Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valaki egyetert a vilagnezetem...

Valaki egyetert a vilagnezetemmel?

Figyelt kérdés
Sajnos sok biralat ert mert 21 eves vagyok es azt mondtam nem akarok gyereket. Egyetemre jarok most vagyok masodeves es tokeletesen elvagyok a sajat kis vilagomban. Azert nem szeretnek gyereket es ferjet mert anyukamat is lattam h edesapam szinte a haz szolgajakent kezelte,egyfolytaban kuzdott,40 eves korara mar oreges volt.. es en ezt akarom elkerulni. Inkabb leszek magam,de szabad. Egyatalan nem szeretem ha iranyitanak. Persze munkahelyen ez mas,de en a maganeletemrol beszelek. Sok a baratom kulfoldon is es neken egyik almom h beutazzam a vilagot es ne itt helyhez kotve maradjak egy csaladdal magyarorszagon.Lehet oregkoromra ezek a barataim mar el fognak felejteni de akkor meg magam keresem majd az eletben rejlo szepsegeket, meg ha belegondoltok annak is akinek gyereke van oregkoraban az idosek otthonaban vegzi,es egyedul marad... Persze szep az anyasag csak tavol all tolem.

2020. máj. 19. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogyha így érzed, akkor így kell lennie, és igazad van: te érzed mit szeretsz-tudsz-akarsz tenni. A gyerek felelősséggel jár, de az, hogy nem szeretnél gyereket, nem jelenti azt, hogy nem lennél felelősségteljes valaki. Nagyon hasonlóan gondolkodom én is, csak én okkal, és férfiként. Attól, hogy nincs az embernek családja, attól még tud, lehet teljes életet élnie.

Szóval nyugi, nem kell követni a csordát, ha így jobb:).

2020. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most így látod, lehet hogy 20 év magány után máshogy fogod.
2020. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagyis csak azért nem akarsz gyereket, családot, férjet, mert rossz példát láttál magad előtt, és anyukádat sajnáltad?

Gondolod minden férfi egyforma?

Vannak olyan kapcsolatok is, ahol a nő irányít, és bármily meglepő, ez a gyakoribb.

Bár az ilyen irányítósdi mögött nem kicsi pszichológiai probléma áll, akik erre hajlamosak, és nem ismerik fel a hátulütőit, az jobb, ha inkább egyedül tengeti az életét tovább.

2020. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire kategorikusan elutasítani. 11 évesen sokmindent máshogy gondoltál, 31 évesen is sokmindent máshogy fogsz látni.


A magány miatt ne aggódj, az időseknek is vannak barátaik.

2020. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most így látod akkor élj így. Aztán ha változik a véleményed akkor változtatsz rajt.
2020. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet vele, méghozzá azért, mert te a szüleid rossz házasságával azonosítod magát a gyerekvállalást. Ami így hibás következtetés. Lehet attól még jó és kiegyensúlyozott párkapcsolatod, hogy nem lesz gyereked. És annak ellenére is lehet boldog párkapcsolatod, hogy a szüleidé nem az. És nem kell hogy ez korlátozzon a vágyaid megélésében.


Egyébként én sem akarok gyereket, de nem a szüleim miatt.

2020. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek vele egyet, de csinálsz azt, amit akarsz. Ha te ezt akarod, hajrá, légy boldog a saját kis világodban!
2020. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más életútja van, az pedig, hogy szeretnél-e családot vagy sem, olyan szinten személyes döntés, hogy mások véleménye egyáltalán nem számít.


Amúgy én is így gondolkodom kb. Pár évvel vagyok idősebb nálad, és nem vonz a tipikus családmodell, ahol minimum 3 ember munkáját kéne végeznem.

2020. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
addig olvastam, hgy beutazd a vilagot:DDD egy ujjabb lany, aki fiatal és utazza. remelem van instad es tindered "traveler" felirattal..:DDDD
2020. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, ne félj. Manapság szinte senki sem akar gyereket, mert az elköteleződéssel, lemondással jár. Aki "akar", az meg mindenféle mondvacsinált kibúvóra hivatkozva nem vállalja be. Előbb lakás kell, előbb kocsi, előbb toronyóra aranylánccal, aztán meg jaj, már kiöregedtem belőle. Még a saját csemetéimnél is ezt látom! Stabil párkapcsolatban élnek évek óta, lakásuk, egzisztenciájuk, mondhatni, mindenük megvan. Ha úgy adódna, még mi is rendelkezésre állnánk, tudnánk vigyázni a gyerkőcre. De csak halogatják, mintha isten tudja, mekkora tragédia lenne.

Ezt szeretem a természetben. Ott minden megy a maga útján, felnőtt egyedeket nem kell büfiztetni, mint az emberi társadalomban.

2020. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!