Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érzem jól magam...

Miért nem érzem jól magam társaságba?

Figyelt kérdés
Eddig mindig az a gyerek voltam aki imádott középpontba lenni, szerettem ha sok barátom van, ha tehettem mindig elvoltom otthonrol és másokkal találkoztam, de mostanában nem érzem jól magam közösségbe, úgy érzem, hogy nem tudom magam adni és feszült vagyok. Maximum az olyanokkal tudok elleni akik tényleg nagyon közel állnak hozzám, de volt már, hogy velük se, és ettől megijedek. Sokszor úgy érzem, hogy senki nem ért meg és egyedül vagyok a nagy világba, pedig semmi okom sincs, hogy ezt érezzem. Tudom hogy ebbe a korba ez természetes de nagyon rossz, és még véletlenül se akarok antiszoc lenni. Ti éreztetek már hasonlót? 17F
2020. máj. 5. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg alapból már egy ambivertál személyiséged van. Tehát mind a társaságra, mind az egyedüllétekre szükséged van. Csak utóbbit eddig nem is vetted észre.

Erről mit gondolsz?

Lényeg benne az is, hogy nem leszel antiszoc semmiképp sem, mert a személyiséged követeli tőled, hogy keresd a társaságot! Ez nem tud ilyen hirtelen változni.


Tinikor sok fasságot csinál az emberrel. Például ilyen aggódásokat felerősít, ami teljesen logikátlan.


Nem jó, mert látod teljesen aláásta az önbizalmadat, szorongani kezdtél. Sulipszicholóust mindenképp javasolnám, mint szakembert. Vele nagyon jól át tudnád beszélni, hogy miért is ez a változás benned, és hogyan lehetne kikerülni belőle.


Mert ki kell, mert ez most egy negatív spirál, amivel ha nem foglalkozol, akkor folyamatosan rosszabb lesz, és végül szociális fóbia, pánik betegség is lehet belőle. De azért ne szaladjunk ennyire előre. Jó, hogy észrevetted, valami nincs rendben. Ez volt az első lépés. A következő, hogy kezeld a helyzetet!


Amúgy pszichológus nyilván segíteni fog az önismeretben, tükröt mutat neked, amiből megtudhatod majd, hogy a negatív gondolataid alaptalanok, javaslatokat ad, meg hasonlók. Csak nyíltnak kell lenned vele, mint itt velünk.

2020. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!