Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék jobban beszélget...

Hogyan tudnék jobban beszélgetni a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Számomra mindig is nehezebben ment a face to face beszélgetés, írásban több időm van, hogy normálisan átgondoljam és válaszolni tudjak, ne csak össze vissza makogjak... Persze ez nem mindig van így, de egy véleményt vagy választ adni egy kérdésre nehezebb mint egy milyen színű az ég, hát kék (ez ilyen egyértelmű kérdés válasz példa akart lenni)

Szóval számomra az nem tetszik, hogy írásban és élőben tök más vagyok, legalábbis a meg nyilvánulásaim. Rossz értés, hogy ott van mellettem egy ember aki a legjobb barátom és egyszerűen nem tudok megszólalni, mit mondani... Nem jön olyan természetesen és ez nagyon zavar, most is karanténban tök jól dumálgattam, meg tartottam a kapcsolatot a barátaimmal de most, hogy kezd vége lenni megint elő jött bennem ez a kérdés, hogy élőben nem tudom ezt a szintet tartani, unalmasnak tartanak, meg ilyenek, amik nem alaptalanok... Mivel élőben tényleg más vagyok és ezen szeretnék javítani.

Milyen módszerek vagy tanácsok vannak erre? Szeretnék jobban kommunikálni, mert fontos, hogy a kapcsolataim ne menjenek tönkre. Amúgy gondolom azt meg sem kell említenem, hogy a randik is nehezen mennek, egy jó baráttal is nehéz, na most még akkor egy új lány még rosszabb.. És szeretném ha ez elmúlna és nem lennének ilyen problémáim.



2020. máj. 22. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez nem válasz a kérdésedre, de én is ilyen vagyok, csak lányként. Írásban nagyon jól össze tudom foglalni a gondolataimat, választékosan fogalmazok, szóban meg mintha a felére redukálódna a szókincsem, és sokszor nem is tudok értelmesen véleményt nyilvánítani. Elég rossz ez így, mert akivel csak élőben beszéltem, az sokkal butábbnak hisz engem.
2020. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok. Engem is érdekelnek a válaszok erre a kérdésre. :)
2020. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!