Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha a vagyoni helyzeted miatt...

Ha a vagyoni helyzeted miatt nem barátkoznak veled valahol, akkor mit teszel?

Figyelt kérdés

Sajnos többször előfordult már velem suliban, vallási közösségben stb. hogy elutasították a barátságom mert nem vagyok elég vagyonos, nincs elég pénzem.


Nem tudtam sosem elutazni velük, illetve több ruhám is szakadt mert nincs pénzem új ruhákban járni. Több nadrágom, pulcsim is csak használtasból van. Illetve unokatesóim nekem adják ha kinövik.


Mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon szeretnék barátkozni, de anyukámék nem tudják finanszírozni az új ruhákat. Emiatt sajnos esetlenebbnek érzem magam köztük. Ékszereim, karórám és nyakláncom sincsen.



2020. máj. 23. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt sosem sok pénzem, plusz nagyon nehezen barátkozok. Viszont még így is sikerült barátokat szereznem. Aki igazán a barátod, azt nem fogja érdekelni, hogy mennyi pénzed van. Mi olyan helyekre járunk, amit mindannyian ki tudunk fizetni, sőt, az olyan barátaim, akiknek sok pénzük van, néha meghívnak, hogy el tudjunk menni menőbb helyekre is. Olyan barátom is van, aki még még nálam is csóróbb, azt meg én hívom meg, ha tehetem. Egy barátságban ez nem téma.
2020. máj. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez elég kamu kérdésnek tűnik. Vagy nálad mégis hogy megy a barátkozás? Pénztárcát koccantotok és ha neked jobban kong, akkor nincs barátság vagy mi?


Én sem vagyok vagyonos, egyetlen barátomat nem érdekli ez. Talán rossz helyen barátkozol? Interneten próbáltad már, esetleg levelezőtárssal?


"Ékszereim, karórám és nyakláncom sincsen."

Ékszer és nyaklánc az emberek 90+ százalékán sincs (legfeljebb a tesókákon :)), karórát se mindenki hord. Őszintén szólva, én ezt sose néztem senkin.

2020. máj. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem, hanem sajnos szakadt pl némelyik nadrágom és kinéztek emiatt. Szakadt az alja a cipőnél kicsit. Volt aki hangosan szóvá tette.


A pólóim közül több is fakóbb, vagy lekopott róla a felirat. Szintén szóvá tették mások a társaság előtt.

2020. máj. 23. 02:10
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Majd ha lesz lehetőséged elmenni dolgozni akkor majd lesz pénzed ruhát venni

Akik meg a pénz miatt barátkoznak a másikkal azok annyit is érnek

2020. máj. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
hany eves vagy?
2020. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van penzem, megsem hordok órát vagy ékszert, mert utálom. Sminkelni sem szoktam magam, mégse volt gond a barátkozás. ált..iskolaban vagy gimiben meg pláne, mivel ott senkinek sincs pénze, csak a szüleinek. De mellesleg mi nem ezzel kezdjük az ismerkedést,kinek mennyi pénze van
2020. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
En ertem amirol beszelsz, nem voltam kimondottan csoro, de szegenyebb, joval szegenyebb mint a kor, ami kialakult es benne voltam, s aztan vegulis kiestem belole, mert nem tudtam anyagilag allni azokat a szorakozohelyeket / ettermeket, amikbe ok jartak.
2020. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél ruhát turiban, ott találsz jó minőségűeket is és fillérekbe kerülnek. Mindig figyelj oda arra, hogy ápolt legyél. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak az alap higiénia.
2020. máj. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés egyáltalán nem kamu :) Egy gyerek meg próbál a legjobb helyre bekerülni, ahogyan a kérdező is teszi.

Ha csak ilyen barátok vannak körülötted, akkor köszönöm

inkább nem kerek belőle. :)

Gondolom a családod mindent elkövet annak érdekében , hogy mindened meg legyen, ami eléggé nehéz a mai világban.

Az én történetem hasonló a tiédhez, de azért en kaptam új ruhákat, nem sokat de volt rá példa.

17 e korom óta dolgozom :) jelenleg külföldön :) Nem tudom hogy hány vagy?Szerintem a fiuknak könnyebb a munka lehetőség, fizikailag értem.

Lehetséges hogy helyileg is nehéz neked munkát találni, ez nagyon sok mindentől függ , hogy megoldás találj. :(

2020. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

barátaim ne a pénzemért akarjanak velem lenni.


Ha nincsenek, nincsenek. Élek egyedül. Van épp elég ember a bolygón..

2020. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!