Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen vagy gimnáziumban...

Egyetemen vagy gimnáziumban kötöttetek több barátságot?

Figyelt kérdés

Azért érdekel mert most végeztem a gimiben de viszont kevés barátom van és nem tudom hol szerezhetnek remélem egyetemen lesz sok lehetőség rá. Es jo lenne ha nem csak onnan lenne hanem sok baratot szerezhetnek pl lakokozossegbe stb.


Szerintetek hol kötődik több?



2020. máj. 5. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jellemzően gimiben, mivel ott össze vagytok zárva míg az egyetem sokkal szabadabb és több mindent intézel magadnak. De ettől simán lehet hogy pont egy olyan osztályt fogsz ki akikkel nem találod meg a közös hangot. Egyetemen is bőven van lehetőség barátkozni, akár az órák alatt/között, akár az egyéb programokon. De többet kell érte tenni, mivel nem fogja mindenki direkt a te társaságodat keresni, míg iskolában ez valamennyire kényszer.
2020. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
En pl gimiben, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Egyetemen inkább felszínes kapcsolataim vannak, elvagyunk de nem vagyunk barátok. De sokan vannak kb második családjukkent tekintenek az egyetemi barátaikra. Szerintem ez mindenkinél más, attól függ, hogy mennyire vagy egy hullamhosszon az adott emberekkel.
2020. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jolenne olyan baratokat talalni akik tenyleg igaziak es nem teloznak ha talalkoznak stb hanem hulyeskednek, ha random felhivom akk benne van a dolgokban es nem hetekig kell tervezni percrol percre h mit csinalunk, ugy ellenni h sirunk a nevetestol, amit nem csak az tart ossze h pasi szerzesrol beszelnek, random kitalaljak akar ejjel h elindulnak bulizni, nem felszines mystori rakosgatas megy h ok programoznak de igazabol nincsenek is el egymassal mert csak nyomjak az instat stb.

Hanem buli utan mondjuk varos masik pontjarol letten hazatekernek egy biciklin amikor kedvuk van es vegig nevetik...

2020. máj. 5. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én egyetemen. Gimiben nagyon sokféle érdeklődési körű ember van összezárva egy osztályba, és nehezebb közös pontokat találni. Egyetemen viszont azon a szakon, ahová jársz, mindenki ugyanarra, vagy legalábbis hasonló pályára készül, és nagyobb eséllyel vannak hasonló érdeklődési köreitek. Nálam legalábbis így volt. Meg úgy egyáltalán én magam is sokkal felszabadultabb voltam az egyetem alatt, mert érdekelt az a szak, amire jártam, és sokkal kisebb arányban kellett olyan tantárgyakat tanulnom, amik egyáltalán nem érdekeltek, felszabadultabban pedig barátkozni is könnyebb.
2020. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha muszáj választani akkor inkább gimiben. Legjobb barátomat valamint egy nagyon jó barátnőmet gimiből ismerem, de én jellemzően eljárok sok helyre, úgyhogy a társasági körből megismert emberek teszik ki a barátaim nagy részét.
2020. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyetemen. Gimiben nem voltam egy liga a többiekkel (alig mentek egyetemre) ráadásul folyamatosan bsztattak is.
2020. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Hosszú távon nekem 1 ember maradt meg a gimiből és 1 az egyetemről, akikkel rendszeresen tartom a kapcsolatot jóval később.
2020. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
77%
Én egyetemen. A csoporttársak, a kolistársak, a diákmunkás társak közül mindig volt valaki, akivel csipáztuk egymást.
2020. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelműen egyetem. A gimisekkel egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, az egyetemiekkel viszont olyan kapcsolat alakult ki pár hónap alatt, ami semmi eddigihez nem hasonlítható. Gimiben egyáltalán nem voltak hasonló érdeklődésű emberek, egyetemen viszont egyértelműen több ilyet találni. Persze az is sokat jelent, hogy a koli miatt éjjel - nappal együtt vagyunk, akarva-akaratlanul úgy ismerjük egymást, ahogy senkit se lehetett volna gimiből.
2020. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már 24 éves vagyok, elég ritka eset, mivel 3 fő barátom van akikkel mind egy osztályban kezdtünk általános elsőben és azóta is nagyon szoros barátságot ápolunk. Napi szinten beszélünk és járunk bulizni, jól elhülyéskedünk de a komoly dolgokat is megtudjuk beszélni. Szerencsésnek tartom magam, hogy egy ilyen baráti kört tudhatok a magaménak.
2020. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!