Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyszerűen mizantróp vagyok,...

Egyszerűen mizantróp vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem az embereket, megbízhatatlan, kiszámíthatatlan, hűtlen, morálisan romlott és kártékony fajnak tartom.

Emiatt nem tudok nyugodtan élni, mert mindenhol vannak emberek és csak dühös leszek valahányszor embert látok. Tudom én is ember vagyok, de legalább felismerem a tényeket és teszek úgy mintha nem így lenne.


Hogyan tovább?


2020. máj. 25. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz ezzel élni, akkor semmi más dolgod nincs. Ha nem, akkor fordulj pszichiáterhez.
2020. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Tudok együtt élni de nem kellemes, mert bárhová megyek mindenhol látok embert ami irritál, dühössé tesz. Egyedül otthon érzem magam nyugodtnak, mivel egyedül élek.


Ha a pszichológusnak ilyesmit elmondok nem tud rám rakni egy durva diagnózist amivel megpecsételi a jövőm?

2020. máj. 25. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:

A pszicho doktorok bármilyen ürüggyel rád tudnak elég cifra diagnózisokat akasztani.

Egyébként egyetértek a meglátásoddal, de azért előfordulnak köztük normálisak is. Rossz tulajdonsága mindenkinek van. Próbáld olyanok társaságát keresni, akikben a rosszból kevesebb van.

2020. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha a pszichológusnak ilyesmit elmondok nem tud rám rakni egy durva diagnózist amivel megpecsételi a jövőm?"


Nem ez a dolga.

2020. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Vándorolj ki vmi alig lakott helyre, ahol kevés emberrel futhatsz össze. Az Antarktisz, a Sentinel-szigetek, az ausztrál korallzátonyok stb tárt karokkal várnak.

2. Nézz utána a projekció fogalmának, vond vissza a kivetítéseidet, és egyszerűbb lesz az életed.

3. Tarts önvizsgálatot, miért azokat vonzod, akik a te leírásod szerint megbízhatatlanok, kiszámíthatatlanok, hűtlenek, morálisan romlottak és kártékonyak. Pedig van az emberek közt normális, aranyos kreatív stb is. Miért nem a normálisokat vonzod?


Melyik megoldást választod? Válaszodat indokold.


Ui.: nem a pszichológus pecsételi meg a jövődet, ugyan. Azt te teszed meg.

2020. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem őket. Költözz tanyára. Én is hasonlón gondolkodom.
2020. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Pontosan ugyanez van velem is! Jelenleg is azon dolgozok, hogy egy emberektől távol lévő helyre költözzek.
2020. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


Az a gond, hogy a legjobb emberekkel a leggonoszabbak és őket utálják a legjobban, mert emlékeztetik őket arra, hogy mennyire gerinctelen, hazudozó, semmiportéka emberek is ők igazából.

2020. aug. 3. 18:48
 9/9 A kérdező kommentje:

5


1. Ez nem lehetséges, mivel elképzelni nem tudom, hogy lehet ott megélni. Ebből a szempontból praktikusabb lakott területen élni.

2. Nem tudom itt mi a projekció? Én nem tartom magam olyan embernek, amilyennek másokat látok. Mindig kiszúrom a jellemtelen, gerinctelen magatartásokat és zavarnak nagyon

3. Véleményem szerint nincs sok normális ember és ezért nem találkoztam eddig velük. Talán kicsi az esély igazán normális emberrel találkozni egy élet során.

2020. aug. 3. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!