Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek hogy észrevegyen?

Mit tegyek hogy észrevegyen?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom, aki évek óta bejön. Ezt ő is pontosan tudja. Öt éve ismerem, és az első év után már tudta.

Akkoriban barátja volt, azóta megint van.

Nem akarom elrontani a kapcsolatát. De szeretném ha észrevenné a létezésem mint férfi. Elég frusztráló hogy összejött egy nálam is töketlenebb fickóval. Persze tisztelem a srácot, meg minden. Szeretik egymást, szóval legyenek boldogok. De nekem is vannak érzéseim, és kicsit rosszul esik. Persze őt boldognak látni, még ha nem is mellettem egy felemelő látvány, hisz a barátom.

A kapcsolatunkra egyébként jellemző hogy folyamatosan piszkálódunk, és veszekedünk időnként. Gyakorlatilag abból áll a veszekedés hogy elmondjuk egymást mindennek, majd pár héttel később mintha mi sem történt volna újra beszélgetünk. Úgy mint előtte.

Van viszont egy nagy hiányosság az egészben. Anno, mikor megismertük egymást, én egy eléggé szorongó srác voltam, ami a testi kontaktust illeti. A személyiségem nem volt az, így beszélgetni bárkivel tudtam. Viszont így sajna ezzel a lánnyal még sose ölelkeztem. Sokszor felvetettem neki, hogy kéne már, de azt monja h fura lenne.

Plusz, ő olyan lány, aki "játszik" a másikkal. Ezt úgy kell érteni, hogy ütögeti a másikat, piszkálódik, beszólogat. Egy ismeretlennel nem ilyen, de ha a barátja vagy akkor általában így viselkedik. És ritkán de velem is ilyen. Nagyon ritkán.

Ez pedig nekem is fura, mert igényelném hogy velem is "verekedjen". Jó lenne a közelében lenni úgy, hogy abban nincs semmi fura. Ebben pedig nem lenne.



2020. máj. 31. 02:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10 miért lennék menthetetlen?

Értem amit mondsz, és jogos felvetések.

Azzal nem vitatkozom, hogy lehet h soha nem fog akarni tőlem semmit. Ez benne van a pakliban. Viszont kettőnk közül én vagyok az aki öt éve ismeri, nem te. És talán nem véletlenül vagyok képes cáfolni azokaz amiket mondasz.

Úgy gondolom, hogy ha másnak volt esélye kitörni a friendzoneból, akkor nekem is menni fog. Sokat változtam a kezdetek óta, és még fogok is. Ez a kérdés nem fixen a mostra szól.

2020. jún. 3. 13:50
 12/17 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2020. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
18
2020. jún. 15. 20:28
 14/17 anonim ***** válasza:
Az eszedbe jutott már hogy valóban nem kellesz neki? Hogy ebből nem lesz több? Lépj már tovább. Volt már komoly barátnőd?
2020. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14 leírtam korábban.

Elfogadtam hogy nincs esélyem nála.

Aztán összejött azzal a sráccal...

Higgyétek el, ha neki sikerült, nekem is menne.

Senki nem hitte el azt, amikor kiderült hogy ők ketten járnak.

De komolyan senki.


Ha képesek lennénk a lánnyal feltörni az érintéses félelmet(?) egy óriási lépéssel közelebb lennék a célhoz. És nála a fizikai kontaktus egy igazi alapelem ahhoz, h valakibe beleszeressen.

2020. jún. 16. 03:14
 16/17 anonim ***** válasza:

Már megbeszélted vele. Akkor nem értem a kérdést.

Az alapprobléma az hogy nem szereted a fizikai kontaktust. De hogy lányokkal se mert valami fóbiád van az nem normális. Ha ez megoldódik a barátnő probléma is meg fog ha nem is vele akkor mással.

Ezen kellene felülkerekedned. Volt valami korábban gyermekkorodban ami ezt kiváltotta? Ilyeneken gondolkozz el. Hidd el az a legkisebb "probléma" most hogy ez a lány nem jön össze. De nemcsak ő, senki más nem fog összenönni amíg ezt nem oldod meg. Ez hosszútávon pedig frusztrációt, idegességet fog okozni.

2020. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

siker orientált, optimista hozzáállás, hogy "ha neki sikerült, akkor nekem is", de azért ennél bonyolultabb dolog a vonzalom. a friend zone legnagyobb baja, hogy nem férfiként tekint rád a lány, hanem csak barátként, akihez nem vonzalom fűzi. a legnagyobb csapda pedig pont az benne, hogy a semminél ez is több, ezért ragaszkodik az ember ahhoz, ami van, viszont ezen az úton több nem nagyon lehet belőle.

ez akár egycsapásra is megváltozhat, ha valami miatt mégis elkezd benned valami olyat meglátni, amit eddig nem látott és emiatt vonzódni kezd. ennek sok féle oka lehet. akár pillanatnyi hangulat, érzelmi állapot, hormonszint, vagy bármi egyéb. a barátnők, vagy épp filmek, könyvek is sok féle gondolatot, vagy akár érzést is elindíthatnak valakiben egyik pillanatról a másikra. viszont nehéz ezeket a tényezőket mesterségesen, szándékosan és pláne irányítottan előidézni - különösen amíg az eddigi barátság megőrzésére törekszel, hiszen ennek alapeleme, hogy nem változtatsz.


a vonzalom legnagyobb csapdája pedig az, hogy általában az elérhető, könnyen megszerezhető dolgok nem nagyon édeklik az embert. mindig azután sóvárgunk, amit nem kaphatunk meg könnyen. mivel rólad tudja, hogy ott vagy mellette és elérhető vagy, nem vagy izgaglmas számára. ha eltávolodsz, elveszíthet, vagy másé lehetsz, akár meg is változhat a viszonyulása. persze csak ezért csinálni nem érdemes, mert ezen könnyen átláthatna. viszont az elég valószínű, hogy ha más is érdeklődne irántad, neked is lenne barátnőd, az jó eséllyel számára is vonzóbbá tenne. már csak azért is, mert akkor akaratán kívül is olyan kontextusba kerülnél, hogy pasiként tekintsen rád. ráadásul jó pasiként, aki kell valaki másnak. aki másé lett, nem az övé.


legjobb esélyed, ha elkezdesz azon dolgozni, hogy férfiasabb, vonzóbb, megnyerőbb legyen a külsőd és a viselkedésed más nők számára. ebben akár barátilag kérheted a segítségét is, hogy segítsen a ruha választásban, frizura egyéb változtatásban, kikérheted a tanácsát, hogyan viselkedj a lányokkal, akár arra is megkérheted, hogy hozzon össze barátnőivel. kezdj el odafigyelni a sportra, edzésre, hogy izmosabb, jobb fizikumú legyél és ezek a változások akár fel is tűnhetnek és be is jöhetnek neki annyira, hogy elkezdjen férfiként gondolni rád. ha meg még sikered is lesz miatta más lányoknál, akkor akár féltékennyé is válhat. ha nem jön be, legalább akkor is megpróbáltál tenni érte és amit tettél az legalább hasznos számodra és akár segíthet másoknál is. így legalább, ha vele nem jössz össze, talán valaki mással igen - aki miatt akár sikerülhet őt el is felejtened...

2020. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!