Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nekem dicsekszik amikor...

Miért nekem dicsekszik amikor tudja, hogy engem érzékenyen érint ez a téma?

Figyelt kérdés
A barátnőm folyamatosan a terhességével dicsekszik amikor tudja, hogy nekem nem akar összejönni a terhesség már hosszú évek óta. Amikor megkértem, hogy ne dicsekedjen nekem ezzel , mert érzékenyen érint ez a téma akkor megsértődött.
2020. máj. 13. 09:26
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
36%
Ja, akkor ne fejezze ki a boldogságát a barátnőjének, mert az savanyú pofát vág rá? Szerinted ő mit érezhet? Gondolj egy kicsit a helyzetébe. Amikor terhes lettem, folyton vigyáznom kellett két meddő barátnőm lelkivilágára. Ku.va szar dolog ez.
2020. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
58%
Az meg a másik, ha nem bírod elviselni az irigységet, akkor ne barátkozz vele többet. Ha megérkezik a baba, akkor még rosszabb lesz neked szóval gondolkodj el hisztizel még neki egy kicsit rombolva az örömét, vagy elhúzol a szeme elől és hagyod hogy boldog legyen?
2020. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%

Nem dicsekszik, hanem boldog, és nyilván nem fogja titkolni, meg úgy tenni, mintha nem lenne az.

Nekem sem lehet gyerekem. Ettől függetlenül örültem a barátnőim örömének. És soha nem mondtam nekik olyat, hogy ne beszéljenek a terhességükről.

Bocsi, de nem te vagy a világ közepe. Ne értékelt úgy mindent, hogy az ellened van.

2020. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
70%

Ritka ha van vkiben empàtia.



Engem anno mikor eljegyzett az exem màsnap az egyetemen el sem mondtam bnömnek mivel ugy kezdte a reggelt hogy ök tegnap szakitottak es ki volt bukva teljesen.

Nekem nem lett volna képem bevàgni a fent emlitett boldogsagban hogy Igen? Engem meg eljegyeztek tegnap :D

Valahol pofa is kell ehhez szerintem.

De nem vàrhato el az emberektöl. En is kapom az ivet rendesen ha vmivel küzdök éppen simàn ràvàgjàk hogy sz.r neked neki meg milyen szupi minden

2020. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
72%
*eljegyzés utan 2 évvel amugy szétmentünk
2020. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos magyar ember képtelen örülni a másik örömének, képtelen átélni, átérezni azt.


Ezért vagyunk ilyen búvalb..szott nép, mert ha bármi pozitívat említesz, fizetés, pénz, nyaralás, család, boldog élet akkor irigykedés a reakció, meg számonkérés, hogy miért "dicsekedsz". Bezzeg ha panaszkodásról van szó, akkor ott versenyt "futnak" hogy kinek a rosszabb.

2020. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
85%

Ha tud a problémádról, akkor tapintatlanság ömlengenie neked a terhességéről.

De amúgy mi az hogy évek óta nem akar összejönni? Kivizsgáltattad magad már?

2020. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
83%

De bírom, hogy az ember bármilyen témakörben képes magyarozni öcsém... :D


Nos lehet tapintatlannak érzed, és készülj fel, ha meglesz a baba, még inkább úgy fogod. De mégis csak barátok vagytok, és más lenne a helyzet, ha meddő lennél. Nyilván (és remélem) nem vagy az, és ezt ő is tudja, meg azt is, hogy te is keresztül mész majd ezen, és akkor ő örülhet veled.

2020. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
98%

Nézd. Elhiszem, hogy nehéz, de ha barátok vagytok, akkor neked is ugyanolyan tapintatosnak kell lenned, mint neki. Neki ez egy nagy dolog az életében és kivel osztaná meg, ha nem a barátnőjével? Ez teljesen természetes, ahogy az is természetes, hogy neked fáj, mert nem jön össze. Üljetek le és beszéljétek át, hogyan oldjátok fel ezt a helyzetet, mert az sem megoldás, ha nem beszélhet neked élete nagy dolgáról, de az sem, ha állandóan erről beszél persze. Alakítsatok ki egy közös álláspontot és próbálj meg örülni az örömének.

Nálunk sem jön össze, pedig nincs ismert betegségünk. A barátnőmnek van 4-5 alapbetegsége, ami csökkenti az esélyt, még is azonnal teherbe esett. Irigy vagyok? Nagyon, de egyben örülök is, hogy nekik az esélytelenek nyugalmával is ennyire könnyen jött. Mi átbeszéltük ezt, hiszen nekem keserédes öröm ez és ezzel tisztában van ő is. Nem várom el tőle, hogy ne dicsekedjen el uh képekkel, vagy a baba nemével, sőt, minden vizsgálata után én hívom, hogy "na mi volt?", mert őszintén érdekel. Az irigységgel csak magadnak ártasz. Próbáld függetleníteni a ti nehézségeiteket az ő boldogságától. Az a boldogság nem ellenetek szól és ha igazi barát vagy, akkor a "saját nyomoroddal" (már bocsánat) nem akarod lehúzni mások boldogságát.

2020. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
96%

Hát figyelj, én épp elvetéltem mikor kiderült, hogy a barátnőm terhes. Egy idösek lennénk, kb akkor szülnék mikor majd ő fog. Nehéz ez persze, de csak a barátnőd, kivel ossza meg örömét ha nem veled. Légy erős, nem a barátnőink hibája, ha nekünk épp rossz.

Kitartást!

2020. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!