Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért erőlteti ennyire a...

Miért erőlteti ennyire a barátságot?

Figyelt kérdés

Gyerekkori legjobb barátnőmről van szó. Annó folyton együtt voltunk, volt egy hármas csapatunk egy nagyobb társaságon belül. Aztán elkezdtek engem kihagyni minden programból, inkább mások, "menőbbek" társaságát keresték. Nekem ez annó, 14 éves koromban nagy törés volt, nem értettem az egészet, évekig bennem volt a tüske. Aztán nyilván elengedtem a dolgot, lett új tarsaságom. Az egyik lányt viszont az új barátai elkezdték hanyagolni, össze is vesztek, ő pedig elkezdett újból felém húzni de én már nyilván tartottam a távolságot. Ez mind 14-15 éves korunkban volt. 18 éves korunktól kezdve pedig tényleg csak alkalomszerűen találkoztunk vagy beszélgettünk, amikor a régi nagyobb társaság összegyült.

Most 25 évesek vagyunk, kb 1,5 éve kezdett el járni a nővéremhez körmözni (együtt lakunk, itthon vállal be pár ismerőst).

Azóta úgy csinál, mintha mi ezer éve legjobb barátnők lennénk és mindent tudnánk egymásról. Az egy dolog, hogy ő az egész életét elmesélni minden alkalommal (olyan dolgokat amiket én pl senkinek nem mondanék el) de az valahogy nem tűnik fel neki, hogy én mindíg csak felszínes valaszokat adok. Pár honapja olyanokat írt, hogy reméli mindíg ilyen jó barátnők maradunk de az nem tűnt fel neki, hogy erre nem válaazoltam. Nyilvan nem bízok meg benne, nem is ismerem már, ezer éve nem vagyunk olyan kapcsolatban.

Folyton hív magukhoz, pedig az anyósáéknál laknak (akikkel rossz a kapcsolat) és én még csak a férjével sem találkoztam soha. Nemrég szült, azóta folyton kepeket küld róla, korábban a macskájáról küldött állandóan. Ilyenkor írok egy mosolygós emojit és ennyi, őszinten ez engem nem érdekel.

Egyébként egy nagyon pozitív, kedves lányról van szó, nem tudok rosszat mondani róla, pont ezért nem is tudom elküldeni a ...ba.

De egyszerűen nem értem, hogy miért erölködik ennyit, mi lehet ennek az oka.


2020. máj. 1. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ebbe semmit beleképzelni, mindenki tartozni akar valahova, lehet hogy csak barátkozni akar?


Őszintén nekem már feltűnt volna a távolságtartásod, de van egy pszichológiai trükk, miszerint őt hagyod sokat beszélni magáról, te meg keveset, de azért hozzászólsz és kérdezel is. Ekkor neki úgy tűnik mintha baromi jót beszélgetnétek, közben csak szerinte. Na most az alapján amit írtál ez simán lehet.


Te miért is nem viszonzod igazából? Egy gyerekkori sérelem miatt? Azt már elfelejthetted volna.

2020. máj. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem ertem, h miert nem.vagy korrekt es kozlod vele finoman. Ne kuldd el a busba, de elmondhatod a te allaspontod: "figyelj xy, nekem anno nagyon rosszul esett, hogy hanyagoltatok, de en azota tovabbleptem es nem szeretnek tobbe a baratod lenni. Nekem ez mar igy nem ugyan az, mint regen.". Ezzel nem fogod megbantani (bar biztos szomoru lesz) es vegre le is fog kopni. Gondolom ujra baratnok nelkul maradt es te vagy az egyetlen aki fele meg tud nyitni.
2020. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barmiert sem veszi eszre magat, epitsd le, kesz.
2020. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!