Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék barátkozni...

Hogyan tudnék barátkozni felnőttként, ha nincs semmi beszédtémám és úgy érzem nincs mit mondanom?

Figyelt kérdés
Férjemnek rengeteg barátja van, néha én is beleolvasok az üzenetbe miket dumálnak. 90%-ban valakinek a kibeszélése folyik, még az enyémé is, pl. a feleségem így úgy amúgy, illetve még amolyan életbölcsességek vannak benne: pl. hát ilyen az élet, az emberek/vallások/gyerekek stb ilyenek olyanok, én ezt szeretem, ezt utálom stb. Hogy kell beszélgetni mással, ha nekem nincs megosztási vágyam? Hallgatag vagyok, mindent magamban tartok. Nincs közösségi oldalam se, nem nézem másét se. Férjemmel sem tudok beszélgetni semmiről, igaz nem is értenénk egyet sok mindenben. Gyerekeim is nagyon jól elbeszélgetnek egymással. Igaz, nekik azért tanítok dolgokat szóban, mert ők még nem tudnak mindent. Nem érzem magam normálisnak, hogy ilyen magányos farkas vagyok. Szeretek emberek között lenni amúgy, de szinte csak akkor beszélek, ha kérdeznek. Szivesen hallgatok másokat, de nem találnak elég jó partnernek és továbbállnak, hamar egyedül maradok minden társaságban.

2020. máj. 1. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs téma ami érdekel, miről tudnál bárkivel beszélgetni?
2020. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor legyél hallgató, csak ne panaszkodj, hogy nem érdekel amit a másik mond, hallgasd végig.
2020. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
soktéma érdekel és az is amit a töbiek mondanak. a problémám hogy én nem tudok megnyílni. nincs közlési vágyam.
2020. máj. 1. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Akinek igazán fontos vagy úgyis érdeklődik utánad, kérdez, ha arra válaszolsz az elég.
2020. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elég, fontos, hogy önállóan is megnyilvánuljon, ha nem, hosszútávon azt az érzetet kelti, hogy nem kíváncsi rá.
2020. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs mit megosztanod, akkor minek akarsz barátokat?
2020. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak van valami hobbid? Csak érdekel téged valami? Divat, sport, természet, főzés, kertészkedés vagy bármi.

Keress az érdeklődésednek megfelelő Face-csoportot.

2020. máj. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!