Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem akarok, félek az...

Miért nem akarok, félek az emberek közelébe lenni? Miért nem érzem jól magam társaságba? (olvasd alul bővebben)

Figyelt kérdés
Kb 2-3 éve kezdődött hogy nem érzem jól magam társaságban, egyszerűen nem tudok megnyílni, inkább hallgatok szótlanul és csak azok társaságát szeretem akiket régebb óta ismerek és valamiért szimpatizálok velük, pl az unokatesómék. 2-3 éve abbahagytam a szakközépiskolát mert az osztálytársaim rámszáltak amiért csendesebb voltam a többieknél. Volt hogy seggbe rúgtak, megaláztak, ételmaradékokkal és papírgalacsinokkal dobáltak.Rászórták a morzsát a padomra és felborították a padomat, a kabátom kapusznijába narancsdarabokat tettek és még sorolhatnám. Annyira kikészültem hogy rettegtem iskolába menni, hiába szóltam az osztályfőnöknek mindig megúszták egy ejnye bejnyével, a szüleim pedig semmiről sem tudtak mert féltem nekik elmondani. Végül úgy tudják a mai napig hogy azért hagytam ott az iskolát mert egyszerűen nem akartam kijárni.. Be szerettem volna fejezni de minden nap sírva mentem haza,többször elsírtam magam az iskolába is, teljesen ki voltam készülve. Kellett egy jó 1 év mire úgy gondoltam hogy talán ismét kezdhetnék valamit magammal, tanulhatnák vagy dolgozhatnék de egyszerűen nem megy. Félek munka után nézni, mert még nincs szakmám. Félek felhívni bárkit is állás után érdeklődve. Egyszerűen rettegek attól hogy munkatársaim legyenek vagy esetleg osztálytársaim.. félek hogy megint kiközösítenének.. A 2-3 év alatt egyszer dolgoztam és vettem részt tanfolyamon amit muszáj volt elvállaljak különben kitiltanak a munkaügyi központból. A tanfolyammal kapcsolatban jó tapasztalataim voltak, szerettek az osztálytársak engem de talán csak azért mert én voltam a legszebb közüllük és a legkedvesebb, legcsendesebb. A munka alatt viszont kikészített egy munkatársam,ezért elment ismét a kedvem a munkától pedig tudom hogy dolgoznom kellene vagy tanulni, és szeretnék is de egyszerűen rettegek hogy új embereket ismerjek meg..miért van ez? miért félek ennyire az emberektől? Mikor múlik ez el? :/

2014. nov. 3. 14:38
 1/10 Kései Sirató ***** válasza:
65%
Rossz az önértékelésed, ennek többféle ok állhat a hátterében. El kellene menned pszichológushoz. HA nincs rá pénzed, vedd fel a kapcsolatot a családsegítő szolgálattal és ott ingyenesen is igénybe veheted.
2014. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is félénk vagyok, és egyszerűen nem tudok ellene semmit sem tenni, mert ilyennek születtem. Viszont kezdek belenyugodni. Ha ennyire súlyos a problémád, akkor keress fel egy szakembert, vagy legalább szánd rá magad, hogy beszélgess a szüleiddel, mert hosszú távon nem lesz jó vége.
2014. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Most is annyira szeretnék dolgozni vagy tanulni de egyszerűen nem tudom össze szedni magam és azt mondani hogy igenis elmegyek és megcsinálom!Ha például boltba megyek vagy postára vagy akárhova akkor nem vagyok feszült de ha tudom hogy dolgozni mennék vagy állás ügyben mennék valahová akkor rettegnék hogy most akkor mi lesz.. :/ pszihológushoz pedig nem szeretnék elmenni, egyszer voltam eddig akkor is amit én bizalmasan elmondtam neki azt mind elmondta anyukámnak.
2014. nov. 3. 14:56
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha azt várod hogy ez magától elmúljon akkor csak életed végéig kell várnod, egy perccel sem tovább.


Neked kell megoldanod ezt a feladatot.


Először is fogadd el hogy ilyen kis félős vagy.Ne ellenkezz, hagyd félni magadat nyugodtan, valaki félősebb valaki bátrabb valaki okosabb vagy butább kit érdekel.

Te most pont félősebb lettél, örülj neki hogy csak ennyi az egész végül is van szemed,szád, értelmes vagy, van mit enned és még ezek szerint szép is vagy meg kedves is.

Tehát minden adott, miért ne lehetne ezt a kis feladatot könnyedén megoldani ?


Gyakorlatilag fejest kell ugranod a tömegbe.

Ismered a mondást: 'amerre a félsz arra az út'

Látod milyen könnyű dolgod van mások nem tudják merre induljanak neked meg még az út is meg van mutatva,el vagy kényeztetve.

Szóval irány a tömeg a zsúfolásig megtelt buszon, metróba vagy a plázába csúcsidőbe a tömeg kellős közepébe. Mindenképp mozdulj ki a komfortzónádból hogy valami olyan helyen találd magad ahol félsz, ha ehhez ki kell menned a temetőbe éjfélkor akkor menj.Ha ott vagy a helyzetben és érzed hogy félsz akkor nincs semmi baj minden a szokásos hagyd magad félni nincs abban semmi rossz ugyanolyan mint a többi emberi tulajdonság.Szóval ott vagy, érzed a félelmet és tedd fel magadnak a kérdést hogy tulajdonképpen most mitől félsz ? Senki a világon nem akar bántani, lehet hogy észre sem vesznek vagy ha mégis akkor biztos tetszel egy fiúnak és ő is mindentől meg akar védeni, minden olyan fenyegetéstől ami nem is létezik. Valamikor elég megérteni egy helyzetet és magától elmúlik. Ott vagy a félelmeddel de tulajdonképpen nincs is mitől félni,látod hogy ez hülyeség ilyen nincs és kész.


Ez a gyakorlati rész, most lássuk az elméletet.

Este amikor le tudsz ülni nyugodtan magaddal foglalkozni akkor mehetnek a pozitív megerősítések amit elmondasz magadnak. Lehetnek ezek a következők: Szeretem magamat, bízom magamban, az emberek a barátaim, senki sem fenyegeti személyiségemet, biztonságos emberek közé mennem, az emberek szeretnek engem, új barátaim vannak, a barátaim szeretnek velem lenni, a világ biztonságos, napról napra jobban érzem magam az emberek között stb. amit csak ki tudsz találni.

Nem kell ezeket egész nap mormolni magadban csak este szánsz magadra egy kis időt és megerősíted magadban amit szeretnél és kinyilvánítod az élet felé.


Ki tudja még a végén annyira megszeretsz emberek közé menni hogy majd azért írsz ide legközelebb mert utolért a magány:-)


És természetesen menjél tovább tanulni hogy minimum legyen egy olyan szakmád amit szeretsz csinálni.

2014. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nahát most elmosolyodtam a válaszodon, igazán jól esett olvasni amit írtál és próbálok erőt meríteni belőle. Végül is igazad van, ha legközelebb félni fogok egy helyen akkor bele gondolok hogy most miért is félek hisz senki sem fog megenni?! Kipróbálom! ;) Volt egy időszak amikor sokat buszoztam, azzal nem is volt baj mert ott senkivel nem kell beszélgetnem,kommunikálnom. Viszont ha például iskolába vagy dolgozni mennék akkor ott muszáj lenne beszélnem a többi emberrel, sajnos hajlamos vagyok arra hogy inkább csendben ülök minthogy csatlakozzak mások beszélgetéséhez.Nagyon nehezen nyílok meg idegenek előtt. Szívesen tanulnék valami olyan szakmát ami kapcsolódik a weboldal készítéshez, van egy weboldalam,honlapom amit nagyon sokan szeretnek és imádok azzal foglalkozni.Az oldalam egy számítógépes játékkal foglalkozik és mondhatni enyém a legnépszerűbb ilyen magyar oldal. Szerintem elég jól tudnék szórólapokat, designokat tervezni de mindehez szerintem alap feltétel az érettségi.. :/ Bevallom gyengének érzem magam ahhoz hogy lerakjam az érettségit és befejezzem ezt az 1 évet mert amikor elkezdtek piszkálni a suliba akkor elkezdtem elhanyagolni a tanulást is, egészen addig mentem el hogy már egyáltalán nem tanultam az órákra mert úgy voltam vele hogy minél hamarabb éljem túl azt a napot a suliba. Szerintem nemártana mindent elölről kezdenem 9. osztálytól. :( Még egyszer köszönöm a válaszod, én nagyon örültem hogy te most ide írtál, igazán jól esett amit írtál, megpróbálok erőt meríteni belőle! :)
2014. nov. 4. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehetnél jó grafikus(érettségi után hivatalosan is)

Az ilyen viselkedésűeknek kellett volna annak idején pszichológus leginkább,akik miatt ide jutottál.

Velem ilyen dolgok nem történtek,ha valami nem tetszett megvédtem magam,nem hagytam a dolgokat elfajulni.De mindig úgy éreztem nem fogadnak el az emberek,kilógok közülük többnyire.

Már nem zavar,csendben vagyok,ha lehet.Nem akarom hogy megismerjenek idegenek(pl.munkatársak,akárkik,akikkel kapcsolatban állok,de nem barátaim)Zárkózott vagyok,de tudatosan,mert ez önvédelem.Annyi hátránya van,hogy tényleg kerülöm a hosszas beszélgetést,ösztönösen,és rosszul érzem magam tőle.Nem is voltak munkában sem ellenségeim soha.Mert nem tudták megismerni a gyengeségeimet sem.(pedig rengeteg van,csoda hogy élek :-)))

Biztonsági őr vagyok most,"nem engedhetem meg" hogy rám legyen írva,mit érzek.Az emberektől nem félek,de gyakran elkerülnék mindenkit legszívesebben,mert inkább idegesítőek.

Nem kell munka közben másokkal kapcsolatban lenned folyamatosan,esetleg 1-2 állandó kollégával,de sok mindenhez nem kell senki,csak TE!

2014. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit hiányolok belőled az az akarat.

Te azt mondod hogy majd ha legközelebb megint bele kerülsz egy olyan helyzetbe amikor félni fogsz akkor kipróbálod hogy felteszed magadnak a kérdést hogy mitől félsz.


Én pontosan ennek az ellenkezőjét mondtam. Konkrétan azt hogy te magad teremtsd meg ezt a helyzetet.

Te most csak otthon ülsz és félsz az alkalomtól hogy úristen mi lesz ha megint félni fogsz, ezért csak nyalogatod a sebeidet miközben nem csinálsz semmit.


Szerencséd hogy nem vagyok ott mert fognám a kezed berángatnálak az iskolába berúgnám az igazgató szobájának az ajtaját és bele hajítanálak a székbe hogy most ki nem jössz addig amíg meg nem beszélted az igazgatóval a tovább tanulásod részleteit.


Így kell elkezdeni megoldani egy feladatot, nem úgy hogy otthon pityeregsz hogy jaj mi lesz velem.

Mi lenne veled áruld már el ? Mi lesz veled ha beszélsz valakivel ? Félni fogsz ? És ha igen akkor mi van ?


Más emberek minden nap az életüket kockáztatják, a zsaruk lövöldözésbe keverednek miközben gyilkosokat üldöznek, a tűzoltók bemennek a lángok közé hogy megmentsék az életeket, a világban folyó harcokról nem is beszélve ahol naponta emberek halnak meg. Te meg nem mersz beszélni valakivel ?


Igen, ez a te problémád.

De nem az a baj hogy a feladat pitiáner hanem az hogy te még ezt a keveset sem akarod megoldani.

2014. nov. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most hétfőn lett volna egy állásinterjúm de nem mertem elmenni.. :s
2014. nov. 19. 11:01
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
Ez elég nagy baj. Esélyt sem adtál magadnak..
2014. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen együtt érzek/érzünk itt veled de a cél nem az lenne hogy kikerülj ebből az állapotból ?


Mert azért tenned is kéne.

Fentebb már leírtam hogy mit.

Azóta már rengeteget javulhattál volna és mostanra lehet hogy az állás is meglenne, de legalábbis biztos hogy el mertél volna menni.

2014. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!