Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek hanyagoljam ezt a...

Szerintetek hanyagoljam ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátnőm, már 13 éve barátnők vagyunk (most 25 évesek vagyunk).

Nekem van 2 kisfiam, neki pedig egy kislánya.

Elég fura lett a kapcsolatunk, mert eddig nagyon jól elbeszélgettünk, mostmár meg folyton csak nyavog.

De szó szerint. A gyereke most lépett be a dackorszakba, de attól még nem kéne bunkonak lennie, nekem is benne van a 3 évesem, mégsem rinyalok másoknak.

Nem is ez idegesít a legjobban, hanem az, hogyha nekem gondom van, egyből eltereli másra a figyelmet. Úgy tesz, mintha nem is írtam volna semmit, és hajtja tovább a magáét, hogy ő már mennyire nem bírja az anyaságot, hogy mennyire elege van stb stb stb..

Én szereten, mert már nagyon régóta ismerjük egymást, de sokszor minden eletkedvemet elveszi, lehúz negatívba.

Hiába mondom neki, hogy próbáljon picit pozitívabb lenni, nem akar. Jó én ezt megértem, de nem hiszem, hogy csak rossz napjaik vannak a gyerekkel. Szegény kislány csak 2 éves. Mikor nálunk voltak a vírus előtt, ra is csapott ha nem azt csinálta, amit ő mondott neki. Nem tudom, fura nekem ez. Én soha nem bántom a fiaim pedig ők se csináljak mindig azt, amit én akarok.


Ti mit tennétek? Beszeljek vele csak ritkábban? Az a baj, hogy 0-24/0-24 írja ezeket a dolgokat, akkor is ha nem válaszolok.


Bocsi a helyesírási hibák miatt, de javít a telóm.

Köszi a válaszokat.



2020. máj. 6. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodj el, hogy számodra mit jelent egy barát? Mit adsz neki, te mit kapsz tőle - nem, még véletlenül sem pénzre gondolok! -, mennyire számíthatsz rá, ha baj van, mennyi közös vonásotok van, mennyi a közös érdeklődés, mennyire vagytok egy hullámhosszon, mennyi pluszt tudtok adni egymásnak lelkileg.


Minden más csak érdek, régóta fennálló ismeretség, amit az emebrek hajlamosak barátságnak tekinteni.


Képzeld magad egy vázának! Milyen váza lennél, ha váza lennél? Hány szál virágot kérnél? Akinek kevés virág kell, az kevés barátot akar, de mély barátségot és tartósat; akinek sok, aköré inkább udvartartás kell és sok, inkább felszínes kapcsolat.

2020. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha az én szemszögéből nézem, akkor szerintem mindig meghallgatom és próbálok mellette állni mindenben. De kb úgy érzem, hogy csak egy lelkiszemetesnek használ. Csak akkor ír ha gondja/baja van és ha nekem lenne rá szükségem akkor természetesen sosincs ott.


Most írt, hogy nem fog írni mert elege van.

Írtam neki, hogy jolvan es h most nem kérdezem h mi a baja mert nem vagyok olyan lelki állapotban, majd beszélünk ha úgy érzi.

És erre azt írta, hogy ha ilyen választ adok, akkor szakitsuk meg ezt a barátságot.

Szval most lerazott szo szerint.....

2020. máj. 6. 08:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm aki 2 percig se tűri hogy rólam legyen szó, mindig bedob valamit amivel el akarja terelni a figyelmem arra.ilyen hülyeségeket képzelj el hogy várj csöngettek, csörög a telefon, nyugtalan a kutyám vajon mi baja lehet, mindjárt jövök elmegyek pisilni stb. Ezzel leállít utána meg folytatja a magáét.

Egy jó ideje már nem hagyom, nem reagálok ezekre semmit, nem kérdezem meg ki jött, ki hívta, mi baja a kutyának.

Egyébként köztünk is ő a negatívabb,a panaszkodós.

Ne állj mindíg a rendelkezésére, hadd írogasson, csak akkor válaszolj ha van idöd és kedved.

2020. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2-es hozzászólásodra: nem barát láthatod.amint nem tud arra használni amire máskor, még ö sértődik meg.

Meg se kérdezi mi bajod,segíthet valamiben?nem tudsz most a hülyeségeivel foglalkozni akkor menj is a fenébe?

2020. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a reggeli után megírtam neki az őszinte véleményemet, nem bírtam magamnak tartani. Válasz persze azóta se jött.

Mindegy is, köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!