyen. A korábbi "jobb csaj" egyszerűen lelépett egy pillanat alatt és nem keresett többé, ahogy megtudta, hogy most már én állok jobban a dolgaimmal.

Ez nem barátság.

2020. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!