Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha úgy érzem utánoz?

Mit tegyek ha úgy érzem utánoz?

Figyelt kérdés

Van egy hosszabb ideje tartó baráti kapcsolatom.

Ebben úgy érzem tavaj decemberben történt egy törés melynek talán inditója az irigység lehetet.

Igazából a lényeg az hogy nekem van egy stabil kialakúlt érdeklődési köröm énképem, identitásom és önértékelésem.

Ez a barát pedig mintha a identitását a sajátoméból csipegetve próbálná összerakni.

Pl pár hete még lesajnálóan beszélt olyan dolgokról amik az én világomhoz kapcsolódnak most meg pont az érdekli.

Meg ha én kitalálok valamit akkor valamilyen úton módon neki is az kell. Ez már kb több éve jelen lévő momentum de úgy érzem most kezd kicsúcsosodni. Ez főleg a külsőségekben mutatkozik és talan pont ezért zavar ennyire mert ez a leg szembetünőbb, ugyan olyan táska ugya olyan fülbevaló ugyan az a stílus ugyan olyan haj...azert persze vannak saját ötletei is aminek tökre örülök. De nem akarom pl azt hogy követendő példaként tekintsen rám semmilyen módon sem (pár évvel idősebb vagyok nála, és többen mondták hogy talán ez a peldakövetes állhat a háttérbe).

Meg úgy érzem mintha ezzel az egésszel hogy belöllem építkezik rivalizálni is akarna velem

Pl ha én egy dicséretet kaptam az ő jelenlétében akkor ment a flegmázás a részéről.

Mintha szarul esne neki hogy nem ő került 5 másodpercre a figyelem középpontjába.


Borzasztóan frusztrál ez az egész. És úgy erzem hogy ez mérgezi a kapcsolatunkat.

A kérdésem az lenne hogy mit tehetnék?

Hogyan hozhatnám a tudtára finoman és tapintatosan hogy ezt a mentalitást gáznak tartom?



2020. máj. 26. 10:31
 1/4 anonim válasza:
hát...megértelek. tényleg légy tapintatos.
2020. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg értelek mert én is voltam hasonló helyzetben csak az fiú volt. Azt hittem szét vet az ideg pl: mondtam 1 ötletet javaslatot mit tehetnénk 15 perc múlva ő úgy adta elő mintha az ő ötlete lett volna. Az volt a baj, hogy rá odafigyeltek és ő lett a népszerű ez eltartott 1 jó darabig. Légy óvatos tapintatos mert én így nehezen de le ráztam az illetőt mert nehezen vette az adást. Sok sikert kívánok.
2020. máj. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elősször is gratulálok az intelligenciádhoz ami a megfogalmazásodból sugárzik! 😍 kezdj el távolabb maradni tőle, ne beszélj vele annyit, ne lógjatok annyit együtt, és ha minden jól megy akkor veszi a lapot. Felhívom a figyelmed, hogy ez egy nagyon veszélyes barát típus, mert majd amikor történik veled valami nagy dolog az életben, akkor annyira féltékeny lesz, hogy teljesen ellened fordul és elhord mindenkinek, pletykálni fog, tapasztalat. Maradj tőle távol!
2020. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem lehet, hogy valamikor csúfolták a régebbi, esetleg a mostani baráti körében, és hogy most ne kapjon többet, ezért utánoz és "beleolvad a környezetbe"? Próbálj meg beszélni vele erről, és mond meg neki hogy zavar, meg fogja érteni ha igaz barát. Egyébként ez az "utánozás" a mai világban elég megszokott főleg a lányoknál, sokszor direkt is. "Ez a divat".
2020. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!